دوشنبه, 27 دى 1400 :: Monday, 17 January 2022
 
کد خبر: 98795

عزم جدی دولت ایران برای روابط گسترده با کشورهای منطقه

کارشناس ارشد مسائل منطقه گفت: سفر آقای امیرعبداللهیان بسیار مورد توجه رسانه‌های مختلف قرار گرفت و قاعدتاً بخش تبلیغاتی و انعکاس آن با توجه به اینکه دولت جدیدی در ایران روی کار است، می‌تواند بیانگر این باشد که دولت ما با عزم جدی خواستار روابط گسترده است و همچون گذشته در صحنه حضور دارد.
پایگاه خبری ریشه

جعفر قنادباشی ، با اشاره به سفر وزیر امور خارجه به لبنان، اظهار داشت: سفر در این شرایط منطقه، سفر لازمی بود؛ به خصوص که دولت جدید هم در لبنان سر کار آمده و از طرف دیگر هم ظرفیت‌های مشترک ما و لبنان در شکستن تحریم‌های سوختی و رساندن سوخت به لبنان موفقیت بزرگ و چشمگیری بود و لازم بود که در مورد ادامه راه و دستاورد‌هایی که این کار داشته، صحبت بشود.

کارشناس ارشد مسائل منطقه اضافه کرد: البته دولت لبنان در شرایط حاضر نیازمند حمایت‌های مختلفی است و لازم بود که در این زمینه دو دولت همفکری‌های لازم را بکنند.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو در عراق، اضافه کرد: برخی از عناصر منطقه به هیچ وجه خواستار برگزاری یک انتخابات سالم در عراق و اینکه انتخابات منجر به پیروزی مردم عراق در این که عراق به سمت و سوی اسلامی کشیده شود نیستند. این‌ها همسو با غربی‌ها علاقه‌مند هستند که در انتخابات یا در عراق برگزار نشود و و یا انتخاباتی در مسیر خواست آن‌ها و زمینه‌ساز برای یک دولت سکولار و لائیک باشد.

این کارشناس ارشد مسائل منطقه تصریح کرد: در عراق و لبنان و سوریه یک پیوند‌هایی از زمان مبارزه با داعش صورت گرفته است و طبیعتاً تاکید برای پیوند‌ها در این شرایط حساس و مهم وجود دارد. مخصوصاً اینکه از نظر تبلیغاتی سفر وزیر امور خارجه ما بار دیگر به افکار عمومی منطقه گوشزد می‌کند که هم در لبنان، هم در سوریه و هم در عراق آنچه که سبب شده است دولت‌های خارجی و سیاست‌هایی که می‌خواست عراق را تجزیه کند شکست بخورند، نتیجه این همکاری‌ها بوده است.

فنادباشی در پایان افزود: سفر آقای امیرعبداللهیان بسیار مورد توجه رسانه‌های مختلف قرار گرفت و قاعدتاً بخش تبلیغاتی و انعکاس آن با توجه به اینکه دولت جدیدی در ایران روی کار است، می‌تواند بیانگر این باشد که دولت ما با عزم جدی خواستار روابط گسترده است و همچون گذشته در صحنه حضور دارد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.