دوشنبه, 27 دى 1400 :: Monday, 17 January 2022
 
کد خبر: 99333

اگر دز سوم واکسن کرونا را زودتر از موعد مقرر تزریق کنیم چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

اگر دز سوم واکسن کرونا را زودتر از موعد مقرر تزریق کنیم چه اتفاقی رخ می‌دهد؟
یک متخصص ویروس شناسی گفت: اگر دز سوم واکسن کرونا را زودتر از موعد مقرر تزریق کینم از میزان اثربخشی واکسن کاسته می‌شود و اینکه ممکن است چه عوارض دیگری به همراه داشته باشد، در آینده مشخص می‌گردد.
پایگاه خبری ریشه

حسین کیوانی  در پاسخ به این سوال که اگر دز سوم واکسن کرونا را زودتر از موعد مقرر تزریق کینم چه اتفاقی رخ می‌دهد؟، گفت: اگر دز سوم واکسن کرونا را زودتر از موعد مقرر تزریق کنیم از میزان اثربخشی واکسن کاسته می‌شود و اینکه ممکن است چه عوارض دیگری به همراه داشته باشد، در آینده مشخص می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه بهتر است تا حد امکان واکسن در موعد مقرر خود تزریق شود، ادامه داد: بین دریافت دز اول و دوم واکسن کرونا حداقل باید ۳ تا ۴ هفته فاصله باشد و برای تزریق دز سوم هم حداقل ۶ ماه زمان لازم است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی در خصوص واکسیناسیون کودکان با بیان اینکه در همه دنیا مردم نسبت به واکسیناسیون کودکان تشویق می‌شوند و ممکن است به سبب عدم تزریق آن از خدمات اجتماعی نظیر حمل و نقل محروم شوند، افزود: کودکان امکان انتقال کرونا را به سایر افراد جامعه را دارند و از این رو تزریق واکسن به افراد ۱۲ تا ۱۸ سال بسیار اقدام درستی است و اگر واکسن موجود باشد و شرایط بیماری به گونه‌ای باشد که نیاز به واکسینه شدن تعداد بیشتری از افراد جامعه باشد، واکسیناسیون افراد ۶ تا ۱۲ سال را هم آغاز می‌کنیم.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.