يكشنبه, 4 مهر 1400 :: Sunday, 26 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 98327

برنامه اعتصاب غذای زندانیان فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی

زندانیان فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی قصد برگزاری اعتصاب غذای گسترده‌ای را در اعتراض به شرایط بحرانی خود در این زندان ها دارند.
پایگاه خبری ریشه

 زندانیان فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی پس از اعمال محدودیت‌های امنیتی از سوی رژیم صهیونیستی در پی فرار ۶ زندانی از زندان فوق امنیتی «جلبوع»، قصد دارند برای بهبود شرایط خود دست به اعتصاب غذا بزنند.

 

به گزارش «معا و العربی الجدید»، زندانیان فلسطینی زندان‌های رژیم صهیونیستی، قصد دارند در اعتراض به شرایط خود، از روز جمعه دست به اعتصاب غذا بزنند.

 

در این اعتصاب غذا، هزار و ۳۸۰ زندانی در ۸ زندان مشارکت خواهند داشت؛ ۴۰۰ زندانی زندان «ریمون»، ۲۰۰ زندانی زندان «نفحه»، ۳۰۰ زندانی زندان «عوفر»، ۲۰۰ زندانی زندان «مجدو»، ۵۰ زندانی زندان «هداریم»، ۸۰ زندانی زندان «ایشل» و ۵۰ زندانی زندان‌های «شطه» و «جلبوع».

 

برخی از زندانیان قصد دارند از روز چهارشنبه اعتصاب آب را آغاز کنند تا فشار بر رژیم صهیونیستی برای تغییر شرایط زندان‌ها را افزایش دهند.

 

سازمان دهندگان اعتصاب مذکور، خواستار اقدام بین المللی برای بهبود وضعیت زندانیان فلسطینی شدند و با گزارشگر سازمان ملل در امور بشردوستانه، سفرا و کنسول‌های حاضر در فلسطین و مقام‌های صلیب سرخ نیز ارتباط برقرار کردند.

 

این در حالی است که وضعیت ۶ زندانی که پیشتر در زندان‌های رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زده بودند، وخیم گزارش شده است.

اداره زندانیان فلسطین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد «اعتصاب کنندگان در شرایط سختی به سر می‌برند و این شرایط به دلیل امتناع مقام‌های صهیونیستی از تامین درخواست آن‌ها مبنی بر پایان بازداشت اداری تشدید می‌شود.»

 

این بیانیه همچنین از فشار اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی به اعتصاب کنندگان جهت پایان دادن به اعتصاب خبر داد و می‎گوید «اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی از انتقال اعتصاب کنندگان به بیمارستان به بهانه نظارت ۲۴ ساعته آن‌ها از طریق دوربین‌های نظارتی خودداری می‌کند و زمانی این افراد را به بیمارستان منتقل می‌کند که خطر بزرگی جان آن‌ها را تهدید کند.»

 

براساس گزارش «باشگاه اسرای فلسطینی»، ۴ هزار و ۶۵۰ زندانی فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی زندانی هستند که ۲۰۰ کودک نیز در میان آن‌ها دیده می‌شوند.

 

در همین حال مدیر اداره زندانیان فلسطین در مورد سرنوشت چهار زندانی فراری بازداشت شده ابراز نگرانی کرده و گفت «بیم ضرب و شتم و شکنجه تهدید کننده جان این چهار نفر وجود دارد؛ به ویژه آنکه تصاویری آثار ضرب و شتم صورت زبیدی نیز منتشر شده است.»

 

بیشتر شهر‌های فلسطین در روز‌های اخیر شاهد تظاهرات همبستگی با اسرا بودند که به درگیری با ارتش رژیم صهیونیستی و شهادت چند فلسطینی منجر شد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.