• نقش تعیین کننده «مارب» در سرنوشت جنگ یمن

    نقش تعیین کننده «مارب» در سرنوشت جنگ یمن

    نقش راهبردی و تعیین کننده منطقه راهبردی مارب در تعیین سرنوشت جنگ یمن موجب شده تا عربستان و هم پیمانان آن نهایت تلاش خود را برای متوقف کردن پیشروی نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در این جبهه به کار ببندند.
پنجشنبه, 29 مهر 1400 :: Thursday, 21 October 2021
 
کد خبر: 96232

چرا ابراهیم رئیسی می‌تواند موفق شود؟

چرا ابراهیم رئیسی می‌تواند موفق شود؟
ابراهیم رئیسی به دلیل چهار دهه اشراف بر ساختارها، قوانین پیچیده و انحصارات گروه‌های ذینفع، تنها فردی است که می‌تواند انحصارهای ضد تحول را بشکند و ضریب‌نفوذ و عملیاتی کردن قانون در کف جامعه را افزایش دهد.
پایگاه خبری ریشه
مهدی دوستی - آنچه از تعریف سنتی توسعه می‌دانستیم این بود که، توسعه بر سه پایه توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی استوار بود، اما امروز می‌دانیم توسعه یک رکن چهارمی هم دارد و آن‌هم توسعه اجرایی است، توسعه اجرایی در واقع توان عملیاتی کردن قوانین موجود است.
در واقع در جهان امروز مهم‌تر از داشتن برنامه‌های جدید، اول عملیاتی سازی برنامه‌های موجود است که اهمیت دارد، وگرنه تفاوت فاحشی میان قوانین در کشورهای پیشرفته با کشورهای عقب‌مانده وجود ندارد. توان عملیاتی‌سازی قوانین نیازمند رئیس دولتی است که با اشراف بر سازوکار حقوقی، پیچیدگی قوانین و ساختارهای مافیا پرور دولتی و ضد تحول، بتواند اراده قانون را در بستر جامعه جاری و قانون را به نفع مردم در بستر جامعه اجرایی کند.
ابراهیم رئیسی به دلیل چهار دهه اشراف بر ساختارها، قوانین پیچیده و انحصارات گروه‌های ذینفع، تنها فردی است که می‌تواند انحصارهای ضد تحول را بشکند و ضریب‌نفوذ و عملیاتی کردن قانون در کف جامعه را افزایش دهد. چالش امروز ایران متخصصین اقتصاد و فرهنگ نیست بلکه یک رئیس دولت برای ایران قوی است که بتواند مقتدرانه قانون را در بستر جامعه به نفع مردم جاری و عملیاتی سازد.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.