جمعه, 2 مهر 1400 :: Friday, 24 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 97658

پرداخت سالانه ۸۰ میلیارد دلار یارانه برای فرآورده های نفتی و گازی در کشور

وزیر نفت گفت: سال ۹۸ به میزان ۸۰ میلیارد دلار یارانه برای فرآورده های نفتی و گازی در کشور پرداخت شده که این رقم در سال گذشته اندکی کمتر، ولی برای سال جاری نیز همین حدود می شود و رقمی بسیار زیاد است.
پایگاه خبری ریشه

 بیژن زنگنه، وزیر نفت امروز (دوشنبه) در مراسم رونمایی از سامانه «سدف» (سامانه الکترونیکی درخواست فرآورده‌های نفتی) اظهار داشت: ۲۰۰ میلیون لیتر در روز فرآورده نفتی در کشور توزیع می شود، سال گذشته به دلیل کاهش قیمت نفت، یارانه پرداختی فرآورده‌های نفت و گاز کمتر بود.

وی ادامه داد: در سال ۹۸ به میزان ۸۰ میلیارد دلار یارانه برای فرآورده های نفتی و گازی در کشور پرداخت شده که این رقم در سال گذشته اندکی کمتر، ولی برای سال جاری نیز همین حدود می شود و رقمی بسیار زیاد است.

وزیر نفت با بیان اینکه "در ایران قیمت هر لیتر گازوییل ۳۰۰ تومان است و خارج از کشور و با قیمت فوب خلیج‌فارس به ۱۰ هزار تومان می‌رسد"، گفت: چند هزار کیلومتر مرز زمینی و دریایی و قیمت های متفاوت در دو طرف مرز هر انسانی را برای قاچاق وسوسه می‌کند.

وی افزود: اکنون ۹۵ درصد جمعیت کشور از گاز استفاده می‌کنند و سهم سوخت های مایع بسیار کمتر است.

وزیر نفت در خصوص صادرات فرآورده‌های نفتی گفت: سال گذشته ۲۳ میلیون تن صادرات فراورده های نفتی انجام شده و صادرات فراورده های نفتیدر چند سال گذشته، چهار برابر شده است.

وی افزود: برخی فکر می کنند صادرات فراورده های نفتی ساده است اما ما خیلی زحمت کشیدیم تا به اینجا رسید.

منبع: تسنیم

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.