سه شنبه, 9 آذر 1400 :: Tuesday, 30 November 2021
 
کد خبر: 99059

هلال احمر، واکسن ایرانی صادر می‌کند؟

دبیر کل و سخنگوی جمعیت هلال احمر، گفت‌:در صورت طی شدن فاز‌های بالینی و تولید انبوه واکسن‌های داخلی، هلال احمر با توجه به کانال‌های ارتباطی متعددی که دارد، ظرفیت صادرات واکسن‌های داخلی را ابتدا به صورت اهدایی و سپس در قالب فروش گسترده در اختیاردارد.
پایگاه خبری ریشه
محمد حسن قوسیان مقدم دبیر کل و سخنگوی جمعیت هلال احمر در مورد کمک به صادرات واکسن‌های داخلی گفت:امر مهمی که در این موضوع وجود دارد این است که ، ابتدا باید نسبت به طی شدن فازهای بالینی این واکسن ها و سپس تولید انبوه آن اطمینان حاصل کرد.
 
وی ادامه داد:موضوع مهم بعدی این است که ابتدا باید این محموله‌ها به شکل اهدایی به دست کشور‌های نیازمند به واکسن قرار گیرد، یعنی این‌ها باید از سوی دولت خریداری شده و در اختیار جمعیت هلال احمر ابتدا برای اهدا و سپس برای فروش قرار گیرد.

وی در توضیح این موضوع گفت:به طور ویژه محموله‌های وارداتی واکسن سینوفارم حداقل به این شکل بود که ابتدا محموله اهدایی ۴۰۰ هزار دزی آ وارد کشور شد، این در شرایطی بود که محموله‌های اهدایی ۵۰ و ۲۰ هزار دزی واکسن‌های اسپوتنیک وارد کشور شده بود، به یکباره یک محموله بزرگ اهدایی از سوی صلیب سرخ این کشور وارد کشور شد.

دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت:پس از ورود محموله اهدایی چین در فروردین ماه، دراردیبهشت ماه خرید واکسن و واردات آن از کشور چین در تعامل با صلیب سرخ این کشور از سوی جمعیت هلال احمر به طور رسمی انجام گرفت.

وی اظهار کرد:برای صادرات واکسن‌های داخلی با اتکا به ظرفیت جمعیت هلال احمر ابتدا باید این واکسن‌ها به مرحله تولید انبوه برسد و پس از اهدا محموله‌هایی به کشور‌های همسایه و به طور کلی کشور‌هایی که جمعیت هلال احمر در آن پایگاه دارد و یا هر کشوری که نیازمند واکسن است امر صادرات و فروش آغاز شود.

وی در پایان گفت:اما به طور کلی این ظرفیت بازاریابی با توجه به فزونی کانال‌های ارتباطی از سوی جمعیت هلال احمر برای کمک به فروش واکسن‌های تولید داخل به کشور‌های نیازمند واکسن با در نظر گرفتن تخفیفاتی برای آن‌ها وجود دارد؛ و هلال احمر می‌تواند از این پس در این پروزه نیز خدمت رسانی نماید.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.