چهارشنبه, 26 خرداد 1400 :: Wednesday, 16 June 2021
 
کد خبر: 96171

هدف مقاومت اسلامی خروج آمریکاست

مدیر دفتر شبکه العهد عراق در تهران با تأکید بر اینکه پول نفت عراق به جیب رژیم جنایت‌کار آمریکا ریخته می‌شود، تاکید کرد: پول فروش نفت عراق به بانک مرکزی عراق واریز نمی‌شود، بله به صندوقی بین‌المللی تحت تسلط آمریکا انتقال پیدا می‌کند و از طرفی هم پرداختی وزارتخانه‌های عراق به همسایگان خود بابت بدهی برق و گاز به خاطر وجود چنین مشکلاتی به راحتی انجام نمی‌شود.
پایگاه خبری ریشه
هانی الخاطر با اشاره به وضعیت کنونی مقاومت در عراق، گفت: گروه‌های مقاومت اسلامی عراق از اواخر سال ۲۰۰۳ در این کشور هم‌زمان با ورود ارتش تروریست آمریکا به عراق تشکیل شد.
 
ارتش تروریست آمریکا قصد خروج از عراق را ندارد
مدیر دفتر شبکه العهد عراق در تهران با بیان اینکه ارتش تروریست آمریکا قصد خروج از عراق را ندارد، تصریح کرد: مشکلات بزرگ دیگری به واسطه سلطه‌گری رژیم جنایت‌کار آمریکا در کشور عراق ایجاد شده است.
 
پول نفت عراق به جیب رژیم جنایت‌کار آمریکا ریخته می‌شود
الخاطر با تأکید براینکه پول نفت عراق به جیب رژیم جنایت‌کار آمریکا ریخته می‌شود، اضافه کرد: پول فروش نفت عراق به بانک مرکزی عراق واریز نمی‌شود، بله به صندوقی بین‌المللی تحت تسلط آمریکا انتقال پیدا می‌کند و از طرفی هم پرداختی وزارت‌خانه‌های عراق به همسایگان خود بابت بدهی برق و گاز به خاطر وجود چنین مشکلاتی به راحتی انجام نمی‌شود.
ارتش تروریست آمریکا در عراق کاهش پیدا کرده است
مدیر دفتر شبکه العهد عراق در تهران با اشاره به اینکه تعداد پایگاه‌های ارتش تروریست آمریکا در عراق کاهش پیدا کرده است، تصریح کرد: ولی همچنان فعال‌اند و بیشتر فعالیت آن‌ها در مرز عراق با سوریه انجام می‌شود.
 
الخاطر با اشاره به جایگاه «حَشد الشعبی» در عراق، اضافه کرد: حشدالشعبی یکی از گروه‌های مقاومت اسلامی عراق است، ولی برخی گروه‌های سیاسی عراق معتقدند که بعد از خروج داعش باید این گروه به عنوان یکی از شاخه‌های مهم مقاومت اسلامی عراق منحل شود، ولی خوشبختانه به دستور دستگاه قضایی و مقاومت عراق حَشد الشعبی به یکی از نهادهای دولتی عراق تبدیل شده است.
مدیر دفتر شبکه العهد عراق در تهران، حشد الشعبی(بسیج مردمی) عراق را خاری بر چشم دولت‌های مُرتجع جهان اسلام برشمرد و افزود: این قبیل کشورها ناراضی و مخالف تبدیل گروه حشد الشعبی به یک نهاد دولتی در عراق و خواستار انحلال آن هستند.
 
الخاطر گفت: حَشد الشعبی امروز از مراکز مهم سیستم امنیتی و جبهه مقاومت عراق است.
 
 
مدیر دفتر شبکه العهد عراق در تهران با بیان اینکه گروه‌های سیاسی و مقاومت اسلامی عراق به منظور اخراج اشغالگران باید وحدت را سرلوحه کار خود قرار دهند، تصریح کرد: هدف مقاومت اسلامی خروج آمریکاست، باید گروه‌های مقاومت منطقه برای رسیدن به اهداف بزرگ و به ویژه خروج رژیم کودک کش صهیونیستی باید متحد شوند و یک حماسه بزرگ را رقم بزنند.
الخاطر در پاسخ به این سؤال که پرونده ترور شهیدان سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس و دیگر شهدا به کجا رسیده است، آیا دستگاه قضایی عراق پیگیری جدی در این رابطه دارد؟، تأکید کرد: هنوز این پرونده به نتیجه نرسیده است، جمهوری اسلامی به ویژه دستگاه قضایی این کشور پرونده شکایت تنظیم و در قالب شکایت بین‌المللی آن را در محکمه جهانی مطرح کرده است، متأسفانه در عراق چنین شکایات و اعمال قانون به آرزوی مردم و مقاومت اسلامی تبدیل شده است.
 
وی با بیان اینکه جهت پیروزی بر دشمن اشغالگر باید اختلافات سیاسی را کنار گذاشت، اظهار داشت: وحدت گروه‌های سیاسی، مقاومت اسلامی و ملت عراق در تحقق این اهداف بزرگ به نتیجه خواهد رسید.
نتانیاهو در محاصره شکست‌های متعدد و متوالی
وی با اشاره به شکست نتانیاهو برای تکیه مجدد بر کُرسی نخست وزیری رژیم صهیونیستی، گفت: پس از عدم موفقیت وی در تشکیل دولت و شکست در قدس و الاقصی ... نتانیاهو دیگر چه می‌خواهد!، شکست‌های متعدد و متوالی از عدم تشکیل دولت یا تحمیل تصمیم خود در مورد مسئله محله «شیخ جراح» گرفته تا اوضاع داخل مسجدالاقصی، نتانیاهو را محاصره و احاطه کرده است و وی را وادار به فرار به سمت گشودن جبهه جنگ با غزه کرد تا جامعه اسرائیل بتواند تجمع کند.
 
فساد و عدم تشکیل دولت و تلاش برای خنثی کردن «بلوک تغییر» ازجمله اتهامات به نتانیاهو
الخاطر با بیان اینکه نخست وزیر رژیم صهیونیستی بنیامین نتانیاهو در حوادث اضطراری اخیر ترجیح داد تا علیه فلسطینیان در بیت‌المقدس، مسجدالاقصی و نوار غزه حملات و دامنه جنایات خود را افزایش دهد، در تشریح بحران‌های پیرامون این نخست وزیر جنایت‌کار رژیم جعلی صهیونیستی، تصریح کرد: فساد، عدم تشکیل دولت و تلاش برای خنثی کردن تلاش‌های «بلوک تغییر» به ریاست «یائیر لاپید» برای تشکیل دولت و سرنگونی با آن، از جمله اتهامات پیرامون نتانیاهو است.
 
سیاست شکست خورده «صهیونیسم مذهبی»؛ در پرونده نتانیاهو
مدیر دفتر شبکه العهد عراق در تهران تأکید کرد: اتحاد «صهیونیسم مذهبی» به دلیل پیچیدگی‌های تعیین نتانیاهو برای تشکیل دولت و مذاکرات به دلیل عدم سازش به بن بست رسید، که از تشکیل هرگونه دولت صهیونیستی اسرائیل با حمایت عرب حتی اِمتناع می‌ورزد.
 
 
نتانیاهو از خارج بحران «باب العامود» را در بیت المقدس قدیم ایجاد کرد
الخاطر اظهار داشت: نتانیاهو از خارج بحران «باب العامود» را در بیت المقدس قدیم ایجاد کرد تا تلاش کن عواقب بحران را کاهش دهد.
مدیر دفتر شبکه العهد عراق در تهران با بیان اینکه تحلیل‌گران و سیاست‌مداران عدم موفقیت نتانیاهو در تشکیل دولت و تشدید اوضاع در بیت‌المقدس، مسجدالاقصی و محله شیخ جراح و تلاش او برای ایجاد شرایط اضطراری را برای وی مهار کردند، اضافه کرد: با این تصور که می‌تواند برای مدت طولانی‌تری در صندلی نخست وزیری بماند، این اردوگاه با تشکیل هرگونه دولت جایگزین و تلاش برای استفاده از زمان حضور در انتخابات پنجم مخالف بود.
الخاطر اظهار داشت: اگر مخالفان موفق به تشکیل دولت شوند، نتانیاهو پس از ۱۲ سال از قدرت کنار می‌رود و صفحه‌ای جدید در تاریخ اسرائیل ورق می‌خورد در غیر این صورت ممکن است انتخابات پنجم در دو سال اخیر گریز ناپذیر باشد.
 
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.