دوشنبه, 4 مرداد 1400 :: Monday, 26 July 2021
 
کد خبر: 96387

قصاص و ۱۵ سال حبس برای ۲ متهم ساکن آمریکا

 قصاص و ۱۵ سال حبس برای ۲ متهم ساکن آمریکا
 قضات دادگاه کیفری استان تهران سرکرده یک فرقه انحرافی و همدستش را پس از محاکمه غیابی به اتهام قتل به قصاص و ۱۵ سال زندان محکوم کردند.
پایگاه خبری ریشه

۱۸ سال قبل یعنی در خرداد سال ۸۲ هنگامی که یک زوج جوان با خودرو در یکی از خیابان‌های شمالی تهران در حرکت بودند از سوی ۳ مرد ناشناس هدف شلیک گلوله قرار گرفتند و در این حادثه هر دو نفر مجروح شدند اما پس از انتقال این زوج به بیمارستان مرد جوان جان باخت و همسرش به‌شکل معجزه آسایی زنده ماند.

با شروع تحقیقات پلیسی از زن جوان وی مدعی شد که مدتی قبل با همسرش به عضویت یک فرقه انحرافی درآمدند که برادرش از سران این فرقه بوده است اما وقتی متوجه کارهای خلاف و فساد مالی و پولشویی این فرقه شدند تصمیم به جدا شدن از این گروه گرفتند که دفتر و مقر اصلی آنها در امریکا بود. من شک ندارم برادرم و دوستان او دستور قتل ما را صادر کرده بودند.

در حالی که فرضیه جنایت از سوی سران فرقه انحرافی قوت گرفته بود مشخص شد همان شب سران این فرقه از مرز ایران خارج شده و به امریکا گریخته‌اند.

تلاش برای ردیابی سایر اعضای این فرقه آغاز شد و مدتی بعد یکی از متهمان بازداشت شد. احسان ۲۰ ساله در بازجویی‌ها به تیراندازی به سوی زن جوان اعتراف کرد و گفت: من فقط به این زن شلیک کردم و در قتل شوهرش بی‌گناهم.

وقتی پلیس نتوانست ردی از سایر متهمان این جنایت به دست بیاورد سرانجام پس از ۱۸ سال احسان به اتهام شروع به قتل در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای جلسه زن جوان برای عاملان این جنایت درخواست اشد مجازات کرد و گفت برادرم و همدستانش در امریکا هستند اما من خواهان مجازات آنها هستم.

سپس دختر مقتول نیز برای قاتلان پدرش درخواست قصاص کرد.

متهم که حالا ۳۸ سال دارد گفت: من تحت تأثیر حرف‌های سران فرقه اغفال شده بودم و حالا خیلی پشیمان هستم.

وی ادامه داد: چون این زوج از فرقه خارج شده بودند برادرش دستور قتل آنها را صادر کرد و من و دو نفر از دوستانم را اجیر کرد تا شبانه به آنها حمله کنیم. قرار بود همان شب و بعد از قتل از مرز خارج شویم. من مأمور قتل زن جوان بودم اما به عمد طوری شلیک کردم که نمیرد. الان هم پشیمانم و طلب بخشش دارم.

شاکی پرونده نیز از وی گذشت کرد اما گفت برای سایر متهمان مجازات می‌خواهم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به گذشت شاکی خصوصی، احسان را به ۳سال زندان محکوم کردند. قضات دادگاه برای دو عضو فراری این شبکه غیابی حکم صادر کردند و بدین ترتیب برادر شاکی به اتهام معاونت در جنایت به ۱۵سال زندان و همدستش که قاتل بود به اتهام قتل عمدی به قصاص محکوم شد.

منبع: مشرق نیوز
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.