جمعه, 2 مهر 1400 :: Friday, 24 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 97229

کاهش جریان آب در عراق ربطی به اقدامات ایران ندارد

کاهش جریان آب در عراق ربطی به اقدامات ایران ندارد
سخنگوی «کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس گفت: کاهش جریان آب در رودخانه های مرزی مشترک در عراق ربطی به اقدامات ایران ندارد و اگر احیانا در نقطه‌ای، جریان آب رودخانه‌ها قطع شده باشد، به علت کمبود بارش و خشکسالی بوده است.
پایگاه خبری ریشه

محمود عباس‌زاده مشکینی در پاسخ به اظهارات برخی مقامات عراقی در خصوص قطع جریان آب از ایران به عراق گفت: واقعیت این است که کشورمان ایران در سال آبی جاری در همه حوضه‌های داخلی و مشترک با کاهش شدید بارش مواجه است و اگر احیانا در نقطه‌ای، جریان آب رودخانه‌ها قطع شده باشد، به علت کمبود بارش و خشکسالی بوده است. از سوی ایران اقدام جدیدی بر روی رودخانه‌ها انجام نشده است و لذا کاهش جریان آب ارتباطی با اقدامات ایران ندارد.

سخنگوی «کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس سیاست دوستی و حسن همجواری، و بر اساس ملاحظات اسلامی و انسانی، اهمیت فراوانی برای وضعیت مردم کشور‌های همسایه قائل است و معتقد است توسعه و آبادانی در مناطق مرزنشین کشور‌های همسایه و گسترش مراودات و تعاملات حتما منجر به توسعه اقتصادی و امنیت در هر دو سوی مرز‌ها می‌شود.

وی تاکید کرد:جمهوری اسلامی ایران همواره آمادگی خود را برای گفتگو و تبادل نظر با جمهوری عراق در قالب ترتیبات قراردادی فی مابین اعلام کرده و می‌کند و در این چارچوب از گفتگو برای درک مشترک و رفع هرگونه سوء برداشت استقبال می‌کند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.