جمعه, 23 مهر 1400 :: Friday, 15 October 2021
 
کد خبر: 96992

پیدا شدن آثار نسل کشی بومیان در کانادا و سقوط «ملکه جنایت»

بازیگران متعددی در جنایت مدارس شبانه روزی کودکان بومی در کانادا نقش دارند که از جمله آن‌ها انگلیس است.
پایگاه خبری ریشه

 بومیان زیادی در دنیا وجود دارند که مالکیت سرزمین خود را از دست داده‌اند.

 

بومیان آمریکا، بومیان استرالیا، بومیان نیوزلند، مردم فلسطین، آفریقایی‌ها و بسیاری سرزمین‌ها و اقوامی که اکنون یا وجود خارجی ندارند یا اینکه در اقلیت به سر می‌برند.

 

نسل کشی‌های وحشتناکی صورت گرفته تا اقوام یک سرزمین نابود شوند و اشغالگران جای آن‌ها را بگیرند و از سرزمین آن‌ها بهره ببرند و آن‌ها را استثمار کنند.

 

شاید کشف قاره آمریکا را بتوان یک نسل کشی بزرگ و جنایت وحشیانه در تاریخ دانست.

 

اروپایی‌ها کشف قاره آمریکا را به «فتح بهشت» تعبیر کردند، اما این «بهشت» با وجود آن‌ها به جهنم تبدیل شد و با استقرار حاکمیت اروپایی ها، بومیان این قاره و صاحبان اصلی آن در یک نسل کشی فجیع نابود شدند.

 

آمریکایی‌ها فیلم‌های سینمایی زیادی را علیه سرخ‎پوستان ساختند تا القاء کنند این قوم با آن روح بزرگ و بلند، وحشی هستند و با همین سیاست توانستند سرخ‎پوستان را سر ببرند و نابود کنند، اما وحشیانه‌ترین رفتار را آمریکایی‌های مهاجر از اروپا علیه سرخپوستان انجام دادند و نسل آن‌ها را نابود ساختند.

 

اما کانادایی‌ها به گونه‌ای دیگر با سرخپوستان رفتار کردند؛ کانادا  را هم مهاجرانی از چندین کشور و ملیت تشکیل داده است و در ابتدا همان اروپایی‌های اشغالگر وارد این منطقه شدند و آن را سرزمین خود خواندند.

مدعیان حقوق بشر و آزادی که صدای حقوق بشر خواهی آن‌ها گوش فلک را کر کرده است، کودکان صاحبان اصلی کانادا را از خانواده‌ها جدا کردند و به مدارسی که کلیسا آن‌ها را اداره می‌کرد، سپردند و به پدران و مادران نگران آن کودکان سرخپوست وعده دادند که آن‌ها با تمدن! آشنا خواهند شد و پس از دریافت آموزش‌های لازم به آغوش خانواده باز خواهند گشت!

 

کودکان سرخ‎پوست هیچگاه بازنگشتند تا که مدعیان حقوق بشر را بی آبرو کنند؛ کشف گور‌های دسته جمعی بومیان کانادا تشت رسوایی رژیم حاکم بر این کشور را از روی بام به زمین انداخته و صدای آن به گوش همه جهانیان رسیده است.

 

جنازه‌های سرخپوستان، آبروی «جاستین ترودو»، نخست وزیر پر مدعای کانادا را برد و کلیسای کاتولیک را به چالش جدی‌تر از گذشته کشاند.

 

سرخپوستان و بومیان باقی مانده در کانادا، زخم پیدا شدن سومین گور دسته جمعی فرزندان خود را به جان خریدند، اما سکوت نکردند و مجسمه «ملکه جنایت» را به زیر کشیدند.

 

کانادا و همه مسئولان این کشور باید پاسخگوی جنایاتی که مرتکب شده‌اند باشند، سازمان ملل، نهاد‌های حقوق بشری باید در باره کشتار سرخپوستان کانادا ورود کنند و پرونده دولتمردان این کشور و کلیسای کاتولیک را پیگیری کنند.

 

اگر چنین جنایات فجیعی در یک کشور غیر غربی اتفاق افتاده بود، نهاد‌های بین‌المللی سکوت می‌کردند؟

 

خون به ناحق ریخته سرخ‎پوستان کانادا، دامن «ترودو»، ملکه انگلیس و کلیسای کاتولیک را خواهد گرفت.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.