دوشنبه, 11 مرداد 1400 :: Monday, 2 August 2021
 
کد خبر: 96600

درخواست عجیب هزاران نفر از جف بزوس: تابلو مونالیزا را بخر و بخور!

اگر ثروتمندترین فرد جهان باشید، احتمالا با درخواست‌های عجیبی مواجه می‌شوید چرا که هزاران نفر با امضای یک دادخواست آنلاین از مدیرعامل آمازون، جف بزوس خواسته‌اند که تابلو نقاشی مونالیزا را بخرد و بخورد.
پایگاه خبری ریشه

به تازگی یک دادخواست آنلاین مورد توجه قرار گرفته که در آن افراد از جف بزوس می‌خواهند که این نقاشی مشهور «لئوناردو داوینچی» را خریداری کند. این دادخواست جدید نیست و تقریبا یکسال پیش ایجاد شده، اما حالا مورد توجه قرار گرفته است.

مونالیزا

این دادخواست نزدیک به یکسال پیش توسط یک موسیقی‌دان در مریلند آمریکا به نام «کین پاول» راه‌اندازی شد. پاول در زمان ایجاد این دادخواست گفته بود که چون بزوس ثروت کلانی دارد، می‌تواند چنین کاری را انجام دهد که البته می‌تواند نشان‌دهنده تاثیرگذاری‌اش در جهان هم باشد.

جف
 

البته پاول تنها از بزوس نخواسته که تابلو مونالیزا را بخرد، بلکه می‌خواهد ثروتمندترین فرد جهان نقاشی داوینچی را هم بخورد. پاول در پاسخ به این سوال که چرا چنین درخواستی از بزوس دارد، صادقانه گفته که دلیلش را نمی‌داند.

ظاهرا پاول در زمان راه‌اندازی چنین دادخواستی ایده واضح‌تری داشته چرا که در این دادخواست نوشته:

«تا به امروز هیچ فردی تابلو مونا لیزا را نخورده و ما احساس می‌کنیم که جف بزوس باید دست بکار شود و چنین کاری را به واقعیت تبدیل کند.»

این ایده به اندازه کافی عجیب است، اما موضوع زمانی عجیب‌تر می‌شود که بدانید مردم به دنبال پاسخ این سوال هستند که در صورت خوردن این تابلو، چه بلایی سر بزوس می‌آید. از آنجایی که بزوس ثروتمندترین فرد جهان است، خرید تابلو مونالیزا برایش کاری ندارد، هرچند نمی‌توان روی این نقاشی قیمتی گذاشت. پیش‌بینی می‌شود قیمت این تابلو حداقل ۶۰ میلیارد دلار باشد.

مسلما جف بزوس درخواست ۱۰ هزار نفری که این دادخواست آنلاین را امضا کرده‌اند، انجام نمی‌دهد. این اقدام نه تنها عجیب است، بلکه امکان خرید نقاشی مونالیزا حداقل در بازه زمانی کنونی هم در حد صفر درصد است.

در نهایت بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که خوردن تابلوهای نقاشی در دنیای هنر چندان کار عجیبی نیست چرا که به گفته کارشناسان، خوردن یک تابلو در راستای سنت تخریب هنر به عنوان راهی برای خلق هنر قرار می‌گیرد.

 

منبع:دیجیاتو

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.