شنبه, 13 آذر 1400 :: Saturday, 4 December 2021
 
کد خبر: 99116

اجماع اصل اساسی در تصمیم گیری برای بازگشایی مدارس است

اجماع اصل اساسی در تصمیم گیری برای بازگشایی مدارس است
سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، گفت‌: در موضوع بازگشایی مدارس این موضوع که هر فردی به بیان دیدگاه‌های شخصی خود بدون تعامل با سایر وزارتخانه‌ها بپردازد باید جلوگیری شود، از این رو توصیه می‌کنیم تعاملات و اجماع دو موضوع محوری درتصمیم گیری‌ها باشد.
پایگاه خبری ریشه

رضا حاجی پور سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس،  در مورد بازگشایی مدارس، گفت: آنچه باید در امر بازگشایی مدارس مورد توجه قرار گیرد، ایمن بودن شرایط دانش آموزان، معلمان و خانواده‌ها می‌باشد.

وی ادامه داد: ما باید شرایطی را فراهم کنیم که اول از همه سلامت شهروندان، دانش آموزان و کادر آموزشی مهیا شود و تا زمانی که زیر ساخت‌های این امر مهیا نشود نمی‌توان به سمت آموزش حضوری رفت.

نماینده مردم آمل گفت:هیچ تردیدی وجود ندارد که هیچ چیز جای آموزش حضوری را نمی‌گیرد و تعلیم و تعلم تنها در این فضا به خوبی اتفاق می‌افتد، اما در شرایط موجود باید تا اطمینان حاصل کردن از سلامت دانش آموزان و معلمان و به طور کلی شهروندان جامعه زیر ساخت‌ها را برای بهره مندی تمام دانش آموزان کشور از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری و شبکه اینترنت فراهم کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت:صرف بازگشایی صحیح نیست، اینکه از تریبون‌های مختلف زمان و زمانبندی برای بازگشایی مدارس اعلام شود بدون اینکه تمهیداتی در این راستا انجام شده باشددرست نیست، اگر آموزش حضوری موجب ورود به پیک ششم شود و موجبات غیر قابل کنترل شدن شرایط فراهم مشود چه کسانی پاسخگو هستند؟و مسئولین می خواهند چه کنند؟از این رو با مراقبت از شرایط موجود تا بهبود کامل اوضاع باید تلاش کنیم که ضعف های موجود در ساختار های آموزش مجازی را کاهش دهیم.

وی ادامه داد:از این رو آنچه باید در این میان تقویت شود اجماع میان وزرا ومسئولین است، وزرای آموزش و پرورش، علوم و بهداشت و همچنین وزیر ارتباطات باید بتوانند در مورد مسائل مهم توافقاتی را میان خود حاصل کنند و این موضوع که هر فردی به بیان دیدگاه‌های شخصی خود بدون تعامل بپردازد جلوگیری شود، از این رو توصیه می‌کنیم تعاملات و اجماع دو موضوع محوری درتصمیم گیری‌ها باشد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.