دوشنبه, 11 مرداد 1400 :: Monday, 2 August 2021
 
کد خبر: 96529

شکست کشور‌های ثروتمند جهان در جلوگیری از مرگ‌های بی شمار

 شکست کشور‌های ثروتمند جهان در جلوگیری از مرگ‌های بی شمار
موضوع توزیع واکسن کرونا و کمبود آن در کشورهای آفریقایی به افزایش شمار مبتلایان در قاره سیاه منجر می‎شود.
پایگاه خبری ریشه

- تاریخچه اجلاس‌های بین المللی داستان فرصت‌های از دست رفته است؛ نشست ۲۰۲۱ گروه ۷ به عنوان یک شکست دیگر و فرصت از دست رفته در تاریخ ثبت خواهد شد.

به گزارش «گاردین»، مدت‌ها پس از پایان این اجلاس و محو شدن آثار دست دادن‎ها، عکس گرفتن‌ها و گفت‎وگوها، این خاطره تنها به دلیل عدم عمل به وعده پیش از اجلاس توسط «بوریس جانسون»، نخست وزیر انگلیس، برای واکسیناسیون کل جهان به یادگار مانده است: مرگ بیش از یک میلیون نفر در هر ۳ ماه بر اثر کرونا.

دستکم ۱۱ میلیارد دوز واکسن برای تضمین سطح ایمنی ضد کووید-۱۹ مانند سطح ایمنی غرب برای همه کشور‌ها لازم است؛ بدون وجود پوشش جهانی، این بیماری به تهدید، جهش و بازگشت ادامه خواهد داد تا حتی واکسینه شده را تهدید کند.

اکنون کمتر از یک درصد کشور‌های جنوب صحرای آفریقا کاملا واکسینه شده‎اند؛ با ۱.۳ میلیارد نفر جمعیت، آفریقا به طور کلی فقط ۴۱ میلیون از ۲.۵ میلیارد دوز سفارش داده شده را دریافت کرده است.

یونیسف می‌گوید که طبق روند فعلی، ممکن است رسیدن به سطح ایمنی که در کشور‌های غربی وجود دارد، برای این کشور‌ها در آفریقا تا سال ۲۰۲۴ به طول انجامد.

هدیه یک میلیارد دوز واکسن کرونا از طرف ثروتمندترین کشور‌ها به فقیرترین کشور‌ها تیتر یک خبر‌هاست و مورد استقبال قرار گرفته است. اما میلیارد‌ها دوز کمتر از تعداد دوز مورد نیاز برای رساندن این کشور‌ها به سطح ایمنی کشور‌های غربی است.

آفریقا برای واکسیناسیون تنها آسیب پذیرترین افراد، که ۱۰ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند، اکنون به ۲۲۵ میلیون دوز از واکسن کرونا نیاز دارد.

تعداد مبتلایان در کشور‌های آفریقایی در طول یک هفته اخیر ۲۵ درصد افزایش یافته، اما انگلیس اعلام کرده که تا ماه سپتامبر تنها ۵ میلیون دوز واکسن کرونا را می‌تواند برای این کشور‌ها تامین کند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.