چهارشنبه, 26 خرداد 1400 :: Wednesday, 16 June 2021
 
کد خبر: 95515

خطرآفرینی برای یک‌مشت لایک

نشان دادن استعداد و توانایی‌های فردی در فضای مجازی می‌تواند منجر به الگوسازی مثبت در جامعه شود، اما اگر قرار باشد گرفتن لایک و برانگیختن تحسین دیگران به قیمت سلامت جسم و روح ما و اطرافیانمان تمام شود هیچ ارزش ندارد.
پایگاه خبری ریشه

مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی نوشت: نشان دادن استعداد و توانایی‌های فردی در فضای مجازی نه‌ تنها بد نیست بلکه می‌تواند منجر به الگوسازی مثبت در جامعه شود، اما اگر نمایش توانایی‌ها صرفاً برای جذب مخاطب و دنبال کننده بیشتر آن‌هم به هر قیمتی باشد هم برای خودمان دردسرآفرین است هم برای کسانی که ما را به‌عنوان مخاطب دنبال می‌کنند.

گرفتن لایک، برانگیختن تحسین دیگران و ایجاد الگوسازی‌های غیرواقعی و غلط اگر قرار باشد به قیمت سلامت جسم و روح ما و اطرافیانمان تمام شود هیچ ارزش ندارد. اما هستند افرادی که برای یک‌مشت لایک بیشتر، حاضرند کلیپ‌ها و ویدیو‌هایی را به اشتراک بگذارند که نمایش کار‌هایی عجیب و خطرناک را در جامعه تبلیغ می‌کند. نگران‌کننده اینجاست که بیشتر مخاطبان این صفحات نوجوانان و جوانانی هستند که صرفاً برای گذران وقت و سرگرم شدن، به تماشای این صفحات و کلیپ‌ها مشغول می‌شوند و گاهی به تقلید از منتشرکنندگان این کلیپ‌ها دچار آسیب‌های جدی و جبران‌ناپذیر جسمی و روحی می‌شوند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.