سه شنبه, 1 تير 1400 :: Tuesday, 22 June 2021
 
کد خبر: 95433

کمبود سوخت در آمریکا در پی حمله سایبری

بیش از ۱۰ هزار پمپ بنزین در سراسر جنوب شرقی آمریکا با تاخیر بسیار در روند سوخت رسانی، سوختی برای ارائه به شهروندان ندارند.
پایگاه خبری ریشه

حمله سایبری که خط لوله اصلی انتقال سوخت آمریکا را در ۷ می (۱۷ اردیبهشت) متوقف کرد، باعث کمبود سوخت در بسیاری از مناطق جنوب شرقی این کشور شده و نقاط ضعف امنیت سایبری در زیرساخت‌های انرژی این کشور را برجسته کرده است.

به گزارش «واشنگتن پست»، کولونیال پایپ لاین، که ۴۵ درصد از سوخت در ساحل شرقی آمریکا تأمین می‌کند، پس از ورود یک گروه هکری موسوم به دارک ساید به سرور‌های خود و درخواست پول برای بازگرداندن دسترسی، خدمات خود را متوقف کرد.

کمبود سوخت در آمریکا در پی حمله هکری

در حالی که مردم آمریکا برای پر کردن مخازن سوخت خود هجوم می‌آورند، مشکل تأمین راننده کامیون برای جبران خلأ‌های موجود در خدمات سوخت رسانی بیشتر می‌شود. بیش از ۱۰ هزار پمپ بنزین در سراسر جنوب شرقی آمریکا، با نرخ بالای عدم سوخت رسانی در کارولینا، ویرجینیا و جورجیا، سوختی برای ارائه ندارند.

کمبود سوخت در آمریکا در پی حمله هکری

طبق گزارش ها، قیمت متوسط هر گالن بنزین در روز چهارشنبه به ۳ دلار افزایش یافت؛ قیمتی که از نوامبر ۲۰۱۴ تاکنون در این کشور تجربه نشده است. این قیمت همچنین یک جهش ۷ درصدی از چهارشنبه گذشته را نشان می‌دهد.

کمبود سوخت در آمریکا در پی حمله هکری

در پی این موضوع جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی آمریکا به اپراتور‌های پمپ بنزین هشدار داد که مقامات فدرال هیچ تحملی در برابر گرانی سوخت ندارند.

کولونیال پایپ لاین روز پنجشنبه به حالت عادی بازگشت و خط لوله انتقال سوخت کاملاً فعال شده و محموله‌های بنزین دوباره راه اندازی شد اما، چندین ایالت هنوز با کمبود سوخت روبرو هستند و صف‌های طولانی برای دریافت بنزین در برخی پمپ بنزین‌ها ادامه دارد و برخی پمپ بنزین‌ها هم به دلیل نداشتن سوخت کاملاً خالی است.

کمبود سوخت در آمریکا در پی حمله هکری

کارشناسان گفتند رانندگان وحشت زده که برای پر کردن مخازن بنزین خود عجله دارند، کمبود سوخت را به همراه داشته است.

کمبود سوخت در آمریکا در پی حمله هکری

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.