جمعه, 2 مهر 1400 :: Friday, 24 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 97151

ادامه سیاست اجرای اعدام‎های فدرال در دولت بایدن

یک گزارش می‎گوید که سیاست اجرای اعدام‎های فدرال در آمریکا از دولت دونالد ترامپ به دولت جو بایدن انتقال یافته است.
پایگاه خبری ریشه

 «مریک گارلند»، دادستان کل آمریکا اخیرا از پایان مهلت بازبینی در مورد مجازات اعدام‌های فدرال خبر داد.

به گزارش «اسلیت»، این موضوع نشان دهنده این است که دولت بایدن نتوانسته به وعده‌های انتخاباتی خود برای پایان دادن به اعدام‎های فدرال عمل کند.

به دنبال اقدام وزارت دادگستری آمریکا برای بازبینی حکم اعدام «جوهر تسارنایف»، بمب‎گذار ماراتن بوستون، بیانیه دادستانی کل این کشور پیامی سردرگم در مورد آنچه دولت بایدن می‌خواهد در مورد مجازات اعدام انجام دهد، ارسال می‌کند.

اقدامات دولت بایدن نشان دهنده همان بی میلی در مورد بازبینی اعدام‎های فدرال است که مشخصه دوران ریاست جمهوری باراک اوباما بود؛ تکرار اشتباهی که اوباما مرتکب شد و ادامه مجازات اعدام فدرال را برای جانشین خود، دونالد ترامپ به ارث گذاشت.

اوباما این فرصت را از دست داد تا اطمینان حاصل کند که اعدام‌های فدرال با خروج از کاخ سفید از سر گرفته نمی‌شود؛ در نتیجه، سیستم مجازات اعدام فدرال برای استفاده توسط دونالد ترامپ، همچنان وجود داشت.

«اسلیت» در پایان می‎گوید که اکنون این موضوع در دوران ریاست جمهوری جو بایدن نیز در حال تکرار است و بیم آن می‌رود که او هم مانند باراک اوباما، مجازات‌های اعدام فدرال را برای جانشین خود به ارث بگذارد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.