جمعه, 1 مرداد 1400 :: Friday, 23 July 2021
 
کد خبر: 96657

کاخ سفید: مسدود شدن وبسایت ها ربطی به مذاکرات وین ندارد

کاخ سفید: مسدود شدن وبسایت ها ربطی به مذاکرات وین ندارد
سخنگوی کاخ سفید با ادعای تمرکز بر راه حل دیپلماتیک، مدعی شد که مسدود شدن وبسایت های محور مقاومت از سوی وزارت دادگستری انجام شده و این طور نیست که در هماهنگی با سایر ابعاد مذاکرات وین باشد.
پایگاه خبری ریشه

 «جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید در جمع خبرنگاران مدعی شد که تصمیم برای مسدود کردن دامنه اینترنتی وبسایت های وابسته به محور مقاومت، به طور مستقل از سوی وزارت دادگستری آمریکا اتخاذ شده و این موضوع ربطی به مذاکرات احیای برجام ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که «چه چیز منجر به اتخاذ چنین تصمیمی شد و چرا در این مقطع (که مذاکرات وین در جریان است) این تصمیم عملی شد»؛ گفت: این تصمیم و کاری است که از سوی وزارت دادگستری انجام شده، به همین دلیل شما را به این نهاد ارجاع می دهم.

ساکی در پاسخ به این سوال که آیا «هیچ گونه نگرانی از این بابت وجود دارد که چنین تصمیمی مذاکرات درباره برنامه هسته ای ایران را تحت الشعاع قرار دهد» مدعی شد: ما همچنان در حال انجام این مذاکرات هستیم و تازه دور ششم را تمام کرده ایم. مشخصاً همه مذاکره کنندگان به پایتخت هایشان بازگشته اند و (آنجا) در حال انجام گفتگوهای ضروری هستند.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه ادعاهای خود افزود: منفعت ما پیگیری یک راه حل دیپلماتیک است. امیدواریم آن دیگرانی هم که جایگاهی پشت میز مذاکره دارند همین کار را بکنند. اما باز هم می گویم که این اقدام (مسدود کردن دامنه اینترنتی وبسایت ها) از سوی وزارت دادگستری انجام شد و این طور نیست که در هماهنگی با دیگر ابعاد مذاکرات وین انجام شده باشد.

این در حالی است که یک منبع آگاه به خبرگزاری بلومبرگ گفته که «رابرت مالی» فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران می‌تواند اواسط هفته آینده برای ادامه گفتگوها به وین بازگردد.

منبع: مهر

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.