جمعه, 2 مهر 1400 :: Friday, 24 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 97607

عدم نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی/ تنها راهکار مهار پاندمی کرونا

یک ویروس شناس گفت: قوانین مرتبط با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بیشتر اوقات مورد نظارت و اجرای دقیق قرار نمی‌گیرند.
پایگاه خبری ریشه

علیرضا ناجی ویروس‌شناس  گفت:  متاسفانه اوضاع کشور از نظر آمار شیوع ویروس کرونا مناسب نیست. تصمیم‌گیری‌های نامناسب و دیرهنگام باعث می‌شوند تا بحران‌های متعدد و متنوع در پاندمی کرونا شکل بگیرند.

رئیس مرکز تحقیقات ویروس‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: قوانین مرتبط با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بیشتر اوقات مورد نظارت و اجرای دقیق قرار نمی‌گیرند.

وی با اشاره به این که موج‌های جدید کرونا به راحتی فروکش نمی‌کنند، عنوان کرد: با توجه به حجم بستری‌ها و مراجعات سرپایی برای درمان کرونا در کشور به نظر می‌رسد که ما به این زودی‌ها به نقطه مطلوب نمی‌رسیم.

ناجی با اشاره به این که حدود ۵ تا ۱۰ درصد از بیماران مبتلا به کرونا به طور خانگی مورد درمان قرار می‌گیرند، اظهار داشت: واکسیناسیون عمومی مهم‌ترین و موثرین عامل برای کنترل ویروس کرونا است. ما باید قبل از همه‌گیری جهش دلتا استان‌های مشکوک را قرنطینه می‌کردیم.

رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: در حال حاضر نشانه‌های جهش دلتا در حدود ۷۰ درصد از مبتلایان به کرونا دیده می‌شود. ممکن است برخی از واکسن‌ها در مقابل جهش دلتا مصونیت کامل و دقیقی ایجاد نکنند، اما همین واکسن‌ها در مسیر کنترل پاندمی کرونا موثر هستند.

ناجی با اشاره به سفرهای اخیر مردم در تعطیلات هفته‌ی گذشته، توضیح داد: ما در برخی از مواقع باید قرنطینه را با راهکارهای نظامی به طور دقیق و جدی اجرا کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.