سه شنبه, 9 آذر 1400 :: Tuesday, 30 November 2021
 
کد خبر: 99554

رئیس جمهور: امروز بیشتر از همیشه امیدوار به حل مسائل کشور و باز شدن گره‌ها هستم

 رئیس جمهور: امروز بیشتر از همیشه امیدوار به حل مسائل کشور و باز شدن گره‌ها هستم
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز بیش از همیشه امیدوار به حل مسائل کشور و باز شدن گره‌ها هستم، گفت: موضوع فروش نفت و افزایش درآمد‌ها با موفقیت دنبال شده است، افزایش منابع مالی، ارزی و ریالی صورت می‌گیرد و این‌ها پشتوانه‌هایی است که می‌توان به وسیله آنها گام‌های خوبی در مسائل اقتصادی برداشت.
پایگاه خبری ریشه

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در آیین دفاع از برنامه‌های «مسعود فیاضی»، وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در مجلس شورای اسلامی گفت: ۸۳ روز قبل توفیق داشتم در همین مکان و از همین تریبون، در محضر نمایندگان ملت برای رای اعتماد کابینه مسائلی را با امیدواری به اینکه مسائل کشور با تلاش دولت، همکاری مجلس و همه بخش‌های کشور حل شود، مسائلی را عرض کنم.

رئیس جمهور بیان کرد: امروز بعد از ۸۳ روز از تشکیل دولت و اعتماد نمایندگان ملت از همیشه امیدوار‌تر به حل مسائل کشور و باز شدن گره‌ها هستم. دلایل این امیدواری آن است که تفضل، لطف و کرم الهی، امداد‌های حضرت حق، دعای خانواده معزز شهیدان و تلاش همه دلسوزان را برای اجرای رهنمود‌های رهبری فرزانه انقلاب اسلامی و رفع دغدغه‌های نمایندگان محترم ملت برای رفع مشکلات و باز شدن گره‌ها شاهد هستم. 

دکتر رئیسی با بیان اینکه امروز بیش از همیشه احساس من این است که جلوه‌هایی از گشایش وجود دارد، گفت: همان قدمی که با کمک همگان در رابطه با واکسیناسیون همگانی برداشته شد و امروز شاهدیم با تزریق ۱۰۰ میلیون «دز» قدم بزرگی در صیانت از جان مردم برداشته شده است و امروز شرایط به لطف خداوند متفاوت‌تر از گذشته شده است.

آیت‌الله رئیسی عنوان کرد: قبل از تشکیل دولت در روز‌های پایانی دولت دوازدهم در مرداد ماه سخن از کیفیت پرداخت حقوق به کارکنان دولت بود و در آن زمان، هنوز دولت ما رای اعتماد نگرفته بود، اما امروز بعد از گذشت ۸۳ روز از عمر این دولت بدون استقراض از بانک مرکزی، حقوق و دستمزد و آنچه باید برای پرداخت‌ها انجام شود، صورت گرفته است.

رئیس جمهور بیان کرد: موضوع فروش نفت و افزایش درآمد‌ها با موفقیت دنبال شده است، افزایش منابع مالی، ارزی و ریالی صورت می‌گیرد و این‌ها پشتوانه‌هایی است که می‌توان به وسیله آنها گام‌های خوبی در مسائل اقتصادی برداشت. با گام‌هایی که همین روز‌ها برداشته شده نسبت به منابع مان، خیلی از نگرانی‌ها برداشته شده است. نگرانی نسبت به کالا‌های اساسی و ذخایر وجود ندارد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه موضوع مسکن و اشتغال کلید خورده است، افزود: شورای عالی مسکن در روز‌های تصویب قانون آن، تشکیل و کار‌ها انجام شد و در بسیاری از شهرستان‌ها تامین زمین انجام می‌شود. شورای عالی اشتغال نیز تشکیل و تقسیم کار شد و برنامه‌ها مدون و در مسیر اجراست.

رئیس جمهور با اشاره به فعال کردن تعاملات بین‌الملل به‌ویژه اولویت دیپلماسی با همسایگان گفت: امروز مسئله تعامل بین‌الملل شرق و غرب فرقی ندارد. کشور‌هایی که امروز می‌خواهند روابط و تعامل توام با حفظ احترام و عزت با جمهوری اسلامی داشته باشند، در رابطه با این کشور‌ها روابط از حالت انفعال خارج شده و حالت فعال گرفته است.

دکتر رئیسی به دغدغه‌ برخی نمایندگان درباره خوزستان و هفت تپه اشاره کرد و گفت: در دولت گذشته خودم در جایگاه رئیس قوه قضاییه با دولتمردان صحبت کردم که مشکلات حل شود و آنها گفتند با کدام بودجه و امکانات؟ خوشبختانه در این دولت، مسائل پرداخت حقوق کارمندان و معوقات حل شد.

آیت‌الله رئیسی افزود: بسیاری از موارد امروز در دست اقدام است و گزارش آن باید به نمایندگان داده شود و مردم از آن مطلع شوند، قرار ما آن است که با فعل ماضی با مردم صحبت کنیم نه با فعل مضارع، درباره کار‌هایی که شده است سخن بگوییم نه کار‌هایی که  انجام می‌شود.

رئیس جمهور یادآور شد: به دوستان و همکارانم در دولت گفته‌ام بهتر است که نمایندگان بیشتر در جریان مسایل قرار بگیرند. البته هر پنجشنبه، نشست‌ها و جلساتی را با نمایندگان استان‌ها برگزار می‌کنیم  و در این جلسات به هیچ عنوان نمایندگان کلمه‌ای نسبت به خود و مسایل شخصی مطرح نمی‌کنند. آنچه در این جلسات مطرح شده دغدغه‌ها و مشکلات و درخواست‌های مردم بوده است.

آیت‌الله رئیسی بیان کرد: در این ۸۳ روز به یک سوم استان‌های کشور سفر کردم. در این سفر‌ها قبل از این که تریبون دراختیار وزیران قرار بگیرد، در اختیار نمایندگان منطقه است تا سخنان مردم را مطرح کنند.

دکتر رئیسی با اشاره به اینکه لازم است نشستی با نمایندگان داشته باشیم و خود من هم در آن جلسه حضور داشته باشم، گفت: هفته آینده که نمایندگان برنامه حوزه انتخابیه خود را دارند، به همین دلیل هفته بعد از آن را، ریاست مجلس پیگیری کنند که نشست دولت و مجلس را در اسرع وقت برگزار کنیم.

 
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید به‌طور متناوب با نمایندگان نشست مشترک داشته باشیم چرا که امروز پیشرفت کشور نیازمند همکاری، همراهی و همدلی بین دولت و مجلس است، افزود: اگر کاری در این کشور پیش می‌رود با کمک همگان است.
دکتر رئیسی تصریح کرد: اگر امروز مردم به مجلس، دولت و همه مسئولین امیدواری پیدا کردند؛ این امیدواری باید روز به روزافزون شود. این مهم در گرو همکاری و همراهی همه بخش‌ها به ویژه دولت و مجلس است.
رئیس جمهور با بیان اینکه سفر به استان‌ها برای من علیرغم همه حرف‌هایی که در گوشه و کنار زده می‌شود مغتنم است، عنوان کرد: مغتنم از این نظر که دولت در جریان مسائل نه فقط در سطح ملی بلکه در سطح استان‌ها نیز قرار می‌گیرد.
دکتر رئیسی خاطرنشان کرد: باید از نزدیک با مسائل، پروژه‌های نیمه تمام، مشکلات مردم در مناطق مختلف بیشتر آشنا شویم و مدیران کار را با حساسیت بیشتری پیگیری کنند و اگر عمری باقی بود در دور دوم سفر‌ها پیگیر آنچه تصویب شد، خواهیم بود.

آیت الله رئیسی در ادامه عنوان کرد: با توجه به آغاز سال تحصیلی و طولانی بودن تعطیلی مدارس، باید برنامه‌ریزی جامعی درباره آموزش مجازی و حضوری انجام می‌شد که پس از اول مهر این کار صورت گرفت.

رئیس جمهور به تشکیل ستاد اجرای سند تحول در دولت اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه وزیر آموزش و پرورش فقط مدیریت این وزارتخانه را بر عهده دارد و تمام دستگاه‌های دولتی باید کمک کنند تا برخی از موارد این سند تحول تحقق پیدا کند، بنابراین نیازمند همکاری دولت برای کمک به آموزش و پرورش و شورای عالی آموزش و پرورش بود لذا ستاد اجرای سند تحول در دولت با مدیریت معاون اول رئیس جمهور تشکیل شد.

رئیس جمهور با اشاره به لایحه رتبه بندی معلمان نیز عنوان کرد: با همکاری مجلس این موضوع دنبال می‌شود تا این موضوع با توجه به لزوم ارتقاء منزلت، شان، جایگاه و کیفیت کارمعلمان با همکاری دولت و مجلس به نتیجه برسد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.