يكشنبه, 4 مهر 1400 :: Sunday, 26 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 97491

نتایج ورزشکاران ایران در روز پنجم؛ تیم میکس تپانچه بادی از صعود به فینال بازماند/ حذف تیم تفنگ با ناکامی در مرحله اول

نتایج ورزشکاران ایران در روز پنجم؛ تیم میکس تپانچه بادی از صعود به فینال بازماند/ حذف تیم تفنگ با ناکامی در مرحله اول

 کاروان ورزشی ایران در پنجمین روز از بازی‌های المپیک ٢٠٢٠ توکیو، در رشته‌های تیراندازی به مصاف حریفان شان رفتند. 

ایران در پایان چهارمین روز بازی‌های المپیک در مجموع با تک مدال طلا توسط جواد فروغی در تیراندازی در جایگاه شانزدهم مشترک با  اتریش، اکوادور، کرواسی، ازبکستان، هنگ‌کنگ، فیلیپین و تایلند قرار گرفت.

اما ورزشکاران ایران در چهارمین روز رسمی بازی‌ها در چهار رشته بدمینتون، شنا، بوکس و والیبال به میدان رفتند و مدالی کسب نکردند تا بدین ترتیب ایران در مجموع با یک مدال طلا در کنار کشورهای دیگر در جایگاه شانزدهم مشترک جدول توزیع مدالی قرار بگیرد.

اما نمایندگان کشورمان در روز پنجم در دو ماده رشته تیراندازی به مصاف حریفانشان رفته‌اند. 

*نتایج مسابقات ورزشکاران کشورمان در روز پنجم به شرح زیر است:

 

 

بازدید صالحی امیری از دهکده مسابقات

۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۳۸

در پنجمین روز از بازی‌های المپیک 2020 توکیو سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان با حضور در دهکده بازی‌ها همراه سیدنصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی کشورمان از بخش‌های مختلف دهکده بازدید بعمل آوردند.

صالحی امیری در این بازدید ضمن دیدار با اعضای کادر سرپرستی و برخی ورزشکاران و مربیان شرایط و وضعیت آنها را جویا شد.

در این دیدار محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا و عضو کادر سرپرستی نیز حضور داشت.

هاشمی: آنطور که باید و شاید بچه‌های ما حمایت نمی‌شوند

۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۱۸

الهام هاشمی در مورد عملکرد نجمه خدمتی و مهیار صداقت گفت: سطح رقابت در رشته تفنگ بالا است اگر با المپیک دوره قبل مقایسه کنید نفرات با امتیازها پایین تر فینالیست می‌شدند. در المپیک توکیو سطح رکوردها واقعا بالا است. در تفنگ میکس ۲۹ تیم که تیم های قدری هستند، حضور داشتند. البته بچه ها نیمه جدول بودند و تیم های قدر را پشت سر گذاشتند.
او ادامه داد: بچه ها بد کار نکردند اما متاسفانه کافی نبود‌. مهیار صبح گردنش گرفته بود و صبح اول وقت فیزیوتراپی شد.

از طرفی در تیراندازی امکانات حرف اول را می زند. تفنگ، جنس لباس ، سختی لباس ، قطعات مختلف سلاح و ساچمه ای که استفاده می کنند، خیلی مهم هستند. این همه هزینه کردیم لوله سلاح سفارش داده بودند و در کروواسی لوله را دادند تا در تهران تست کنیم و بهترین انتخاب شود اما تا روزی که به المپیک آمدیم، در گمرک بود. لوله سلاح بادی دیگر چه چیزی است که باید گمرک بماند؟ تا روزی که ما می‌آمدیم خبری از ترخیص لوله‌ها نبود. این همه زحمت و هزینه از دست رفت. ما نه تنها تحریم خارجی، بلکه تحریم داخلی نیز هستیم‌.

هاشمی در مورد انتظار خود از عملکرد دو نماینده ایران گفت: من انتظار داشتم نیمه نهایی را برویم. البته کسی تیراندازی را باور ندارد و امیدوارم با طلای فروغی بیشتر مورد توجه باشد. در حال حاضر آنطور که باید و شاید بچه های ما حمایت نمی شوند.

او در مورد پیش بینی خود از عملکرد ملی پوشان در تفنگ سه وضعیت تاکید کرد: تجهیزات در سه وضعیت حرف اول می زند و امیدوارم آنجا به نتیجه ای که می خواهیم برسیم چون تمرین خوبی داشته ایم.

 

صداقت: از ناحیه گردن دچار مشکل شدم

۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۱۶

مهیار صداقت عضو تیم تیراندازی کشورمان پس از کسب رتبه پانزدهمی مسابقات میکس تفنگ بادی ۱۰ متر، عنوان کرد: هنوز نتایج کلی را ندیده‌ام اما تمام تلاشمان را کردیم. صددرصد کاری که می‌توانستیم انجام دادیم اما نتوانستیم به نتیجه دلخواه برسیم. سطح مسابقات بالا بود و رقبا قدر بودند.

وی تاکید کرد: از نتایجی که در ۱۰ متر زنان و مردان دیده بودیم، می‌دانستیم مسابقه سختی خواهیم داشت. فکر می‌کردیم بهتر نتیجه بگیریم و انتظارمان از خودمان بیشتر از این بود. ورزش است و نمی‌توان پیش بینی کرد چه اتفاقاتی می‌افتد.

ملی‌پوش تفنگ کشورمان با اشاره به آسیب دیدگی جزئی خود، عنوان کرد: از صبح گردن من گرفته بود و نزد پزشک رفته بودم. نمی‌دانم از تخت بود یا چیز دیگر اما تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که تمام تلاش خود را به کار بگیریم. امیدوارم بتوانیم نتایج بهتری در آینده کسب کنیم.

اینانلو: خارجی‌ها، طلای فروغی را باور نمی‌کردند

۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۵۵

ابراهیم اینانلو، سر مربی تیم ملی تیراندازی اندونزی، برای مسابقه میکس ۱۰ متر تفنگ بادی در سالن نشسته بود. اندونزی که اولین بار با او سهمیه المپیک گرفته می‌گوید: «اندونزی اولین بار سهمیه المپیک تفنگ بادی گرفت، البته شاگردم به دلیل اینکه حد نصاب سه وضعیت را هم زده بود، اجازه پیدا کرد تا در سه وضعیت هم تیر بزند. او ۱۸ ساله است و تیراندازی هنوز خیلی در اند‌ونزی پیشرفت نکرده، نه مدال آسیایی داشته و نه جهانی و نه تورنمنت مهمی. اما خدا را شکر از دو سال پیش با شروع کارم، اولین سهمیه المپیک اندونزی رقم خورد و سه ماه پیش در هند هم اولین مدال جهانی سه وضعیت زنان را در هند گرفتیم. خدا را شکر، این نتایج تلنگری شد و تصمیم گرفتند با دید بهتر و باز‌تر به تیراندازی نگاه کنند، شرایط هم خوب است.»

او با این شرایط، قراردادش را با اندونزی تمدید کرد: «من قراردادم را با فدراسیون اندونزی تمدید کردم، چرا که برنامه بلند مدت دارند و نگاه به بازی‌های آسیایی و به ویژه المپیک ۲۰۲۴ دارند. با اولین سهمیه انگیزه هایشان چند برابر شده و رییس فدراسیون اندونزی خیلی خوشحال است و می‌خواهد سهمیه‌ها را برای المپیک بعدی افزایش دهد.»

به گفته او حضور مربیان تیراندازی در تیم‌های ملی کشور‌های خارجی، دانش بالای ایرانی‌ها را نشان می‌دهد؛ «لازلو با ورود به ایران، کوهی از تجربه را با خودش آورد، خیلی از مربیان کنار لازلو تجربه خوبی به دست آوردند، من و خانم خاشمی چندسالی با لازلو کار کردبم، با رفتن لازلو با حفظ تیم نتایج خیلی خوبی گرفتیم، حالا می‌توانم بگویم سطح علمی مربیان تیراندازی ما مثل ورزشکاران پیشرفت کرده است. حتی در نبود من مشکلی پیش نیامد و در واقع من به خاطر وجود مربیان خوب رفتم. هدفم برگشت با تجربه بیشتر بود تا خدمت کنم.»

او نتایج تیراندازان ایرانی در المپیک را نتیجه برنامه ۲۰ ساله می‌داند: «من این چند روزه، نتایج ۲۰ سال برنامه و تمرین را دیدم. من از دوره ریاست ملک زاده، دیده ام که تیراندازان، مربیان و کادر فنی فدراسیون چقدر برای موفقیت تلاش کرده اند که نتیجه اش صعود تیراندازان به فینال در سه دوره المپیک بود. امیدوارم مدال طلا فروغی نگاه وزارت، کمیته ملی المپیک و دولت را به تیراندازی عوض کند. همان طور که تا حالا کمک کرده اند، امیدوارم بیشتر کمک کنند. چرا که تیراندازی نشان داد نه تنها پتانسیل دارد که قابلیت مدال را هم دارد. امیدوارم در روز‌های آینده تعداد مدال هایمان بیشتر شود.»

اینانلو درباره مدال طلای المپیک فروغی می‌گوید: «شاید باور نکنید، اکثر شرکت‌های خارجی تولید صلاح، به من تبریک گفتند. آن‌ها برایشان غیر قابل باور بود. حتی مربیان تیم‌ها به من تبریک کی گفتند، در حالی که خیلی متعجب بودند. البته حضور من در اندونزی افتخاری است و نشان می‌دهد که دنیا با دید دیگری به ما نگاه می‌کند، تمیدوارم از این به بعد اتفاقات خوب دبگری بیفتد.»

به نظر او مانور خبری منفی درباره قهرمانی جواد فروغی را به معاندان ربط می‌دهد: «این قضیه را ایرانی‌ها خارج یا داخل کشور دامن می‌زنند و من هیچ بازخورد منفی از این مساله بین خارجی‌ها ندیدم. جواد فروغی پرستار بیمارستان بقیه الله است، شاید بعضی‌ها بخواهند با سو استفاده از این قضیه، ارزش مدال را زیر سئوال ببرند، چیزی که مهم است بالا رفتن پرچم ایران در المپیک بود.»

سرمربی تیم ملی تیراندازی اندونزی ادامه می‌دهد: تیراندازی سه فینالیست‌های قبلی از تفنگ بودند، چهارمین فینال هم طلا گرفت. قبلا فشار روی تپانچه بود که با مدال جواد ورق برگشت. اما در کل ما یک خانواده هستیم و هر کدام مدال بگیرند، برای خانواده است. به هر حال مهیار صداقت رکوردی که در این مسابقه زد، اگر چند سال اخیر میزد به فینال میرسید، اما اینجا به خاطر سطح بالا و فشار زیاد به فینال نرسید.

حذف تیم تفنگ ایران با ناکامی در مرحله اول

۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۲۸

تیم میکس تفنگ 10متر کشورمان، نجمه خدمتی و مهیار صداقت با کسب 624.9 امتیاز از بین 29 تیم در رده پانزدهم قرار گرفت و نتوانست مجوز صعود به نیمه نهایی را کسب کند. گفتنی است هشت تیم برتر در این مرحله مجوز صعود گرفتند.

جواد فروغی: مغرضانی که ناجوانمردانه قضاوتم کردند را نمی‌بخشم

۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۸:۵۷

جواد فروغی پس از پنجمی در نیمه نهایی تپانچه میکس المپیک توکیو اظهار داشت: در مرحله مقدماتی شروع خیلی خوبی نداشتم و در انتها هم خوب نبودم اما در کل به نیمه نهایی صعود کردیم. در ٢٠ تیر، یک مرحله جدید آغاز و امتیازهای قبلی پاک می شود. خداروشکر در آن مرحله هم خوب بودیم و نمره خوبی ثبت کردیم اما ابرقدرت های تپانچه هستند و کار سخت است و حتی تیم یک هند و کره جنوبی حذف شدند. تیم های قدرتمندی نتوانستند به فینال راه پیدا کنند. از طرفی من ما هم سابقه المپیک نداشتیم با این حال به نظرم عملکرد ما خوب بود و راضی هستیم چونم میلیمتری نتوانستیم راه پیدا کنیم. 

وی در مورد اینکه تیراندازی به رشته های مدال آور اضافه شده است، تصریح کرد: خوشحالم از اینکه تیراندازی رشته مدال آور است. البته این فقط منوط به مدال من نیست. در تپانچه اصلا سابقه مدال آوری نداشتیم و در مسابقات قهرمانی آسیا قطر استارت مدال آوری را زدیم و توانستیم موفقیت ها را ادامه دهیم. البته کرونا و تعطیلات در تمرینات و مسابقات ما فاصله انداخت ولی ما کار خود را ادامه دادیم. جام جهانی هند خیلی مهم بود و امتیاز مهمی داشت و با کسب مدال، رنکینگ ما خوب شد و تپانچه رشد پیدا کرد. در کرواسی هم خوب ظاهر شدیم و طلایی شدیم. تیراندازی در رسانه ها دیده شد و از طرفی هم توقع را بالا برد و تیراندازی پرچمش بالااست. 

قهرمان طلایی تیراندازی المپیک تصریح کرد: کسب  مدال طلا در این موقع باعث شد حساسیت ها بسیار بالا برود و میزان توقع از من بیشتر شد. برخی ها نسبت به من انتقاد داشتند که دست همه آنها را می‌بوسم، اما برخی مغرضان که برداشت سویی داشتند و متعلق به مردم ایران هم نیستند را نمی‌بخشم.

فروغی در پاسخ به این پرسش که کسب مدال طلا و حضور در برنامه های مختلف روی تمرکز او برای این مسابقه تاثیر گذاشته بود یا خیر، تاکید کرد: اگر بگویم تمرکزم بهم نریخته بود، دروغ گفته‌ام. از لحاظ زمانی، زمان من گرفته شد همچنین احساس رضایت از کسب مدال طلا باعث شد تا حدودی افت کنم. از نقاط مختلف جهان و ایران تماس نهایی داشتم که تبریک بگویند به خیلی ها نتوانستم پاسخ بدهم، اما با صحبت های مربی ام نصراصفهانی دوباره در چهارچوب قرار گرفتم و توانستم تا حدودی تمرکز از دست رفته ام را به دست آورم. بعد از مسابقات امروز پاسخگوی همه دوستان هستم‌.

ابراز رضایت سرمربی تیم تپانچه از عملکرد شاگردانش/ نصراصفهانی: فروغی فوق‌العاده‌ بود

۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۸:۵۶

محسن نصراصفهانی درباره عملکرد تیم میکس تپانچه بادی ١٠ متر ایران متشکل از جواد فروغی و هانیه رستمیان گفت: این دو عملکرد خوبی داشتند و در مرحله مقدماتی با غیرت تیر زدند و به مرحله نیمه ‌نهایی راه یافتند.

وی ادامه داد: فشار روانی در مرحله نیمه نهایی بالا است و رقبای ما در این مرحله تجربه دو دوره حضور در المپیک را داشتند و بسیار با تجربه بودند.

نصراصفهانی خاطرنشان کرد: فروغی در مرحله نیمه نهایی از نظر روحی و روانی خودش را مدیریت کرد و عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت اما رستمیان از نظر روحی دچار مشکل شد.

سرمربی تیم تپانچه ایران ضمن تاکید بر این نکته که از عملکرد تیم راضی است، گفت: ما در جایگاه پنجم قرار گرفتیم که جایگاه ارزنده و خوبی است و برای اولین این اتفاق رخ داده است.

وی افزود: فروغی در روز اول مدال طلای تپانچه را گرفت و رستمیان فقط با اختلاف یک نمره از راهیابی به فینال بازماند. در مجموع عملکرد تیم تپانچه بسیار بسیار عالی بود.

نصراصفهانی با اشاره به نقش تجربه در موفقیت در المپیک عنوان کرد: در چنین مسابقاتی سطح فنی و مدیریت ذهن بالا است و تجربه می‌تواند تکمیل کننده این دو و سبب موفقیت ورزشکار شود.

طاهریان: انگیزه دختران برای قهرمانی از مردان بیشتر است/ رقابت قهرمانان در سکوت کار ساده ای نیست

۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۸:۵۳

طاهره طاهریان، نایب رییس کمیته ملی المپیک با نگاه به سه روزی که از شروع رسمی المپیک می گذرد، گفت:« المپیک این دوره، تا این لحظه برای ما خیلی شیرین بوده است. مدال طلای فروغی اتفاق فوق العاده ای است که نباید راحت از کنارش بگذریم. حتی برای من هم غیرقابل باور بود که ما در روز نخست المپیک در رشته تیراندازی بتوانیم به مدال برسیم، آنهم مدال طلا. ما هرگز در آغاز مسابقات صاحب مدال نمی شدیم بنابراین باید این اتفاق را به فال نیک گرفت. جدیت و تلاش‌های فروغی و کادر فنی، مدیریت رییس فدراسیون و حمایت های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باعث شده تا این نتیجه رقم بخورد.»

نایب رییس کمیته ملی المپیک ایران در ادامه به نام نازنین ملایی رسید و نتیجه ای که او کسب کرده را یک شاهکار خواند: یادم می آید که سالها قبل، وقتی قایقرانی زنان در رویدادی بین المللی شرکت کرد، قایق دختران ایران برگشت که این موضوع دستمایه شوخی و بعضاً تحقیر ورزش زنان شد اما حالا با گذشت چند سال ، می بینیم که دختر قایقران ما در بالاترین سطح ورزش دنیا با بزرگان این رشته رقابت می کند. کاری که نازنین تا این مرحله انجام داده، یک شاهکار است که نباید به آن بی توجه باشیم. این نتیجه نشان می دهد که اگر تلاش کنیم و سرمایه گذاری خوبی در ورزش زنان انجام شود، نتایج بسیار خوبی توسط دختران قهرمان ایران ثبت می شود.

وی در ادامه گفت: انگیزه دختران برای ایستادن روی سکوهای قهرمانی از مردان بیشتر است. همه ما عملکرد ثریا آقایی در بازی نخست را دیدیم و شاهد بودیم که چطور قدرتش را به حریف نشان داد. زنان در ورزش به نسبت مردان دیده نشده اند و دنبال فرصت هستند که خود را نشان دهند و ثابت کنند. بنابراین با توجه بیشتر قطعا اتفاق های بهتری در بخش زنان را شاهد خواهیم بود. باید بپذیریم که جز در چند رشته محدود، نگاه اصلی روسای فدراسیونها به بخش مردان است. در حالیکه دختران ثابت کرده اند این نگاه باید تغییر کند و آنها پتانسیل زیادی برای قهرمانی در رویدادهای مهم ورزش دنیا را دارند.

نایب رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به حضورش در سالن های مختلف برای تماشای تلاش نمایندگان ایران در رشته های مختلف گفت: تلاش ملی پوشان والیبال مقابل لهستان را از نزدیک دیدم و به عنوان یک کارشناس ورزش می گویم این نتیجه موفقیت بزرگی به حساب می آید. مسابقه دادن در سالن های خالی از تماشاگر و در سکوت،ساده نیست. کرونا این شرایط را به المپیک تحمیل کرده اما در همین وضعیت هم می بینیم که ورزشکاران در رشته های مختلف مثل والیبال،بسکتبال، تیراندازی، بدمینتون، قایقرانی و ... همه توانشان را به کار گرفته اند تا بهترین عملکرد را داشته باشند.

طاهره طاهریان که سالها برای اعتلای ورزش زنان تلاش کرده، در رابطه با توصیه کمیته بین المللی المپیک برای انتخاب دو پرچمدار و تصاویری که در افتتاحیه در پی این توصیه ثبت شد، گفت: IOC موضوع عدالت جنسیتی را دنبال می کند تا تبعیض ها را در ورزش بین زنان و مردان از بین ببرد. پیش از این در موارد محدودی شاهد حضور پرچمداران زن در کاروان های کشورهای مختلف، از جمله ایران بودیم اما چون فرصت پرچمداری بیشتر در اختیار قهرمانان کشورهای قرار می گیرد و معمولا تعداد قهرمانان زن از مردان کمتر است، طبیعتاً خیلی هم فرصت نصیب زنان نمی شد. البته باید در ارتباط با این موضوع یک نکته را مورد توجه قرار دهیم. مهمتر از بحث پرچمداری، تلاشی است که کمیته بین المللی المپیک انجام می دهد تا زنان ورزشکار را بیشتر از قبل مطرح کند. توصیه به پرچمداری زنان حرکت نمادین است تا به همه کشورهای دنیا گفته شود که زنان باید سهم برابری در امکانات ورزشی کشورهایشان داشته باشند چون حتی در برخی کشورهای پیشرفته، ورزش زنان در رده دوم توجه است.

تیم میکس تپانچه بادی ١٠ متر ایران از صعود به فینال بازماند

۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۵:۴۵

نتایج ورزشکاران ایران در روز پنجم؛ صعود تیم میکس تیراندازی ایران به نیمه‌نهایی

مسابقات میکس تپانچه بادی ١٠ متر المپیک ٢٠٢٠ با صعود تیم ایران به مرحله نیمه نهایی پیگیری شد، اما در این مرحله با قرار گرفتن در جایگاه پنجم از صعود به فینال بازماند.

در این رقابت که ٢٠ تیم حضور داشتند جواد فروغی و هانیه رستمیان در قالب تیم ایران به مصاف رقبای خود رفتند و با ایستادن در رده هشتم مرحله مقدماتی راهی مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات شدند، اما با قرار گرفتن در رده پنجم در این مرحله از صعود به فینال بازماندند. 

در مرحله نیمه‌نهایی نمایندگان کشورمان در كنار تيم‌های چين (٢ تيم)، اوكراين، روسيه، استراليا، هند و صربستان با يكديگر رقابت كردند که پس از شليک ٢٠ تير توسط هر يک از تيراندازان حاضر در اين مرحله، جايگاه نهايی تيم‌ها برای صعود به مراحل بالاتر مشخص شد که بر اين اساس تيم ايران با ايستادن در رده پنجم شانس صعود را از دست داد.

تيم‌های چين و روسيه با قرار گرفتن در رده‌های اول و دوم راهی مرحله فينال شدند تا رقابت خود را برای كسب مدال طلا و نقره اين بخش از مسابقات دنبال كنند. تيم‌های اوكراين و صربستان كه در رده‌های سوم و چهارم قرار گرفتند نیز برای كسب مدال برنز با يكديگر رقابت خواهند كرد.

فینال مسابقات میکس تپانچه بادی ١٠ متر تا ساعتی دیگر برگزار می‌شود.

جواد فروغی پیش از این مدال طلای تپانچه بادی را در المپیک ٢٠٢٠ بر گردن آویخته بود.

از ساعت ٨:۴۵ امروز به وقت ایران (١٣:۴۵ به وقت توکیو) نجمه خدمتی و مهیار صداقت در خط آتش تفنگ بادی ١٠ متر قرار می‌گیرند و با ٢٨ تیم دیگر رقابت ‌خواهند کرد.

جدول توزیع مدالی در روز چهارم/ ایران در رده شانزدهم؛ ژاپنی‌ها، آمریکا و چین را جا گذاشتند

۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۵:۳۸

جدول رده بندی المپیک توکیو در پایان روز چهارم مشخص شد و بر این اساس کاروان ایران در رده شانزدهم مشترک قرار دارد.

در چهارمین روز از رقابت های المپیک ٢٠٢٠ توکیو، کاروان ایران در چند رشته ورزشی به میدان رفت و در این روز نتوانست مدالی را بدست آورد.

در پایان این روز ژاپنی های میزبان عملکرد درخشانی از خود ثبت کردند و موفق شدند به صدر جدول رده بندی بازی ها راه یابند.

آن ها توانستند با کسب ٨ مدال طلا، ٢ نقره و ٣ برنز، آمریکا و چین را پشت سر بگذارند و در صدر بایستند.

آمریکایی ها با ٧ طلا، ٣ نقره و ۴ برنز در رده دوم قرار دارند و مکان سوم هم در اختیار چین با ۶ طلا، ۵ نقره و ٧ برنز است.

روسیه زیر پرچم کمیته بین المللی المپیک بعد از چین با ۱۲ نشان در جایگاه چهارم قرار گرفت و انگلیس، کره جنوبی، استرالیا، کرواسی، ایتالیا و فرانسه در جایگاه های پنجم تا دهم توزیع مدال ها قرار دارند. در المپیک توکیو یک‌هزار و ۵۸ مدال طلا، نقره و برنز توزیع می شود که از بین مجموع مدال ها ۳۳۹ مدال طلا، ۳۳۹ نقره و ۳۸۰ برنز است.

تاکنون ۴۹ طلا ، ۴۹ نقره و ٦٢ برنز توزیع شده است. ایران در المپیک ریو ۲۰۱۶ با کسب سه طلا و یک نقره و چهار برنز در وزنه‌برداری، تکواندو، کشتی در جایگاه بیست و پنجم ایستاد.

المپیک توکیو به دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر اول مردادماه ۱۴۰۰ - ۲۳ جولای ۲۰۲۱ در ۳۳ رشته و ۳۹۹ ماده به میزبانی ژاپن آغاز شد و ایران با ٦٦ ورزشکار ١٠ زن و ٥٦ مرد در ١٦ رشته حضور دارد.

*جدول رده بندی به شرح زیر است:

 

نتایج ورزشکاران ایران در روز پنجم؛ صعود تیم میکس تیراندازی ایران به نیمه‌نهایی

 

نتایج ورزشکاران ایران در روز پنجم؛ صعود تیم میکس تیراندازی ایران به نیمه‌نهایی

 

صعود تیم میکس تپانچه بادی ١٠ متر ایران به مرحله نیمه‌نهایی

۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۵:۲۴

نتایج ورزشکاران ایران در روز پنجم؛ صعود تیم میکس تیراندازی ایران به نیمه‌نهایی

مسابقات میکس تپانچه بادی ١٠ متر المپیک ٢٠٢٠ با صعود تیم ایران به مرحله نیمه نهایی پیگیری شد. در این رقابت که ٢٠ تیم حضور داشتند جواد فروغی و هانیه رستمیان در قالب تیم ایران به مصاف رقبای خود رفتند و با ایستادن در رده هشتم مرحله مقدماتی راهی مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات شدند.

در این مرحله هر تیم ٢٠ تیر دیگر شلیک خواهد کرد و در پایان تیم‌های اول و دوم برای کسب مدال طلا و نقره و تیم‌های سوم و چهارم برای مدال برنز می‌جنگند.

فینال مسابقات میکس تپانچه بادی ١٠ متر تا ساعتی دیگر برگزار می‌شود.

جواد فروغی پیش از این مدال طلای تپانچه بادی را در المپیک ٢٠٢٠ بر گردن آویخته بود.

از ساعت ٨:۴۵ امروز به وقت ایران (١٣:۴۵ به وقت توکیو) نجمه خدمتی و مهیار صداقت در خط آتش تفنگ بادی ١٠ متر قرار می‌گیرند و با ٢٨ تیم دیگر رقابت ‌خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.