جمعه, 2 مهر 1400 :: Friday, 24 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 97434

ویروس کرونا جهش‌های جدیدی خواهد داشت

ویروس کرونا جهش‌های جدیدی خواهد داشت
وزیر بهداشت گفت: ویروس جهش یافته کاملا با اجدادش متفاوت است و جهش های پیاپی خواهد داشت.، برآورد ما این است که جهش های این ویروس به قدری شدید باشد که هیچ شباهتی به ویروس ووهان نداشته باشد.
پایگاه خبری ریشه

_سعید نمکی وزیر بهداشت در حاشیه جلسه دیدار رییس موسسه فینلای کوبا گفت: در این جلسه نقطه نظرهای علمی بین ما و رییس موسسه فینلای کوبا مبادله شد. موضوع  اثربخشی واکسن و اینکه این واکسن می‌تواند به عنوان یک واکسن موفق در دنیا عمل کند مورد بررسی قرار گرفت؛ باید توجه دشاته باشیم که این ویروس کاملا با اجدادش متفاوت است و جهش های پیاپی خواهد داشت.

وی ادامه داد: برآورد ما این است که جهش های این ویروس به قدری شدید باشد که هیچ شباهتی به ویروس ووهان نداشته باشد، موسسات علمی در سطح جهان و موسسات علمی ایران و کوبا خود را برای ساخت واکسن‌های جدیدتر آماده کنند و این حرکت به صورت عالمانه و مستمر پیگیری شود.

وی با بیان اینکه توقف واردات واکسن به دلیل بدعهدی فروشندگان واکسن بود افزود: پس از مدت ها توقف و بدعهدی فروشندگان واکسن، و اینکه وزارت بهداشت مسوولیت  واردات واکسن را ندارد و وزارت بهداشت کار تزریق واکسن را بر عهده دارد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.