سه شنبه, 1 تير 1400 :: Tuesday, 22 June 2021
 
کد خبر: 96214

کلاهبرداری از شهروندان به وسیله نیسان آبی

کلاهبرداری از شهروندان به وسیله نیسان آبی
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری یک کلاهبردار که با سرقت ۴۳۰ میلیون تومان بار مشتری متواری شده بود، خبر داد.
پایگاه خبری ریشه

سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: اواخر فروردین ماه پرونده‌ای از شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۱۰ تهران با موضوع کلاهبرداری به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد که در این رابطه، شاکی اعلام کرد برای خرید خشکبار و حبوبات به بازار رفتم و پس از خرید اجناس به ارزش ۴۳۰ میلیون تومان برای حمل آن‌ها از شبکه‌های اجتماعی اقدام به کرایه یک دستگاه نیسان آبی رنگ کردم که پس از برقراری تماس تلفنی راننده به محل بارگیری اجناس مراجعه و پس از توافق اولیه برای حمل آن‌ها به مقصد، کلیه بار را تحویل وی دادم و به محل تحویل اجناس مراجعه کردم تا آن‌ها را تحویل بگیرم ولی متاسفانه راننده خودرو مذکور، دیگر پاسخگوی تلفن نبود و تلفن همراه خود را خاموش کرده بود.

وی افزود: با توجه به اظهارات شاکی، پرونده در دستور کار تیم کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه چهارم قرار گرفت و کارآگاهان با مراجعه به محل وقوع بزه اقدام به بررسی دوربین‌های مداربسته کرده و موفق می‌شوند شماره خودروی نیسان را استخراج و مالک خودرو به نام حمید را شناسایی نمایند.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی ابراز داشت: تصاویر بدست آمده از حمید به رویت شاکی رسید که او را به عنوان کلاهبردار شناسایی کرده، با عنایت به شناسایی متهم و مکاتبات قضایی مربوطه دستور توقیف خودروی نیسان و جلب متهم اخذ و در ادامه کارآگاهان با بکارگیری شیوه‌های نوین کشف جرم آدرس متهم را شناسایی و در یک عملیات پلیسی وی را دستگیر می‌کند.

وی افزود: حمید پس از دستگیری ابتدا منکر هر گونه بزه ارتکابی شد، اما پس از تحقیقات اولیه و به کارگیری شیوه‌های پلیسی به کلاهبرداری حبوبات معترف و بیان داشت اموال را نزد فرزند خویش به اسم مجتبی مخفی کرده ام.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت گفت: با اخذ دستور قضایی محل اختفاء اموال شناسایی و بیش از ۹۰ درصد آن‌ها کشف و به پایگاه منتقل شد که متهم با صدور قرار مجرمیت روانه زندان و کلیه اموال نیز با هماهنگی با مرجع قضائی تحویل شاکی شد لذا با توجه به شیوه و شگرد متهم تلاش‌ها جهت شناسایی سایر شکات کماکان در دستور کار کارآگاهان این پایگاه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.