يكشنبه, 4 مهر 1400 :: Sunday, 26 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 98289

۹ میلیون ایرانی در انتظار دریافت کارت ملی هوشمند

۹ میلیون ایرانی در انتظار دریافت کارت ملی هوشمند
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: از ۶۱ میلیون و ۵۵۴ هزارنفری که برای دریافت کارت ملی ثبت نام کرده اند کارت ۵۱ میلیون هفتصدو سه هزار شهروند صادر شده است.
پایگاه خبری ریشه

سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال  آخرین وضعیت صدور کارت‌های ملی هوشمند در کشور گفت: ۶۱ میلیون و ۵۵۴ هزار و ۳۸۴ نفر تا نیمه شهریور برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت نام کرده اند، که از این تعداد ۵۱ میلیون ۷۰۳ هزار کارت صادر شده است.

وی گفت:از این تعداد کارت صادر شده، ۴ میلیون و نهصد و هشتاد هزار کارت صادر شده تولید داخل است که با توجه به ظرفیت صدوری که در اختیار داریم با تامین بدنه و تراشه آن می‌توانیم ماهانه ۲ و نیم میلیون کارت صادر کرده واینگونه  تا پایان سال تمامی افراد متقاضی می توانند کارت‌های هوشمند خود را دریافت کنند.

ابوترابی در مورد علت تعلل صورت گرفته در خصوص صدور کارت‌های هوشمند گفت: چنانچه اشاره شد سازمان ثبت احوال این ظرفیت را دارد که در صورت تامین بدنه در مدت کوتاهی بتواند سایر کارت‌ها را صادر کند، اما عمده مساله که مطرح می‌شود تامین اعتبارات مورد نیاز چاپخانه‌های دولتی برای انجام این فرایند است.

وی ادامه داد:در حال حاضر ۹ میلیون و ۸۵۱ هزار ۳۸۴ درخواست وجود دارد که کارت ملی آن‌ها صادر نشده است، پیگیری‌های لازم هم در دولت گذشته و هم در این دولت انجام گرفته است اگر دوستان ما هم بتوانند این ظرفیت را در حوزه بدنه در اختیار ما قرار دهند، در مدت زمان کوتاهی همه افرادی که ثبت نام کرده اند می‌توانند کارت‌های هوشمند ملی خود را تحویل بگیرند.

وی در پایان گفت:به هر جهت تمامی افرادی که برای دریافت کارت‌های هوشمند فرآیند ثبت نام را انجام داده اند می‌توانند برای دریافت خدمات عمومی اقدام کنند چرا که بیش از ۲۰۰ مرکز ارتباط برخط با ما دارند و می‌توانند با استعلام احراز هویت انجام دهند، عمده بحث برای صدور کارت کاربردی کردن آن و بحث کنترل چشمی است چرا که هم اکنون نیز همه دستگاه‌ها در سیستمی هماهنگ با استفاده از بانک اطلاعاتی ما می‌توانند تمامی استعلامات را انجام دهند.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.