جمعه, 4 تير 1400 :: Friday, 25 June 2021
 
کد خبر: 95417

آخرین روز نام‌نویسی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

ثبت نام از داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری از ساعت ۸ روز سه‌شنبه آغاز شده و تا ساعت ۱۸ امروز شنبه ۲۵ اردیبهشت ادامه دارد.
پایگاه خبری ریشه

از ساعت ۸ صبح ۲۱ اردیبهشت ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری آغاز شد.

ثبت‌نام از داوطلبان فقط در وزارت کشور انجام می‌شود و داوطلبان تا روز ۲۵ اردیبهشت فرصت دارند در این انتخابات ثبت‌نام کنند.

شورای نگهبان در فاصله روز‌های ۲۶ تا۳۰ اردیبهشت صلاحیت داوطلبان را رسیدگی می‌کند. از روز ۳۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد نیز شورای نگهبان فرصت دارد تا به شکایت داوطلبان ردصلاحیت شده رسیدگی کند. روز پنجم خرداد لیست داوطلبان تایید صلاحیت شده اعلام خواهد شد.

بر اساس بند ۳ ماده ۲ اصلاحیه مصوبه شورای نگهبان جهت «تعریف و اعلام معیار‌ها و شرایط لازم برای تشخیص رجل سیاسی، مذهبی و مدیر و مدبّر بودن نامزد‌های ریاست جمهوری»، شرایط لازم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری عبارت است از:

- سلامت و توانایی لازم جهت ایفای مسئولیت‌های ریاست جمهوری

- حداقل سن ۴۰ سال تمام شمسی و حداکثر سن ۷۵ سال تمام شمسی در هنگام ثبت‌نام

- داشتن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی ارشد یا معادل آن مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه

- ارائه برنامه‌ها و خط مشی‌های اجرایی در چارچوب صلاحیت و اختیارات قوه مجریه مبتنی بر اسناد بالادستی از جمله قانون اساسی و سیاست‌های کلی نظام

- معرفی مشاوران جهت تشریح برنامه‌ها و توان مدیریتی

- عدم محرومیت از حقوق اجتماعی در زمان ثبت‌نام

- فقدان سابقه محکومیت کیفری مؤثر

- عدم محکومیت قطعی کیفری به جرایم اقتصادی از جمله کلاهبرداری، رشاء و ارتشاء، اختلاس، تبانی در معاملات دولتی، پولشویی، اخلال در نظام اقتصادی کشور و عدم محکومیت به اقدام علیه نظام جمهوری اسلامی ایران

- وابسته نبودن به گروه‌های غیرقانونی و فقدان سوابق سوء امنیتی از جمله در فتنه سال ۱۳۸۸، عدم وابستگی به رژیم گذشته و مؤثر نبودن در تحکیم آن

«اسحاق جهانگیری» وارد گود انتخابات ریاست جمهوری شد
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۳:۳۷

«اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور برای ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری در ساختمان وزارت کشور حاضر و وارد گود انتخاباتی شد.

آخرین روز نام‌نویسی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ آیت‌الله رئیسی ثبت‌نام کرد/ ثبت‌نام لاریجانی، زاکانی، پزشکیان و هاشمی + حاشیه‌ها و تصاویر

آیت‌الله رئیسی پس از ثبت‌نام در انتخابات: من رقیب «ناکارآمدی» هستم
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۳:۰۲

آیت‌الله سید «ابراهیم رئیسی» پس از ثبت‌نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: من رقیب ناکارآمدی هستم.

آخرین روز نام‌نویسی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ آیت‌الله رئیسی ثبت‌نام کرد/ ثبت‌نام لاریجانی، پزشکیان و هاشمی + حاشیه‌ها و تصاویر
رئیس قوه قضاییه افزود: حضور ما باید به انسجام گروه‌های مختلف منجر شود. انسجام جناح‌ها و انسجام همه کسانی که غدغه مردم، دین و ارتقای کشور را دارند.

وی ادامه داد: لذا معتقدم هیچ بن‌بستی برای اداره امور در کشور وجود ندارد. همه امکانات در کشور وجود دارد و باید یک مدیریت جهادی در این کشور وجو داشته باشد.

رئیسی با بیان اینکه این را باور دارم که بانیان و شرکای وضع موجود نمی‌توانند تغییردهنده وضع موجود باشند، گفت: باید کسانی باشند که حقیقتاً به تغییر و تحول عقیده داشته باشند.

ثبت‌نام رئیس پیشین بنیاد شهید و امور ایثارگران در انتخابات ریاست جمهوری
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۲:۴۹

«مسعود زریبافان» رئیس پیشین بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در ستاد انتخابات در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرد.

او در سال ۱۳۳۶ در تهران به دنیا آمد. رئیس پیشین بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاون رئیس‌جمهور قبلی بود. دارای مهندسی عمران و کارشناسی ارشد شهرسازی و برنامه‌ریزی شهری است.

وی عضو شورای شهر تهران در دوره دوم بود، سپس در زمان انتخابات نهم ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۴، مسئولیت ستاد مردمی حمایت از احمدی‌نژاد را بر عهده داشت.

زریبافان علاوه بر عضویت در شورای شهر تهران، به عنوان دبیر هیئت دولت نیز منصوب شد. چندی بعد، با مصوبه مجلس مبنی بر ممنوعیت اشغال چند پست توسط کارکنان دولت ناچار به استعفا گردید.

 
وی در دور سوم شورا‌ها ثبت‌نام کرد و پس از شکست در انتخابات دور سوم شورا‌ها که به عنوان کاندیدای ائتلاف رایحه خوش خدمت بود، ریاست مجمع باشگاه دولتی استقلال را در دست گرفت.

مسعود زریبافان در دولت دهم، به جای حسین دهقان به عنوان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب شد و پس از چندی، از ریاست مجمع باشگاه استقلال کناره‌گیری کرد.

 

آیت‌الله رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۱:۴۳

آیت‌الله سید«ابراهیم رییسی» رئیس قوه قضاییه با حضور در ستاد انتخابات، برای ثبت‌نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرد.

ورود آیت‌الله رئیسی به عرصه مدیریت از سال ۱۳۵۹ و با حضور در جایگاه دادیاری شهرستان کرج آغاز و پس از چندی با حکم شهید آیت‌الله قدوسی، به سمت دادستان کرج منصوب شد.

موفقیت وی در ساماندهی وضعیت پیچیده این شهر موجب شد تا پس از دو سال خدمت در این جایگاه مهم (در سال‌های ۱۳۵۹، ۱۳۶۰) در سال ۱۳۶۱ همزمان با دادستانی کرج مسئولیت دادستانی شهر همدان را نیز عهده‌دار شود.

حضور همزمان وی در این دو مسئولیت برای مدتی ادامه یافت تا آنکه به عنوان دادستان استان همدان معرفی شد و از سال ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۳ به مدت سه سال در این سمت خدمت کرد.

وی در سال ۱۳۶۴ به عنوان جانشین دادستان انقلاب تهران منصوب و به این ترتیب، دوره مدیریت قضایی وی در تهران آغاز شد. سپس وی مورد توجه حضرت امام خمینی (ره) قرار گرفت و احکام ویژه و مستقیمی را برای رسیدگی به مشکلات اجتماعی در برخی استان‌ها از جمله لرستان، کرمانشاه و سمنان از بنیانگذار انقلاب اسلامی دریافت کرد که این احکام در صحیفه امام ثبت شده است.

آخرین روز نام‌نویسی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ آیت‌الله رئیسی ثبت‌نام کرد/ ثبت‌نام لاریجانی، پزشکیان و هاشمی + حاشیه‌ها و تصاویر

بعد از رحلت امام خمینی (رحمه الله) آیت الله رئیسی با حکم رئیس قوه قضائیه به سمت دادستان تهران منصوب شد و از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۳ به مدت پنج سال این مسئولیت را برعهده داشت.

وی از سال ۱۳۷۳ به ریاست سازمان بازرسی کل کشور منصوب شد و خدمت وی در این سمت تا سال ۱۳۸۳ ادامه یافت.

تحولات ایجاد شده در حوزه نظارت بر دستگاه‌های اداری مربوط به این دوره است که همزمان با روی کار آمدن دولت ششم و هفتم است.

آیت‌الله رئیسی از سال ۱۳۸۳ تا سال ۱۳۹۳، به مدت ده سال معاون اول قوه قضائیه بوده و از سال ۱۳۹۳ تا اواخر سال ۱۳۹۴ نیز مسئولیت دادستانی کل کشور را برعهده داشته است.

همچنین وی از سال ۱۳۹۱ با حکم مقام معظم رهبری به عنوان دادستان کل ویژه روحانیت مشغول به خدمت بود.

وی در ۱۷ اسفند ۹۴، با حکم مقام معظم رهبری عهده‌دار تولیت آستان قدس رضوی علیه‌السلام شد و به مدت ۴ سال در آستان قدس رضوی خدمت کرد.

آیت الله رییسی، ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ با حکم رهبر معظم انقلاب بعنوان رییس قوه قضاییه منصوب شد و تاکنون در این سمت مشغول خدمت است.

استقبال دختر شهید مدافع حرم از سیدابراهیم رئیسی در هنگام ورود به ستاد انتخابات کشور 

 

ثبت‌نام «ابوالحسن فیروزآبادی» در انتخابات ریاست جمهوری
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۱:۳۱

سید «ابوالحسن فیروزآبادی» دبیر شورای عالی فضای مجازی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

آخرین روز نام‌نویسی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ آیت‌الله رئیسی اعلام حضور کرد/ ثبت‌نام لاریجانی، پزشکیان و هاشمی + حاشیه‌ها و تصاویر

 

ثبت‌نام «عباس نبوی» در انتخابات ریاست جمهوری
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۱:۲۸

سید «عباس نبوی» رئیس مؤسسه تمدن و توسعه ایران برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ با حضور در ستاد انتخابات کشور وارد گود انتخاباتی این دوره شد.

تقویم انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۱:۱۰

آخرین روز نام‌نویسی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ آیت‌الله رئیسی اعلام حضور کرد/ ثبت‌نام لاریجانی، پزشکیان و هاشمی + حاشیه‌ها و تصاویر

«عزت‌الله ضرغامی» در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۵۷

«عزت‌الله ضرغامی» رئیس پیشین صدا و سیما برای ثبت‌نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرد.

وی متولد ۱۳۳۸، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و کارشناسی ارشد و مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد اسلامی است.

ضرغامی از ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۲ معاون وزیر فرهنگ و ارشاد در امور مجلس بود و از ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۶ نیز معاونت امور سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کارنامه خود دارد و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی است، سال ۱۳۹۳ نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر را دریافت کرد.

 

آخرین روز نام‌نویسی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ آیت‌الله رئیسی اعلام حضور کرد/ ثبت‌نام لاریجانی، پزشکیان و هاشمی + حاشیه‌ها و تصاویر

ثبت‌نام «علیرضا زاکانی» در انتخابات ریاست جمهوری
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۴۸

«علیرضا زاکانی» رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، برای ثبت‌نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد و با ارائه مدارک لازم در این دوره از انتخابات اعلام آمادگی کرد.

وی متولد ۱۳۴۴، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی دارای مدرک پزشکی هسته‌ای است.

زاکانی ریاست کمیسیون ویژه بررسی برجام و فرماندهی بسیج دانشجویی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و فراکسیون اصول‌گرایان مجلس هفتم، هشتم و نهم را در کارنامه سوابق مدیریتی خود دارد.

آخرین روز نام‌نویسی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ آیت‌الله رئیسی اعلام حضور کرد/ ثبت‌نام لاریجانی، پزشکیان و هاشمی + حاشیه‌ها و تصاویر

 

ثبت‌نام «مصطفی کواکبیان» در انتخابات ریاست جمهوری
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۲۶

«مصطفی کواکبیان» برای ثبت‌نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام حضور کرد.

وی متولد ۱۳۴۱، دارای مدرک تحصیلی دکترای علوم سیاسی است.

کواکبیان نماینده ادوار هشتم (نماینده مردم سمنان) و مجلس دهم (نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس) بود و اکنون دبیر کل حزب مردم سالاری است؛ همچنین مدیر عاملی روزنامه مردم سالاری را در کارنامه مدیریتی خود دارد. 

آخرین روز نام‌نویسی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ آیت‌الله رئیسی اعلام حضور کرد/ ثبت‌نام لاریجانی، پزشکیان و هاشمی + حاشیه‌ها و تصاویر

 

 

ثبت‌نام وزیر پیشین راه و شهرسازی در انتخابات ریاست جمهوری
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۹:۳۰

«عباس آخوندی» با حضور در ستاد انتخابات کشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

آخرین روز نام‌نویسی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ آیت‌الله رئیسی اعلام حضور کرد/ ثبت‌نام لاریجانی، پزشکیان و هاشمی + حاشیه‌ها و تصاویر

 

ثبت‌نام مسعود پزشکیان در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۹:۰۶

«مسعود پزشکیان» با حضور در ستاد انتخابات کشور برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام حضور کرد.

 

آخرین روز نام‌نویسی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ آیت‌الله رئیسی اعلام حضور کرد/ ثبت‌نام لاریجانی، پزشکیان و هاشمی + حاشیه‌ها و تصاویر

 

سید شمس الدین حسینی ثبت نام کرد
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۹:۰۱

سید شمس الدین حسینی رئیس فعلی کمیسیون ویژه حمایت از تولید مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات کشور برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

لاریجانی: مستقل آمدم
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۹:۰۰

علی لاریجانی پس از ثبت نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری:

به صورت مستقل شرکت کردم
راه سومی را برای اداره کشور در پیش گرفتم
در دو سه هفته اخیر به نتیجه رسیدم حضور داشته باشم
با برخی مراجع تماس داشتم
دولت من هیچ ربطی به دولت روحانی ندارد

علی لاریجانی ثبت نام کرد
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۸:۱۶

علی لاریجانی رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات ثبت نام کرد.

علی لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰ ثبت‌نام کرد + سوابق و عکس

5
 
ثبت نام محسن هاشمی در انتخابات
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۸:۰۷

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور ثبت نام کرد.

 

4
صف‌کشی داوطلبین نام‌آشنا!
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۸:۰۵

در حالی آخرین روز ثبت نام انتخاباتی از دقایقی پیش در وزارت کشور آغاز شده که چندین داوطلب نام‌آشنا برای حضور در ستاد انتخابات کشور صف بسته‌اند.

آغاز آخرین روز ثبت نام انتخاباتی/ پیش بینی حضور ۱۰ چهره مهم
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۷:۵۸

پنجمین و آخرین روز ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دقایقی قبل در محل وزارت کشور آغاز شد.

داوطلبینی امروز خود را آماده ثبت نام در انتخابات می کنند که گفته می شود سرنوشت انتخابات با حضور آنها رقم خواهد خورد.

به گفته عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان مهلت ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پایان چهارمین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری گفت: در چهار روز گذشته مجموعا ۳۰۴ داوطلب ثبت نام کردند.

داوطلبی با وعده ۱۲۰ میلیونی برای فرزندآوری!
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۷:۵۷

هنوز دقایقی تا بازگشایی ستاد انتخابات کشور برای ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات باقی مانده اما داوطلبی که خود را مخترع پروژه های بزرگ می داند، پشت درب وزارت کشور به انتظار ایستاده است.

زکریا لطفی پور که می گوید دنیا از آوازه اش به وحش در خواهد آمد از رشت به تهران آمده و چندین دکترا دارد.

وی می گوید به هر فرزند متولد شده ۱۲۰ میلیون تومان پول خواهد داد.

او اذعان دارد که تمام دنیا منتظر حضورش در این دوره از انتخابات خواهند بود.

وی با صراحت می گوید رقیبم را پدر نزاییده است و به نفع هیچ کس هم کنار نخواهم رفت.

2

انجام وظیفه نیروهای خدوم انتظامی

۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۷:۵۵

نیروهای نظامی و انتظامی جهت تامین امنیت آخرین روز ثبت نام سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حال انجام وظیفه هستند. ستاد انتخابات کشور تا دقایقی دیگر آغاز به کار خواهد کرد

1

 

چهارمین روز از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۷:۵۰

چهارمین روز از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری از ساعت ۸ روز سه‌شنبه آغاز شده و تا ساعت ۱۸ روز امروز ۲۵ اردیبهشت به مدت پنج روز ادامه دارد.
طی این روزها اشخاص شناخته شده و ناشناسی در حوزه‌های مختلف به وزارت کشور مراجعه کردند و وارد گود انتخابات شدند.

امروز اما، آخرین مهلت ثبت‌نام دواطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حالی آغاز شده که گمان می‌رود چهره‌های مطرح کشور نیز برای مهمترین مسابقه سیاسی کشور اعلام آمادگی کنند.

کسانی بر سر کار بیایند که به معنای واقعی کلمه عدالت‌خواه باشند و ضدّفساد باشند
۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۷:۴۶

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ارتباط تصویری با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی فرمودند: بایستی کسانی بر سر کار بیایند که معتقد به مردم باشند، معتقد به جوان‌ها باشند، عقیده‌ی به جوان‌ها داشته باشند، واقعاً عنصر جوان را قدر بدانند، [دارای]عملکرد انقلابی باشند و حقیقتاً عدالت‌خواه باشند؛ نه اینکه به لقلقه‌ی زبان اسم عدالت آورده بشود؛ به معنای واقعی کلمه عدالت‌خواه باشند و ضدّفساد باشند. «عدالت» هم البتّه فقط عدالت اقتصادی نیست؛ اگر چه رقم مهمّش عدالت اقتصادی است، امّا در بخش‌های گوناگون، عدالتْ ساری و جاری است؛ و یک چنین دولتی ان‌شاءالله اگر به وجود بیاید، آن وقت میتواند صد‌ها مدیر جوان و مؤمن را در بخش‌های گوناگون از صدر تا ذیل بگمارد و ان‌شاءالله کار کشور سامان خوبی پیدا کند؛ دنبال این باید باشید.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.