جمعه, 4 تير 1400 :: Friday, 25 June 2021
 
کد خبر: 95579

رهایی از درد‌ها بدون داروی مسکن!

 یک مطالعه علمی نشان داده است که مدیتیشن به جای استفاده از دارو‌های مسکن، می‌تواند راهی برای از بین بردن درد باشد.
پایگاه خبری ریشه

به نقل از رأی الیوم، حدود ۱۰۰ میلیون آمریکایی از درد مزمن رنج می‌برند و این درد سالانه نزدیک به ۶۰۰ میلیارد دلار برای کشور هزینه دارد.

از طریق مطالعه‌ای جدید، محققان درصدد یافتن راهی غیر از دارو برای تسکین درد برآمدند و از این رو قابلیت مدیتیشن برای کاهش درد را بررسی کردند.

این مطالعه ۷۸ فرد سالم را هدف قرار داد و طی آن داروی نالوکسان که برای جلوگیری از اثر مواد افیونی برای کاهش درد یا دارونما استفاده می‌شود، به آنها تزریق شد. این افراد به سه گروه درمانی به شرح زیر تقسیم شدند:

گروه اول به مدیتیشن پرداختند و داروی نالوکسان را مصرف کردند.

گروه دوم به مدیتیشن پرداختند و از دارونما استفاد کردند.

گروه سوم به مدیتیشن نپرداختند و از دارونما استفاده کرد.

بخشی از پوست شرکت کنندگان برای احساس درد در معرض دمای بسیار بالایی قرار گرفت و آن‌ها دریافتند که شرکت کنندگان در گروه اول، حدود ۲۴ ٪ میزان درد آن‌ها کاهش یافت.

نتایج این مطالعه نشان داد مدیتیشن این قابلیت را دارد که بدون استفاده از مسکن، درد را کاهش دهد. مدیتیشن این کار را با استفاده از مسیر‌ها و روش‌های متفاوت با روش‌های مسکن انجام می‌دهد؛ به این معنی که مدیتیشن از طریق مواد افیونی و مخدر باعث کاهش درد نمی‌شود.

محققان متذکر شدند که درد در گروه دوم که مدیتیشن انجام دادند و از دارونما استفاده کردند، به میزان ۲۱ درصد کاهش یافت در حالی که شرکت کنندگانی که مدیتیشن نکردند با افزایش احساس درد مواجه شدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.