سه شنبه, 9 آذر 1400 :: Tuesday, 30 November 2021
 
کد خبر: 99689

ارعاب زندانیان سیاه پوست در آمریکا از سوی نگهبانان سفیدپوست

 ارعاب زندانیان سیاه پوست در آمریکا از سوی نگهبانان سفیدپوست
یک گزارش نشان می‎دهد که نگهبانان سفیدپوست در زندان‎های آمریکا از گروه‌های برتری طلب سفیدپوست برای ارعاب زندانیان و همکاران سیاه پوست خود استفاده می‎کنند.
پایگاه خبری ریشه

یکی از زندانیان که بدرفتاری نگهبانان سفید پوست را به مقام‎های ایالت فلوریدا آمریکا گزارش کرده، می‎گوید که در زندانی نزدیک مرز آلاباما در ماه ژوئن، ۳ نگهبان زندان که به برتری طلبی و سفیدپوست بودن خود می‌بالیدند، یک زندانی را که فریاد می‌زد «نمی توانم نفس بکشم»، کتک زدند، اسپری فلفل به صورت او زدند و از اسلحه شوکر ضد او استفاده کردند.

به گزارش «یاهو نیوز»، گزارشی که به دفتر بازرس کل اداره اصلاحات فلوریدا ارسال شده، می‎گوید که روز بعد از این حادثه، افسران زندان «جکسون» این کار را دوباره با یک زندانی دیگر انجام دادند.

یک زندانی دیگر می‎گوید «اگر دقت کنید متوجه می‌شوید این ۲ حادثه در رابطه با افراد رنگین پوست اتفاق افتاد؛ آن‌ها (نگهبانان) اعلام کردند که برتری طلب سفیدپوست هستند.»

به گفته وی، «افسران سیاه پوست و افسران سفیدپوست حتی با یکدیگر ارتباط ندارند؛ آن‌ها (نگهبانان سفیدپوست) هر روز یک محیط خصمانه ایجاد می‌کنند و سعی می‌کنند ما را تحریک کنند تا بتوانند دلیلی برای دست بلند کردن بر روی ما داشته باشند.»

سخنگوی سیستم زندان‌های فلوریدا، می‎گوید که دفتر بازرس کل تحقیقی در این رابطه انجام نداده است.

شواهد موجود در اسناد عمومی و مصاحبه با ده‌ها زندانی و کارمندان فعلی و سابق در سومین زندان بزرگ آمریکا، نشان می‎دهند که برخی از نگهبانان زندان فلوریدا آشکارا از ارتباط با گروه‌های برتری طلب سفیدپوست برای ارعاب زندانیان و همکاران سیاه پوست خود پرده برداری می‌کنند؛ رویه‌ای مداوم که اغلب بدون مجازات باقی می‌ماند.

بازرسان سابق زندان و افسران فعلی و سابق، می‎گویند که مقامهای سازمان زندان‌ها به طور مرتب گزارش‌هایی در مورد عضویت نگهبانان سفید در گروه‌های نژادپرست، مانند «کیو کلوکس کلان» موسوم به «کی کی کی» و باند‌های جنایتکار دریافت می‌کنند.

با این حال، تعداد کمی از این موارد توسط بازرسان زندان‌های ایالتی به طور کامل بررسی می‌شوند؛ بسیاری از گزارش‌ها توسط افسرانی که متهم به این گرایش‌ها هستند، این موضوع را کم اهمیت جلوه می‌دهند.

«دایان هارت»، نماینده دموکرات ایالت فلوریدا، می‎گوید «من از بیش از ۵۰ مرکز (زندان) بازدید کردم و دیدم که این یک مشکل فراگیر است که از بین نمی‌رود؛ این تا حدودی به دلیل فضای سیاسی ما است.»

افرادی که خبرگزاری «آسوشیتد پرس» با آن‌ها صحبت کرده و در داخل سیستم زندان فلوریدا زندگی و کار می‌کنند، این زندان را به‌ عنوان زندانی با کمبود کارکنان و تقریباً خارج از کنترل توصیف می‌کنند.

در سال ۲۰۱۷، ۳ نگهبان فعلی و سابق فلوریدا که از اعضای «کیو کلوکس کلان» بودند، پس از دستگیری آن‌ها از سوی «اف بی آی»، مشخص شد که در حال برنامه ریزی برای قتل یک زندانی سابق سیاه پوست بودند.

همچنین تابستان امسال نیز یکی از نگهبانان به ۲۰ تا ۳۰ نفر از اعضای یک گروه برتری طلب سفیدپوست اجازه داد تا آشکارا از زندان فلوریدا بازدید کنند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.