جمعه, 12 آذر 1400 :: Friday, 3 December 2021
 
کد خبر: 95442

بیکاری ۵۰ درصد کفاشان دستدوز

 بیکاری ۵۰ درصد کفاشان دستدوز
رئیس اتحادیه صنف کفاشان دستدوز تهران گفت: بیش از ۳۰ درصد از کفاشان دستدوز مستاجر هستند و با تعطیلی ۵۰ روزه اخیر امکان پرداخت اجاره‌ها و تامین هزینه‌های تولید را ندارند.
پایگاه خبری ریشه

بنا به اعلام اتاق اصناف ، رسول شجری گفت: کفاشان دستدوز قبل از شیوع کرونا در شرایط خوبی قرار نداشتند و با اپیدمی این بیماری و تعطیلی‌های پیاپی به ورشکستگی رسیده اند.

او افزود: در این صنف ۶ هزار واحد صنفی در تهران وجود دارد که همگی بین ۵۰ تا ۶۰ درصد خسارت متحمل شده اند. همچنین ۵۰ درصد شاغلان این کسب وکار سال گذشته بیکار شده اند و به پیک موتوری و مسافرکشی روی آورده اند.

رئیس اتحادیه صنف کفاشان دستدوز تهران ادامه داد: نیمی از همکاران ما بر اثر تعطیلی‌های کرونایی سرگردان شده اند و افزایش هزینه‌ها در سال جاری مانع از ادامه به کار بسیاری شده است.

شجری گفت: متاسفانه مالکان کارگاه‌ها افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی اجاره را که از طرف دولت به عنوان حداکثر میزان افزایش اجاره تعیین شده بود، به عنوان کف افزایش اجاره در نظر گرفتند و بسیاری از آن‌ها اجاره‌ها را تا ۱۰۰ درصد افزایش دادند. به همین دلیل بسیاری از همکاران ما مجبور به تخلیه کارگاه و تعطیلی کار شدند.

او گفت: سال گذشته دولت به مشاغل آسیب دیده وام داد. البته مبلغ وام چندانی نبود که همه خسارت‌ها را جبران کند، اما با این وجود برخی از همکاران ما که وام را گرفته اند توانسته اند در دوره تعطیلی‌ها دوام بیاورند و فعلا منتظریم تا ببینیم اوضاع چگونه پیش میرود.

رئیس اتحادیه صنف کفاشان دستدوز تهران توضیح داد: بیش از ۳۰ درصد از کفاشان دستدوز مستاجر هستند و با تعطیلی ۵۰ روزه اخیر در شرایط بسیار بدی قرار گرفته اند و امکان پرداخت اجاره‌ها و تامین هزینه‌های تولید را ندارند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.