جمعه, 4 تير 1400 :: Friday, 25 June 2021
 
کد خبر: 95412

روز سوم ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری از ساعت ۸ روز سه‌شنبه آغاز شده و تا ساعت ۱۸ روز شنبه ۲۵ اردیبهشت به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.
پایگاه خبری ریشه

از ساعت ۸ صبح ۲۱ اردیبهشت ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری آغاز شد.

ثبت‌نام از داوطلبان فقط در وزارت کشور انجام می‌شود و داوطلبان تا روز ۲۵ اردیبهشت فرصت دارند در این انتخابات ثبت نام کنند.

شورای نگهبان در فاصله روز‌های ۲۶ تا۳۰ اردیبهشت صلاحیت داوطلبان را رسیدگی می‌کند. از روز ۳۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد نیز شورای نگهبان فرصت دارد تا به شکایت داوطلبان ردصلاحیت شده رسیدگی کند. روز پنجم خرداد لیست داوطلبان تایید صلاحیت شده اعلام خواهد شد.

بر اساس بند ۳ ماده ۲ اصلاحیه مصوبه شورای نگهبان جهت «تعریف و اعلام معیار‌ها و شرایط لازم برای تشخیص رجل سیاسی، مذهبی و مدیر و مدبّر بودن نامزد‌های ریاست جمهوری»، شرایط لازم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری عبارت است از:

- سلامت و توانایی لازم جهت ایفای مسئولیت‌های ریاست جمهوری

- حداقل سن ۴۰ سال تمام شمسی و حداکثر سن ۷۵ سال تمام شمسی در هنگام ثبت‌نام

- داشتن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی ارشد یا معادل آن مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه

- ارائه برنامه‌ها و خط مشی‌های اجرایی در چارچوب صلاحیت و اختیارات قوه مجریه مبتنی بر اسناد بالادستی از جمله قانون اساسی و سیاست‌های کلی نظام

- معرفی مشاوران جهت تشریح برنامه‌ها و توان مدیریتی

- عدم محرومیت از حقوق اجتماعی در زمان ثبت‌نام

- فقدان سابقه محکومیت کیفری مؤثر

- عدم محکومیت قطعی کیفری به جرایم اقتصادی از جمله کلاهبرداری، رشاء و ارتشاء، اختلاس، تبانی در معاملات دولتی، پولشویی، اخلال در نظام اقتصادی کشور و عدم محکومیت به اقدام علیه نظام جمهوری اسلامی ایران

- وابسته نبودن به گروه‌های غیرقانونی و فقدان سوابق سوء امنیتی از جمله در فتنه سال ۱۳۸۸، عدم وابستگی به رژیم گذشته و مؤثر نبودن در تحکیم آن

 

وزیر کشور: هیچ ابهامی در هماهنگی شورای نگهبان و وزارت کشور وجود ندارد

۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۲:۵۸

عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر امروز پس از بازدید از ستاد انتخابات در جمع خبرنگاران بیان کرد: از همه همکارانی که در عرصه رسانه با وزارت کشور همکاری‌های خوبی داشتند، تشکر می‌کنم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما عزیزان را ار درگاه خداوند متعال دارم، امیدوارم دل و روح‌تان در چشمه رمضان صیقل خورده باشد.

وی افزود: امروز روز سوم ثبت‌نام است و تا روز گذشته ۱۳۰ نفر در وزارت کشور با همکاری همه دستگاه‌ها ثبت‌نام کردند از همه داوطلبان عزیزی که  شرایط ابلاغی ستاد انتخابات را هم در حوزه کرونا و هم نظم و انضباط رعایت کردند، تشکر می‌کنم.

وزیر کشور عنوان کرد: امیدوارم این همکاری، رعایت قوانین و دستورالعمل‌های کرونایی تا آخرین روز برگزاری انتخابات و شمارش آرا از سوی همه نامزدها، ستادهایشان و مردم رعایت شود. ما در یک شرایط ویژه و استثنایی این انتخابات را برگزار می‌کنیم که هیچگاه مواجه با این شرایط نبودیم.

رحمانی‌فضلی با اشاره به اینکه هماهنگی لازم بین همه دستگاه‌ها هست، گفت: مسئله خاصی در روند فعالیت‌ها نداشتیم و ان‌شاءلله از این به‌ بعد هم نخواهیم داشت، تدارکات، ملزومات و تسهیلات آماده است. هیئت‌های اجرایی و نظارت و کسانی که مسئول تامین امنیت انتخابات هستند، کار‌ها را به خوبی انجام دادند.

وی بیان کرد: از ۴ ماه قبل فضای امنیتی، انتظامی و مؤلفه‌های مؤثر در انتخابات را بررسی کردیم و سه روز قبل، جلسه‌ای بود که نشان داد، فضای امنیتی و انتخاباتی کاملا آماده است و امیدواریم همه مردم به دستگاه‌های امنیتی و انتخاباتی کمک کنند این فضا را تا آخر دنبال کنیم. در حوزه پشتیبانی و رسانه‌ای نیز همینطور است.

وزیر کشور بیان کرد: با توجه به فضای کرونایی، در تبلیغات نامزد‌ها سعی می‌کنیم با رعایت پروتکل ها، حداقل محدودیت و حداکثر تسهیلات را قائل شویم. اولویت ما حفظ سلامت و جان مردم است و رسانه‌ها با ابتکار، خلاقیت و تاثیرگذاری بیشتر این فضا را برای ما پوشش داده و کامل کنند. از هر نوع پیشنهاد رسانه‌ای در فضای مجازی و رسانه‌های مکتوب که بتواند موضوع مشارکت را پوشش دهد حتما استفاده می‌کنیم.

رحمانی‌فضلی درباره اجرای مصوبه شورای نگهبان نیز گفت: هیچ ابهامی در هماهنگی شورای نگهبان و وزارت کشور نیست. ما، شورای نگهبان و داوطلبان قانونی عمل کردیم.

وی افزود: قانون انتخابات نه لغو و نه اصلاح شد و در ماده ۵۵ و ۵۹ قانون انتخابات این موضوع آمده که ماده ۵۹ دست ما را باز گذاشته که این مدارک و ویژگی‌ها را از داوطلبان بخواهیم. رحمانی فضلی گفت: مدارک را رتبه بندی شده تحویل شورای نگهبان می‌دهیم. حرکت عظیمی مانند انتخابات را قرار شد با تدبیر و هماهنگی حل کنیم خیلی‌ها از فضا‌ها شاید برداشت نامناسب هماهنگی کنند که خوشبختانه مشکلی نیست.

وزیر کشور با بیان اینکه شورای نگهبان هم با توجه به سیاستگذاری‌های کلی نظام شرایط برای تفسیر رجل سیاسی مذهبی در نظر گرفته که ما هم در کنار آن این مدارک مانند تحصیلات، گواهی عدم سوء پیشینه و سابقه مدیریتی را تحویل می‌گیریم.

رامین مهمانپرست در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد

۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۲:۳۲

سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه برای نامزدی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با حضور در ستاد انتخابات اعلام آمادگی کرد.

روز سوم ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ نام‌نویسی ۱۳۰ داوطلب طی ۲ رور گذشته + حاشیه‌ها و تصاویر

ثبت‌نام علی مطهری در انتخابات ریاست جمهوری

۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۲:۲۵

علی مطهری نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات کشور برای کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

روز سوم ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ نام‌نویسی ۱۳۰ داوطلب طی ۲ رور گذشته + حاشیه‌ها و تصاویر

محمود صادقی وارد گود انتخابات ریاست جمهوری شد

۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۱:۵۱

نماینده پیشین مجلس برای ثبت‌نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در ستاد انتخابات وزارت اعلام آمادگی کرد.

روز سوم ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ نام‌نویسی ۱۳۰ داوطلب طی ۲ رور گذشته + حاشیه‌ها و تصاویر

بازدید وزیر کشور از روند ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری

۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۱:۴۶

عبدالرضا رحمانی‌فضلی هم اینک از ستاد انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خیابان فاطمی تهران بازدید کرد.

وزیر کشور گفت: تاکنون مشکلی نداشته‌ایم و از همه داوطلبان می‌خواهم که مقررات و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

عرف: مسئولان برای ثبت‌نام حداکثر باید با دو همراه حاضر شوند

۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۰:۵۹

«جمال عرف» با بیان اینکه مسئولان برای ثبت‌نام حداکثر باید با دو همراه حاضر شوند، گفت: اگر مسئولان دستورالعمل‌ها را رعایت نکنند چه توقعی از سایرین می‌رود، چهل کاربر در ۱۰ ساعت فعالیت می‌کنند که اگر این‌ها بیمار شوند، مشخص نیست چه اتفاقی می‌افتد.

روز سوم ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ نام‌نویسی ۱۳۰ داوطلب طی ۲ رور گذشته + حاشیه‌ها و تصاویر

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه از ظرفیت مواد قانونی استفاده می‌کنیم، افزود: کلیه داوطلبانی که علاقه‌مند به ثبت‌نام هستند، ذیل ماده ۵۹ همه مدارک خود را در اختیار ما قرار می‌دهند و ما هم در انتها مدارک را در اختیار شورای نگهبان قرار می‌دهیم.

وی یادآور شد: اگر مسئولی می‌خواهد ثبت‌نام اعلام کند، حداکثر باید با دو همراه حضور پیدا کند و از کسانی که اینگونه رعایت کردند تشکر می‌کنم. اما اینکه داوطلبی اصرار می‌کند، جمعیت قابل توجهی را با خود همراه بیاورد و تجمع ایجاد کند، چه با عنوان مسئول و یا رسانه، باید این مسئولیت اجتماعی را گوشزد کنیم تا بعد از آن شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

عرف با بیان اینکه اگر مسئولان دستورالعمل‌ها را رعایت نکنند چه توقعی از سایرین می‌رود، تاکید کرد: چهل کاربر در ۱۰ ساعت فعالیت می‌کنند که اگر این‌ها بیمار شوند، مشخص نیست چه اتفاقی می‌افتد.

رئیس ستاد انتخابات کشور در مورد تمدید مدت زمان ثبت نام انتخابات نیز توضیح داد: با هماهنگی که با شورای نگهبان انجام شده است، همان فرجه زمانی پنج روز در ده ساعت خواهد بود و ضرورتی برای تمدید وجود ندارد. اما اگر به جمع‌بندی جدیدی، رسیدیم ممکن است تغییراتی ایجاد شود.

عرف در خصوص اینکه آیا وزارت کشور مصوبه شورای نگهبان را اجرا می‌کند یا توافقی صورت گرفته است، عنوان کرد: طبق ماده ۵۹ که در اطلاعیه شماره ۱۴ اعلام شده است همه داوطلبان همه مدارک مستندل را باید در اختیار قرار بدهند و ما همه را جمع می‌کنیم و در پایان ۵ روز تحویل شورای نگهبان می‌دهیم.

 

عرف: مسئولان برای ثبت‌نام حداکثر باید با دو همراه حاضر شوند

 

ثبت‌نام یک نویسنده در انتخابات ریاست جمهوری

۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۰:۴۹

یک داوطلب میانسال با چند کتاب تالیفی در باب مدیریت دولتی، در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

روز سوم ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ نام‌نویسی ۱۳۰ داوطلب طی ۲ رور گذشته + حاشیه‌ها و تصاویر

 

ثبت‌نام وکیل سایبری در انتخابات ریاست جمهوری

۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۰:۴۶

بانوی مسن ۷۳ ساله با حضور در وزارت کشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

وی می‌گوید: وکیل سایبری است و آمده تا مشکلات اقتصادی را برطرف کند.

او می‌گوید برای شورای شهر هم داوطلب بوده است.

روز سوم ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ نام‌نویسی ۱۳۰ داوطلب طی ۲ رور گذشته + حاشیه‌ها و تصاویر

بازدید رئیس ستاد انتخابات از روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۰:۱۱

«جمال عرف» ضمن بازدید از ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران از نیرو‌های فعال در ستاد و نیروهای نظامی و امنیتی مقابل درب شماره ۵ وزار کشور تشکر کرد.

 

روز سوم ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ نام‌نویسی ۱۳۰ داوطلب طی ۲ رور گذشته + حاشیه‌ها و تصاویر

داوطلب ۲۳ ساله‌ای که در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد

۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۸

سیاوش فلاح از چالوس است.

۲۳ سال سن دارد و با دشداشه برای ثبت‌نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور آمده است.

او می‌گوید، ما نباید از فرج غافل شویم.

 

روز سوم ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ نام‌نویسی ۱۳۰ داوطلب طی ۲ رور گذشته + حاشیه‌ها و تصاویر

داوطلبی برای احیای محیط زیست با تحصیلات ششم ابتدایی قدیم

۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۳

نصیرپور با تحصیلات ششم ابتدایی قدیم است که در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد. برای احیای محیط زیست آماده و کراواتش چون رنگ طبیعت، سبز است.

کلاهی شبیه به کلاه هندی‌ها بر سر دارد و می‌گوید: کلاهم نشانه صلح است و از دیار کوروش، شیراز آمده‌ام.

او می‌گوید: برخی از مشکلات یه لطیفه سیاسی است.

تاکید می‌کند: ۵۰ هکتار زمین و جنگل از بین رفته و این فرآیند از قبل انقلاب شروع شده است. درباره اقتصاد تنها به یک نکته اشاره دارد؛ این که اقتصاد ما، اقتصادی دلال‌محور شده است.

روز سوم ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ نام‌نویسی ۱۳۰ داوطلب طی ۲ رور گذشته + حاشیه‌ها و تصاویر

داوطلبی که برای فرهنگ و آزادی پا به کارزار انتخابات ریاست جمهوری گذاشت

۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۹:۴۹

نامش کمالی‌ است و پاپیونی قرمزی بر گردن دارد. لیسانس فلسفه از دانشگاه تهران دارد و بیکار مانده است.

وی تاکید دارد: برای آزادی و فرهنگ پا به میدان گذاشته و اقتصاد را بلد نیست و هیچ ایده‌ای برای اقتصاد ندارد.

او می‌گوید: آن‌های که از اقتصاد صحبت می‌کنند اصلا تغیری ایجاد نمی‌کنند.

وقتی از او قیمت یک شانه تخم‌مرغ را می‌پرسیم با بی‌اعتنایی می‌گوید: قیمتش را نمی‌داند.

روز سوم ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ نام‌نویسی ۱۳۰ داوطلب طی ۲ رور گذشته + حاشیه‌ها و تصاویر

 

ثبت‌نام داوطلب ۷۴ ساله در انتخابات ریاست جمهوری/ حلال مشکلات!

۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۹:۲۵

پیرمردی که می‌گوید برای حل مشکلات آمده است، در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

وی گفت: ضمانت می‌دهد تمام مشکلات کشور را حل خواهد کرد و حلال مشکلات است.

وی ۷۴ سال دارد و با چند پوشه در دست از یکی از شهرستان‌های کشور خود را به تهران رسانده بود تا وارد کارزار انتخابات شود.

روز سوم ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ نام‌نویسی ۱۳۰ داوطلب طی ۲ رور گذشته + حاشیه‌ها و تصاویر

ثبت‌نام مشاور دبیرکل حزب «همت» در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۸:۴۶

بهمن لامعه‌ای مشاور دبیر کل حزب «همت» و معاون سابق بیمه مرکزی ایران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در ستاد انتخابات وارد این کارزار شد.

روز سوم ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری/ نام‌نویسی ۱۳۰ داوطلب طی ۲ رور گذشته + حاشیه‌ها و تصاویر

تقویم انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری

۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۸:۴۲

روز سوم ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری + حاشیه‌ها و تصاویر

 

 

/////

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.