دوشنبه, 29 شهريور 1400 :: Monday, 20 September 2021
 
کد خبر: 96202

افزایش چشمگیر اختلالات روانی در بین جوانان اروپایی

یک بررسی سازمان توسعه و همکاری اقتصادی از افزایش چشمگیر اختلالات روانی در بین شهروندان کشورهای صنعتی حکایت دارد و اداره آمار اروپا هم از رکود اقتصادی منطقه یورو پیامد بحران کرونا خبر داده است.
پایگاه خبری ریشه

کرونا همچنان بحرانی حل نشده و مبهم در اروپا باقی مانده و تردیدهای زیادی درباره غلبه کامل بر آن وجود دارد.

رکود اقتصادی اروپا در پاییز و زمستان

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که منطقه یورو در فصل پاییز و زمستان در رکودی فرو رفت که البته به بدی آنچه که پیش بینی می شد نبود. بر اساس اطلاعات یورو استات ( اداره آمار اروپا) در سه ماهه ابتدایی سال جاری میلادی بازده اقتصادی در این منطقه در مقایسه با سه ماهه قبل از آن ۰.۳ درصد دچار رکود شد. در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ هم منطقه یورو یک رکود اقتصادی را تجربه کرد و حدود ۰.۶ درصد کاهش پیدا کرد. همچنین اتحادیه اروپا و ۲۷ عضو آن هم در این دوران گرفتار رکود اقتصادی شدند.

بالا گرفتن مناقشات در دولت ائتلافی بر سر مسئله توزیع ماسک‌های بی‌کیفیت بین نیازمندان

در پی بالا گرفتن مناقشات در دولت ائتلافی آلمان بر سر مسئله توزیع ماسک های بی کیفیت بین نیازمندان در آلمان و درخواست حزب سوسیال دموکرات برای کناره گیری ینز اشپاهن وزیر بهداشت وی مجددا این انتقاد را به شریک ائتلافی خود و رفتار آن در این مناقشات وارد کرده و گفت: ما در ۶ ماه اخیر به صورت موضوعی و حرفه‌ای این مسئله را برای یکدیگر روشن کردیم و حالا این سوال مطرح است که چرا موضوعی که بی سرو صدا ماه ها پیش در جریان بود اکنون در آستانه انتخابات مطرح شده است؟

وی درباره شریک ائتلافی خود ابراز دلسردی کرده و تاکید کرده که همچنان می خواهد بر روند واکسیناسیون در کشور تمرکز کند.

۴۶ درصد شهروندان آلمانی اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند

وزیر بهداشت آلمان همچنین اعلام کرد که حدود ۳۸ میلیون نفر که شامل حدود ۴۶ درصد مردم است در آلمان اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی با توجه به کمبود واکسن از شهروندان درخواست صبر کرده و با توجه به لغو محدودیت ها برای دریافت واکسن در کشور تاکید کرد که در ظرف یک تا دو هفته آینده همه داوطلبان بزرگسال واکسینه خواهند شد.

"ساسکیا اسکن"، رئیس حزب سوسیال دموکرات امروز در سخنانی در برلین گفت: وزیر بهداشت سال گذشته آشکارا سعی کرد ماسک هایی را که همه آزمایش های لازم را پشت سر نگذاشته بود بین افردی که نمی توانند از خود دفاع کنند از جمله به افراد معلول و افراد بی خانمان تقسیم کند.

اخیرا هفته نامه "اشپیگل" گزارشی مبنی بر توزیع ماسک های بی کیفیت که سال گذشته دولت آلمان خریداری کرده بود و در بین معلولین و بی خانمان ها تقسیم شده بود منتشر کرد.

بر اساس این گزارش وزارت بهداشت آلمان سال گذشته حدود یک میلیارد یورو ماسک محافظ خریداری کرده که ادعا می شود تست مقاومت در برابر حرارت و نفوذ پذیری بر روی آن ها انجام نشده و مناسب برای استفاده نبودند، اما با این وجود قرار بر این شده بین سالمندان، معلولین و افراد بی خانمان توزیع شوند. اشپیگل در بخش دیگری از این گزارش نوشت که دولت به این ترتیب می خواسته از یک میلیارد ضرر جلوگیری کند.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم روز گذشته اعلام کرد که همگی از اشپاهن حمایت می کنیم. وی اتهامات شریک دولت ائتلافی آلمان (حزب سوسیال دموکرات) را خلاف واقعیت ارزیابی کرد.

وی تاکید کرد که حزب سوسیال دموکرات تلاش می کند سیاست کرونایی حزب دموکرات مسیحی را بدنام کند. آرمین لاشت، نامزد صدر اعظمی اتحادیه احزاب متحد مسیحی آلمان هم درخواست حزب سوسیال دموکرات برای استعفای اشپاهن را تلاش برای جمع آوری امتیاز با مبارزات منفی از طرف این حزب خواند.

لاشت تاکید کرد که این طور نمی شود و حزب سوسیال دموکرات دارد با ترس ها و نگرانی های شهروندان بازی می کند.

"استفان زایبرت"، سخنگوی دولت آلمان هم روز دوشنبه در سخنانی در برلین گفت: وزیر بهداشت دلیل بی اساس بودن این اتهامات را کاملا آشکار کرده است. وزارت بهداشت آلمان همواره امنیت استفاده کنندگان از ماسک را در درجه اول قرار می دهد و این ماسک ها علیه کرونا مقاوم هستند

مرگ کرونایی روزانه ۱۴۰ نفر در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای ۱۲۰۴ مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض ۲۴ ساعت خبر داد که به این ترتیب نرخ مبتلایان در این کشور به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر به ۲۲.۹ کاهش پیدا کرد. ۱۴۰ نفر دیگر هم در این مدت در آلمان جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست دادند.

جمهوری چک مرزهای خود را برای شهروندان اروپایی واکسینه شده می‌گشاید

جمهوری چک هم از ۲۱ ماه جاری میلادی مرزهای خود را بر روی توریست ها از همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا باز می کند. این خبر را وزیر بهداشت این کشور روز دوشنبه اعلام کرد. بر این اساس مسافران باید مدرکی دال بر واکسینه شدن و یا تست منفی کرونا و یا ابتلا و بهبودی از این بیماری داشته باشند.

صنعت توریسم در جمهوری چک به شدت از بحران کرونا آسیب دیده است. شمار مهمانان خارجی هتل ها در این کشور در سال ۲۰۲۰ حدود ۷۵ درصد در مقایسه با سال قبل از آن کاهش پیدا کرد.

ضربه مهلک کرونا به صنعت مهمانداری در آلمان

در آلمان هم از هر ۵ شرکت مرتبط با صنعت مهمانداری و توریسم یکی در آستانه ورشکستگی قرار دارد. این نتیجه یک ارزیابی اتاق صنایع و بازرگانی آلمان است.

بیش از یک میلیون شهروند اروپایی گواهی واکسیناسیون دیجیتالی دریافت کرده‌اند

بیش از یک میلیون شهروند در اتحادیه اروپا تا به حال گواهی واکسیناسیون دیجیتالی اتحادیه اروپا را دریافت کرده‌اند. این خبر را کمیسر امور قضائی اتحادیه اروپا امروز (سه شنبه) اعلام کرد. به گفته وی این گواهی برای شهروندان اروپایی حقوق اساسی و امکان سفرهای آزادانه را فراهم کرده و ابزار عملی برای سفرهای امن در تابستان را فراهم می کند.

درخواست محققان صلح آلمان برای صرف هزینه‌های تسلیحاتی برای مبارزه با عواقب بحران کرونا

محققان صلح در آلمان درخواست کردند به جای هزینه های تسلیحات این هزینه ها در زمینه مبارزه با عواقب کرونا صرف شود. آن ها خواستار کاهش هزینه های تسلیحاتی برای مقابله با تجدید اجتماعی-اکولوژیکی اقتصاد جهان و کاهش نابرابری های اجتماعی شدند.

کشور مالت اولین روز بدون ابتلا به کرونا را تجربه کرد

برای اولین بار در بیش از ۱۰ ماه گذشته هیچ مبتلای کرونای روزانه در کشور مالت ثبت نشده است. بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت این کشور در حال حاضر تنها ۷۲ بیمار کرونایی در این کشور وجود دارد.

افزایش چشمگیر مسائل روانی در بین شهروندان کشورهای صنعتی

مسائل روانی در دوران بحران کرونا در بسیاری کشورهای صنعتی به شدت افزایش پیدا کرده است. این نتیجه یک بررسی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) است که در پاریس منتشر شده است.

در گزارش این نهاد درباره عواقب اقتصادی و اجتماعی بحران کرونا آمده است که در بسیاری از ۳۸ عضو این اتحادیه اقدامات برای مهار کرونا اثرات مضری بر سلامت روحی مردم داشته است. فاکتورهای خطری از جمله بیکاری و فقر در این راستا نقش داشته‌اند.

در این گزارش آمده است که از شروع بحران کرونا رنج روحی بخصوص در بین جوانان به شدت افزایش پیدا کرده است. در برخی کشورها اختلالات ترس و افسردگی دو برابر شده است.

در کشورهایی که به شدت تحت تاثیر این بحران قرار گرفتند از جمله آمریکا، انگلیس، فرانسه و یا بلژیک این آسیب ها بیشتر بوده است.

رایزنی روسای جمهور اتریش و ایتالیا پیرامون کرونا

"الکساندر فان در بلن"، رئیس جمهور اتریش هم در سفر به ایتالیا و دیدار با "سرجوماتارلا"، همتای ایتالیایی خود درباره پایان قریب الوقوع بحران کرونا ابراز امیدواری کرده و بعد از دیدار با وی گفت: این پاندمی آن گونه که ما تا به حال آن را تجربه کرده‌ایم می توان به عنوان غلبه یافته ارزیابی کرد.

وی در عین حال گفت: اما ما باید انتظار جهش هایی از این ویروس را داشته باشیم که علیه آن هنوز هیچ واکسنی تولید نشده است. البته تجربه های اخیر نشان می دهد که علیه این جهش ها هم می توان به سرعت واکسن هایی پیدا کرد.

جدیدترین آمار کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه در عرض ۲۴ ساعت ۱,۱۶۴نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۶۴نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در انگلیس هم در عرض ۲۴ ساعت ۵,۶۸۳ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱ نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در ایتالیا هم در عرض ۲۴ ساعت ۱,۲۷۳ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۶۵ نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در اسپانیا هم در عرض ۲۴ ساعت ۳۱۲۲ نفر به کرونا مبتلا شده و ۱۴ نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه ۵,۷۱۳,۹۱۷ نفر از آغاز شیوع کرونا به آن مبتلا شده‌اند و ۱۱۰,۰۶۲ نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در انگلیس هم تاکنون ۴,۵۲۲,۴۷۶ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۲۷,۸۴۱ نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال ۴,۲۳۳,۶۹۸ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۲۶,۵۸۸ نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

آمارها نشان می‌دهد که در اسپانیا هم تا به حال ۳,۷۰۷,۵۲۳ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۸۰,۲۳۶ نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در آلمان هم تا به حال ۳,۷۱۰,۳۴۱ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۸۹,۹۶۵ نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

منبع: تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.