يكشنبه, 4 مهر 1400 :: Sunday, 26 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 97628

پیشینه سیاه کانادا و آمریکا در قبال جوامع بومی

پیشینه سیاه کانادا و آمریکا در قبال جوامع بومی
چند ماه اخیر برای بومیان کانادا و آمریکا، کابوس‌های چند سده‌ای و بی پایان تبعیض و جنایت را زنده کرده است.
پایگاه خبری ریشه

 کشف گور‌های دسته جمعی در محوطه مدارس شبانه روزی کودکان بومی در کانادا و باز شدن پرونده جنایات این نوع مدارس در آمریکا، این سوال را به صورتی جدی مطرح می‌کند که در مدارس شبانه روزی کودکان بومی در کانادا و آمریکا چه گذشت؟

 

به گزارش «اکونومیست و سی بی سی»، در ماه‌های اخیر بیش از هزار و ۳۰۰ قبر بدون علامت در محوطه ۵ مدرسه شبانه روزی کودکان بومی در کانادا کشف شد.

 

معترضان در پاسخ، مجسمه‌های دوران استعمار را سرنگون و جشن «روز ملی کانادا» را در چند شهر لغو کردند.

 

 پیشینه هولناک مشابه کانادا و آمریکا در قبال بومیان

 

تنها چند روز بعد، آمریکا از آغاز تحقیقات درباره مدارس شبانه روزی کودکان بومی در این کشور خبر داد.

 

دولت آمریکا در اواسط دهه ۱۸۰۰، بومیان این کشور را ناچار به کوچ به سمت غرب و اراضی بایر کرد تا سرزمین‌های آن‌ها را تصرف کند.

 

بومیان زیادی در جریان این کوچ اجباری جان خود را از دست دادند.

 

 پیشینه هولناک مشابه کانادا و آمریکا در قبال بومیان

 

دولت آمریکا در پایان دهه ۱۸۷۰ به دلیل هزینه بر بودن این سیاست، این روند را متوقف و مشی جدیدی در پیش گرفت؛ مدارس شبانه روزی کودکان بومی. این روش که کانادا نیز از آن استفاده می‌کرد با هدف «کشتن بومی» و «نجات انسان درونش» اجرایی شد.

 

در واقع کانادا و آمریکا، پیشینه مشابهی در مورد مدارس شبانه روزی کودکان بومی دارند.

 

کودکان بومی در مدارس مذکور مورد سوءاستفاده جنسی قرار می‌گرفتند و با خشونت فیزیکی، بیماری و کرسنگی دست و پنجه نرم می‌کردند.

 

 

 پیشینه هولناک مشابه کانادا و آمریکا در قبال بومیان

 

برخلاف کانادا، آمریکا آمار درستی از تعداد دانش آموزان در حال تحصیل یا مدارس مذکور ندارد و اطلاع دقیقی از سرنوشت کودکان بومی به اجبار به مدارس شبانه روزی منتقل شده در آمریکا، وجود ندارد.

 پیشینه هولناک مشابه کانادا و آمریکا در قبال بومیان

یک محقق آمریکایی می‌گوید که آمریکایی‌ها باید برای شنیدن خبر‌های مشابهی که در کانادا در مورد گور‌های دسته جمعی منتشر شد، آماده باشند.

 

به باور وی، وضعیت در آمریکا بدتر خواهد بود؛ زیرا در این کشور در مجموع بیش از ۵۰۰ مدرسه شبانه روزی کودکان بومی وجود داشت.

تنها یک قبیله بومی در آمریکا خواهان تعیین وضعیت ۲۲۷ کودک بومی ناپدید شده در مدارس شبانه روزی هستند.

- کشف گور‌های دسته جمعی در کانادا مسئله‌ای نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت و به فراموشی سپرد.

نشان دادن ظاهری دموکراسی، آزادی و حقوق بشر بسیار کار ساده‌ای است و می‌توان آن را در رژیمی، چون کانادا با استفاده از رسانه‌ها و تبلیغات گسترده به جهان القا کرد.

اما در عمق جان اینگونه رژیم‌ها و دولت‎ها، آن چیزی که در ظاهر وجود دارد، نیست.

باطن رژیم‌های لیبرال سرمایه داری، خبیث و جنایتکارانه است و این ویژگی‌های پلید در لوای چهره بزک کرده پنهان است.

ماجرای پیدا شدن گور‌های دسته جمعی بومیان کانادا که صاحبان و مالکان اصلی این سرزمین هستند، رسوایی بزرگی است که نمی‌توان آن را پاک و تطهیر کرد.

تاکنون چند گور جمعی در کانادا پیدا شده که در آن‌ها تعداد زیادی از کودکان سرخ پوستان کانادایی دفن شده‎اند و با کشف این گورها، حقوق بشری که تاکنون به آن می‌نازیدند، نابوده شده و بر همگان آشکار ساخت که حقوق بشر و دموکراسی ادعایی غرب، واقعی نیست و تنها برای فشار وارد کردن بر دیگر کشور‌های دنیاست.

کشف گور‌های دسته جمعی در کانادا مانند رگبار باران شدیدی بود که باعث شد چهره آرایش کرده و زیبای کانادا از پس آن چهره بزک غلیظ بیرون بیفتد و همگان نظاره گر جنایاتی باشند که در طول سال‌ها علیه صاحبان اصلی این سرزمین انجام شده و تاکنون پنهان مانده است.

واکنش جهان و افکار عمومی در قبال این جنایت فجیع چه باید باشد؟

سازمان‌های حقوق بشر و سازمان ملل چه واکنشی باید علیه این جنایت بزرگ اتخاذ کنند؟

آنگونه که از واکنش چنین نهاد‌های بین المللی و برخی کشور‌های همسو با کانادا دیده می‌شود، برای آن‌ها موضوع قتل عام سرخپوستان کانادا اهمیت ندارد.

تصور کنید اپر جنایت فجیعی که در کانادا رخ داده در یکی از کشور‌های دیگر اتفاق افتاده بود، واکنش سازمان‌های حقوق بشری، سازمان ملل و کشور‌های غربی نسبت به آن چگونه بود؟!کشوری که در آن، این جنایت اتفاق افتاده بود تحت شدیدترین تحریم‌های اقتصادی قرار می‌گرفت و فشار‌های سیاسی از سوی کشور‌های غربی افزایش می‌یافت و حتی مناسبات سیاسی نیز قطع یا به حداقل می‌رسید.

اما در ماجرای کانادا می‌بینیم که رسانه‌های غربی هیچ اهمیتی به این اتفاق وحشتناک از خود نشان نمی‌دهند و حتی سعی دارند تا با سکوت خبری و بی اهمیت جلوه دادن آن، این مسئله را کم اهمیت نشان بدهند.

در ماجرای قتل عام بومیان کانادایی، نقش کلیسای کاتولیک در کنار نظام حاکم در کانادا را نباید نادیده گرفت.

کلیسا در این فاجعه نقش اصلی را دارد در حالی که باید اکنون مدعی و شاکی پرونده قتل‌هایی باشد که در کانادا مرتکب شده است.

در نظام لیرال سرمایه داری موجود در غرب، مذهب اگرچه در جامعه و نظام سیاسی جایگاهی ندارد، اما در باطن سیاستمداران و حکام سیاسی، از مذهب برای رسیدن به اهداف سیاسی و اقتصادی خود بهره می‌برند.

کشتار و نسل کشی بومیان کانادا در کلیسا‌های موجود در این کشور، در جهت نابودی کامل صاحبان و مالکان اصلی این سرزمین رقم خورده است.

اکنون در آمریکا و کانادا که بومیان و مالکان اصلی این قاره هستند چند نفر از بومیان آن باقی مانده‎اند؟

آمریکا و کانادا با قتل عام مردم قاره آمریکا خود را از خطر وجود آن‌ها دور نگه داشتند چرا که می‌دانستند اگر بومیان آمریکا و کانادا باقی بمانند احتمال آنکه علیه اشغالگری آن‌ها قیام کنند و چه بسا باعث سرنگونی رژیم‌های غاصب شوند.

اما نباید این مسئله را نادیده گرفت که خون این بی گناهان دامن رژیم‌های کانادا و آمریکا را خواهد گرفت.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.