يكشنبه, 2 آبان 1400 :: Sunday, 24 October 2021
 
کد خبر: 98217

پاکستان: با مشکل گسترش داعش، پناهجویان و مخالفان پاکستان در افغانستان مواجهیم

وزیر اطلاع‌رسانی و ارتباطات پاکستان گفت: ما با مشکلات جدی از جمله گسترش و تحرکات داعش، مسئله پناهندگان و مهاجرت و نیز مخالفان دولت پاکستان از جمله TTP در افغانستان مواجه هستیم.
پایگاه خبری ریشه

«فواد چودری» وزیر اطلاع‌رسانی و ارتباطات پاکستان حضور و تحرکات داعش، مسئله پناهجویان و نیز مخالفان پاکستان را مهم‌ترین چالش‌های پیش روی افغانستان اعلام کرد.

وی در خصوص موضع پاکستان در مورد اعلام و معرفی دولت و مقامات دولتی از سوی طالبان گفت: پاسخ به این سؤال هنوز زود است و باید مدتی منتظر بمانیم.

وی با اشاره به سفر رئیس سازمان اطلاعات این کشور به کابل نیز تصریح کرد: گزارشات نشان می‌دهد رؤسا و مقامات ارشد اطلاعات ترکیه و قطر نیز در کابل حضور داشته و رفت و آمد کرده‌اند با این تفاسیر اگر وزیر امور خارجه را به کابل می فرستادیم، با چه کسی در آنجا ملاقات می کرد؟ در آنجا که وزیر خارجه وجود نداشت.

به گفته چودری، در غیاب دولت رسمی در کابل، نهادهای اطلاعاتی چنین چارچوبی را ایجاد کردند. ما با مشکلات جدی از جمله گسترش و تحرکات داعش، مسئله پناهندگان و مهاجرت و نیز مخالفان دولت پاکستان از جمله TTP در افغانستان مواجه هستیم.

چودری گفت: ما با طالبان رایزنی کرده و حتی مذاکرات آنها با آمریکا را تسهیل کردیم. پاکستان خروج اتباع خارجی از افغانستان را تسهیل و هزاران نفر را که در این کشور گرفتار شده بودند، خارج کردیم به نحوی که تلاش های ما مورد استقبال جهان قرار گرفت.

به گفته این مقام پاکستانی، آنچه ما در سالهای 2007 و 2011 در مورد اوضاع منطقه و افغانستان می‌گفتیم ،درست بود و اگر مقامات افغان به آن مطالب توجه می‌کردند، وضعیت در افغانستان متفاوت می شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.