سه شنبه, 9 آذر 1400 :: Tuesday, 30 November 2021
 
کد خبر: 99664

همکاری مخفیانه سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا برای بازجویی در زندان‌های مخفی

 همکاری مخفیانه سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا برای بازجویی در زندان‌های مخفی
سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا به صورت مخفیانه در سال‌های اخیر برای بازجویی در زندان‌های خارج از این کشور همکاری می‌کردند.  
پایگاه خبری ریشه
براساس جدیدترین بررسی‎ها، اداره تحقیقات فدرال آمریکا «اف بی آی»، ماموران خود را در قالب کارکنان «سی آی اِی» به ماموریت‌هایی در زندان‌های مخفی آمریکا در خارج از کشور اعزام می‌کند.
 
به گزارش «نیویورک تایمز»، اطلاعات جدید درباره پرونده متهم‌های حادثه ۱۱ سپتامبر نشان می‌دهد که ۲ سازمان اطلاعات آمریکا یعنی «اف بی آی» و «سی آی اِی» براساس یادداشت تفاهم به صورت مخفیانه با یکدیگر همکاری داشته و ماموران «اف بی آی» به صورت موقت به عنوان ماموران «سی آی اِی» برای بازجویی و شکنجه شبکه زندان‌های خارج از کشور آمریکا، اعزام می‌شدند.
 
اخیرا افشا شد که ۹ نفر از ماموران «اف بی آی»، به طور رسمی و موقت به عضویت «سی آی اِی» درآمده و برای این سازمان در زندان‌های مخفی خارج از آمریکا کار کردند.
 
ماموران مذکور با نام «گزارش دهندگان» از تکنیک «E.I.T.s» استفاده می‌کردند.
 
تکنیک «E.I.T.s»، به عنوان یک تکنیک پیشرفته بازجویی «سی آی اِی»، معرف روشی است که بازجو‌ها در جریان بازجویی از زندانیان خارج از کشور استفاده می‌کنند.
براساس بررسی‎ها، ماموران «اف بی آی»، به دنبال اطلاعات خاصی از بازداشت شدگان خاص بوده و در برخی موارد یک زندانی را پس از ۱۸۳ بار استفاده از «واتر برد» به صحبت کردن وادار کردند.
 
تاکنون بازه زمانی خاصی در مورد جذب اعضای «اف بی آی» در «سی آی اِی» اعلام نشده است، اما با توجه به زمان تاسیس شبکه زندان‌های سیاه خارج از آمریکا در سال‌های ۲۰۰۲ می‌توان این زمان را به عنوان آغاز این روش در نظر گرفت.
 
«اف بی آی» و «سی آی اِی»، از اظهارنظر در این باره خودداری کردند.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.