يكشنبه, 4 مهر 1400 :: Sunday, 26 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 97642

ادامه اتهام زنی‌های بی اساس آمریکا و انگلیس درباره ایران

آمریکا و انگلیس در تلاشی هماهنگ قصد دارند بدون ارائه مستندات از موضوع حمله به کشتی رژیم صهیونیستی در مذاکرات وین علیه ایران استفاده ابزاری کنند.
پایگاه خبری ریشه

 حمله به یک کشتی متعلق به رژیم صهیونیستی در دریای عمان، سبب اتهام زنی‌های بی اساس و مدرک درباره ایران از سوی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی شده است.

 

«جنیفر ساکی»، سخنگوی کاخ سفید، در ادامه اتهام زنی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی به ایران در موضوع حمله به یک کشتی رژیم صهیونیستی در دریای عمان، ادعا کرد «تمرکز واشنگتن بر مذاکرات برجام است؛ بازگشت به برجام ما را برای رسیدگی به مشکلات در موقعیت بهتری قرار می‌دهد.»

 

وی در ادامه ادعا کرد «محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران به فرآیند بازگشت بدون اعمال محدودیت برای این کشور، توانایی ما را در رفع نگرانی‌های مربوطه افزایش نمی دهد و تهدید‌ها از سوی ایران را باقی نگه می‌دارد.»

 

سخنگوی کاخ سفید همچنین ادعا کرد «دولت بایدن معتقد است که همچنان راه دیپلماسی رو به جلو، بهترین راه برای مقابله با ایران و تهدید‌های آن است.»

 

در همین حال «آنتونی بلینکن»، وزیر خارجه آمریکا، اتهام‌های بی اساس خود را درباره ایران تکرار کرد و مدعی شد که آمریکا مطمئن است که ایران عامل حمله به کشتی رژیم صهیونیستی بوده است.

 

وی ادعا کرد که اقدام ایران در حمله به کشتی «مرسر استریت»، با پاسخ جمعی مواجه خواهد شد و آمریکا با همکاری انگلیس، رومانی و رژیم صهیونیستی در حال مشخص کردن این پاسخ است.

 

«بوریس جانسون»، نخست وزیر انگلیس، نیز در همراهی با ادعا‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی، ادعا کرد که ایران باید با پیامد‌های اقدام خود مواجه شود.

 

وی همچنین گفت «بسیار حیاتی است که ایران و همه کشور‌ها در سراسر جهان به آزادی دریانوردی احترام بگذارند و انگلیس بر این امر اصرار دارد.»براساس گزارش منابع رژیم صهیونیستی، «آویو کوخاوی»، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی نیز در تماسی تلفنی با «کنت مک کنزی»، فرمانده سنتکام، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، در مورد حمله به نفتکش رژیم صهیونیستی در سواحل عمان گفت و گو کرد.

 

پیشتر نیز خبر رایزنی «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید با «ایال هولاتا»، همتای صهیونیستی اش  در مورد ایران از سوی کاخ سفید اعلام شده بود.

 

به گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی، «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی، در انتقاد از رویکرد دولت «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا، مدعی شد که «واشنگتن از طریق به اشتراک گذاشتن اطلاعات با رسانه‎ها، برنامه‌های اسرائیل علیه ایران را خنثی می‌کند.»

او در ادامه گفت «به همین دلیل من در دهه گذشته درخواست روسای جمهور آمریکا برای دریافت اطلاعات در مورد اقداماتم را نادیده می‌گرفتم.»

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.