دوشنبه, 11 مرداد 1400 :: Monday, 2 August 2021
 
کد خبر: 96603

خریداری ۵۸ هزار و ۶۱۰ تن برگ سبز چای از چایکاران

 خریداری ۵۸ هزار و ۶۱۰ تن برگ سبز چای از چایکاران
رئیس سازمان چای کشور گفت: ۳۰۱ میلیارد تومان معادل ۸۴ درصد از مطالبات چایکاران تاکنون پرداخت شده و چین دوم برگ سبز چای تا ۲۵ تیر ادامه خواهد داشت.
پایگاه خبری ریشه
بنا به اعلام وزارت جهاد کشاورزی، حبیب جهانساز گفت: تاکنون نزدیک به ۵۸ هزار و ۶۱۰ تن برگ سبز چای به ارزش ۳۷۱ میلیارد تومان خرید تضمینی شده است.
 
رئیس سازمان چای کشور گفت: از حدود ۵۸ هزار و ۶۱۰ تن برگ سبز چای خریداری شده، نزدیک به ۴۷ هزار و ۶۰۹ تن معادل ۸۲ درصد برگ سبز درجه یک و ۱۰ هزار و ۹۶۱ تن معادل ۱۸ درصد برگ سبز درجه دو می‌باشد.

وی اظهار داشت: خرید تضمینی برگ سبز چای از دوم اردیبهشت ماه امسال آغاز شده و تا مهر ماه در قالب سه فصل و چهار چین ادامه خواهد داشت.

جهانساز با بیان این که در چین اول ۵۵ هزار تن برگ سبز چای از باغات برداشت شده است، گفت: ۱۳ هزار و ۱۸۷ تن چای خشک تاکنون تولید شده است.

وی پیش بینی کرد که در چین دوم حدود ۴۵ تا ۵۰ هزار تن برگ چای سبز از باغات برداشت شود.

رییس سازمان چای کشور وضعیت چین دوم برگ سبز چای را به لحاظ کمی و کیفی خوب ارزیابی کرد و اذعان داشت: امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ درصد افزایش تولید داریم.

وی ادامه داد: چین دوم برگ سبز چای تا ۲۵ تیر ادامه خواهد داشت.

جهانساز درباره تاثیر خشکسالی بر باغات چای کشور گفت: به علت بارش کم در اسفند ۹۹ و فروردین سال جاری، تولید برگ سبز چای در حد انتظار نبود، اما چین دوم به علت بارش‌های اردیبهشت ماه، وضعیت بهتری داشته است.

وی احتمال داد: چین تابستانه تحت تاثیر خشکسالی قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.