دوشنبه, 29 شهريور 1400 :: Monday, 20 September 2021
 
کد خبر: 96063

چند میلیون قبضه سلاح در اختیار شهروندان آمریکایی قرار دارد؟

چند میلیون قبضه سلاح در اختیار شهروندان آمریکایی قرار دارد؟
گزارش رسانه های آمریکایی از افزایش خرید سلاح از سوی شهروندان این کشور حکایت دارد.
پایگاه خبری ریشه

فروش اسلحه در آمریکا که در ماه‌های ابتدایی شیوع ویروس کرونا افزایش چشمگیری داشته است، همچنان رو به افزایش بوده و افرادی که برای نخستین بار سلاح خریداری کرده اند بیش از یک پنجم آمریکایی‌های دارای اسلحه را تشکیل می‌دهند.

به گزارش «گاردین»، این افزایش خرید سلاح، طرفداران کنترل اسلحه را که به تعداد زیاد سلاح گرم، که در حال حاضر در جامعه آمریکا و همچنین به چرخه‌ای به ظاهر پایان ناپذیر از تیراندازی‌های جمعی اشاره دارند، ناامید می‌کند.

یک مطالعه انجام شده توسط «جنرال سوشیال سوروی»، که توسط یک مرکز تحقیقاتی در دانشگاه شیکاگو انجام شده، نشان می‌دهد ۳۹ درصد از خانوار‌های آمریکایی اسلحه دارند، در حالی که این آمار در سال ۲۰۱۶ میلادی ۳۲ درصد بود.

به طور جداگانه، داده‌های تحقیقاتی جمع آوری شده توسط یک بخش از اف بی آی بر اساس بررسی‌های سوابق پیشینه‌ای افرادی که خواستار خرید قانونی سلاح گرم هستند نشان می‌دهد که در مارس ۲۰۲۰ هفته‌ای بیش از یک میلیون نفر خواستار خرید سلاح گرم بوده اند.

این بالاترین میزان از زمانی است که دولت آمریکا پیگیری سوابق پیشینه‌ای را در سال ۱۹۹۸ آغاز کرده است.

این روند در ماه آوریل با افزایش همراه بود و به یک میلیون و ۲۰۰ هزار مورد رسید.

مطالعه سوم در زمینه داده‌های مربوط به سلاح، که توسط دانشگاه شمال شرقی و مرکز تحقیقات کنترل آسیب هاروارد تهیه شده و توسط نیویورک تایمز مشاهده شده است، نشان می‌دهد که ۶.۵ درصد از بزرگسالان آمریکا، یا به عبارتی ۱۷ میلیون نفر در سال گذشته اسلحه خریداری کرده اند، در حالی که این نرخ برای سال ۲۰۱۹ میلادی ۵.۳ درصد بوده است.

از این تعداد کسانی که در سال گذشته اسلحه خریداری کرده اند، تقریباً یک پنجم کسانی هستند که برای نخستین بار سلاح گرم خریداری کرده اند که نیمی از آن‌ها زن، یک پنجم سیاه پوست و یک پنجم لاتین تبار بودند.

در سال ۲۰۲۱، دارندگان اسلحه در آمریکا به طور کلی ۶۳ درصد مرد، ۷۳ درصد سفیدپوست، ۱۰ درصد سیاه پوست و ۱۲ درصد لاتین تبار بودند.

به طور جداگانه، گروه «تریس»، یک گروه غیر حزبی که فروش اسلحه در آمریکا را کنترل می‌کند، تخمین می‌زند که ۲.۳ میلیون اسلحه فقط در ژانویه خریداری شده باشد.

این گروه اعلام کرد که فروش سلاح گرم که در طول دوره ریاست جمهوری ترامپ تا حد زیادی ثابت باقی مانده بود، در سال ۲۰۲۰ میلادی ۶۴ درصد جهش داشته است.

در حال حاضر تعداد اسلحه‌های موجود در آمریکا ۴۰۰ میلیون است که در حال حاضر در این کشور در حال گردش هستند؛ از جمله حداقل ۴ میلیون اسلحه «ای آر ۱۵»، که معمولاً به عنوان سلاحی تهاجمی و جنگی توصیف می‌شود.

مارکیس هریس-داوسون، نماینده شورای شهر جنوب لس آنجلس به نیویورک تایمز گفت «آمریکایی‌ها با خود در یک مسابقه تسلیحاتی هستند؛ در زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در آمریکا، به همان اندازه‌ای که تقاضا برای خرید کاغذ توالت وجود داشت، تقاضا برای خرید سلاح هم وجود داشت.»

طبق آرشیو‌های مرتبط با خشونت با اسلحه، ۶۷ تیراندازی جمعی در ماه می‌ سال جاری میلادی رخ داده است.

اف بی آی از افزایش ۲۵ درصدی قتل‌ها در سال گذشته خبر داد که با ۱۸ درصد افزایش در سه ماه اول سال ۲۰۲۱ در ۳۷ شهر ادامه داشته است؛ از جمله ۳۶ درصد در لس آنجلس و ۲۳ درصد در نیویورک.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.