يكشنبه, 4 مهر 1400 :: Sunday, 26 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 97512

در نخستین جلسه استماع درباره حمله به کنگره چه گذشت؟

در نخستین جلسه استماع درباره حمله به کنگره چه گذشت؟
نخستین جلسه استماع کنگره در مورد اعتراضات مرگبار ۶ ژانویه و حمله به کپیتال هیل برگزار شد.
پایگاه خبری ریشه

کمیته تحقیق مجلس نمایندگان آمریکا نخستین جلسه استماع خود را در مورد حوادث مرگبار ۶ ژانویه و حمله به «کپیتال هیل»، برگزار کرد.

به گزارش «نیوزویک»، در طول جلسه کمیته تحقیق مجلس نمایندگان آمریکا که حدود ۳ ساعت و نیم به طول انجامید، اعضای کمیته، شهادت و اظهارات ۴ افسر پلیس را که برای محافظت از «کپیتال هیل» در هنگام اعتراضات حضور داشتند، شنیدند؛ همچنین اعضا در ادامه، فیلم‌های حملات خشونت آمیز ۶ ژانویه را تماشا کردند.

این جلسه نکات بسیاری را در بر گرفت که بدین شرح است.

شماری از افسران پلیس «کپیتال هیل» در این روز از سوی معترضان حامی دونالد ترامپ به شدت زخمی شدند.

این افسر‌ان پلیس به شیوه‎های مختلف مورد حمله قرار گرفتند؛ افسران با استفاده از مشت، لگد، میله، شوکر و گاز‌های اشک آور مورد حمله قرار گرفتند.

یکی از افسران پلیس حاضر در صحنه حادثه در ۶ ژانویه دچار سکته قلبی شده بود؛ یکی دیگر از افسران نیز در این جلسه عنوان کرد که در زمان حمله به کنگره فکر می‌کرده که کشته خواهد شد.

همچنین یک افسر پلیس سیاه پوست کنگره در این جلسه عنوان کرد که در ۶ ژانویه مورد حملات مختلف نژادپرستانه قرار گرفت.

وی می‎گوید عاملان حمله به «کپیتال هیل» برتری طلبان سفیدپوست، بودند؛ آن‌ها توهین‌های شدیدی به من کردند، طوری که در زندگی‎ام با چنین توهین‌هایی روبرو نبوده‎ام.

یکی از نکات مهم در این جلسه این بود که یکی از افسران پلیس شهری «واشنگتن دی سی» در سخنرانی خود در این جلسه، معترضان و حمله کنندگان به کپیتال هیل را «تروریست» خواند.

یکی از نمایندگان از این افسر پلیس، پرسید «چرا برخی سیاستمداران علیه این افراد از کلمه تروریست استفاده نمی‌کنند و آن‌ها را توریست می‌خوانند؟ چرا شما این افراد را تروریست می‌خوانید؟»

این افسر در پاشخ عنوان کرد «اگر توریست‌های آمریکایی اینگونه باشند، پس بی دلیل نیست که چرا کشور‌های خارجی توریست‌های آمریکایی را دوست ندارند.»

همچنین در این جلسه «آدام کینزینگر» نمایندگان جمهوریخواه از ایلینوی و «لیز چنی» از وایومینگ، بار دیگر بر تعهد خود برای خدمت به کمیته و پیگیری تحقیقات در مورد وقایع شورش کاپیتول تاکید کردند.

«چنی»، گفت «ما باید بدانیم که چه اتفاقی در ۶ ژانویه در کپیتال هیل رخ داد؛ ما همچنین باید بدانیم در زمان این حمله هر دقیقه در کاخ سفید چه گذشته است؛ چه تماس‌هایی رد و بدل شده، چه مکالماتی انجام شده و چه تصمیماتی گرفته شده بود.»

یکی از اعضای کمیته تحقیق پس از پایان این جلسه، گفت «کار ما هنوز تمام نشده است؛ به زودی احضاریه‌هایی برای برخی افراد ارسال خواهد شد.»

به گفته وی، جلسه و یا جلسات استماع دیگری هم برگزار خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.