جمعه, 2 مهر 1400 :: Friday, 24 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 97432

راه حل مقام سابق وزارت بهداشت در خصوص کمبود دارو

به گفته معاون پیشین سلامت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا زمانی که در نظام سلامت ما مردم پرونده الکترونیک و کارت سلامت نداشته باشند و تمام فعالیت‌ها در این حوزه رصد نشود ما نمی‌توانیم، نظام دارویی کشور را از کمبود نجات دهیم.
پایگاه خبری ریشه

سیدموید علویان  در خصوص مشکلاتی که سبب کمبود دارو در کشور می‌شود و همچنین در واکنش به صحبت‌های یکی از نمایندگان مجلس که عنوان کرده بود، دلیل کمبود دارو ارزان قیمت بودن آن است، گفت: در خصوص کمبود دارو در کشور اولین نکته‌ای که وجود دارد این است که ما برای ایجاد این ساختار که بتوانیم از زمان تولید یا واردات تا هنگامی که دارو به مصرف مردم می‌رسد را رصد کنیم، برنامه جامعی نداریم.

وی ضمن اشاره به اینکه افراد با هر نسخه‌ای می‌توانند داروی مورد نیاز خود را تهیه نمایند و هیچ نظارتی در این خصوص وجود ندارد، افزود: در کشور‌هایی که در حساب و کتاب نظام سلامتشان برنامه وجود دارد، روی دارو اسم افراد و مقدار مصرف آن برچسب زده می‌شود.

معاون پیشین سلامت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: واقعیتش این است که تا زمانی که در نظام سلامت ما مردم پرونده الکترونیک و کارت سلامت نداشته باشند و تمام فعالیت‌ها در این حوزه رصد نشود،ما نمی‌توانیم نظام دارویی کشور را از کمبود دارو نجات دهیم.

وی متذکر شد: مگر با افزایش قیمت بنزین توانستیم از قاچاق بنزین جلوگیری کنیم؟! انجام این کار در مورد دارو هم نتیجه بخش نیست و ما برای حل مشکل کمبود دارو باید جهت ایجاد زیرساخت‌ها هزینه کنیم و در اصلاح زیر ساخت‌ها استفاده بهینه و با دستورالعمل از دارو‌ها را در دستور کار قرار دهیم و در آن صورت می‌توان از قیمت دارو صحبت کرد.

 

 

 

منبع: خبرگزاری فارس
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.