جمعه, 4 تير 1400 :: Friday, 25 June 2021
 
کد خبر: 95378

روز دوم ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

روز دوم ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری
ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری از ساعت ۸ روز سه‌شنبه آغاز شده و تا ساعت ۱۸ روز شنبه ۲۵ اردیبهشت به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.
پایگاه خبری ریشه

 از ساعت ۸ صبح ۲۱ اردیبهشت ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری آغاز شد.

ثبت‌نام از داوطلبان فقط در وزارت کشور انجام می‌شود و داوطلبان تا روز ۲۵ اردیبهشت فرصت دارند در این انتخابات ثبت نام کنند.

شورای نگهبان در فاصله روز‌های ۲۶ تا۳۰ اردیبهشت صلاحیت داوطلبان را رسیدگی می‌کند. از روز ۳۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد نیز شورای نگهبان فرصت دارد تا به شکایت داوطلبان ردصلاحیت شده رسیدگی کند. روز پنجم خرداد لیست داوطلبان تایید صلاحیت شده اعلام خواهد شد.

بر اساس بند ۳ ماده ۲ اصلاحیه مصوبه شورای نگهبان جهت «تعریف و اعلام معیار‌ها و شرایط لازم برای تشخیص رجل سیاسی، مذهبی و مدیر و مدبّر بودن نامزد‌های ریاست جمهوری»، شرایط لازم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری عبارت است از:

- سلامت و توانایی لازم جهت ایفای مسئولیت‌های ریاست جمهوری

- حداقل سن ۴۰ سال تمام شمسی و حداکثر سن ۷۵ سال تمام شمسی در هنگام ثبت‌نام

- داشتن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی ارشد یا معادل آن مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه

- ارائه برنامه‌ها و خط مشی‌های اجرایی در چارچوب صلاحیت و اختیارات قوه مجریه مبتنی بر اسناد بالادستی از جمله قانون اساسی و سیاست‌های کلی نظام

- معرفی مشاوران جهت تشریح برنامه‌ها و توان مدیریتی

- عدم محرومیت از حقوق اجتماعی در زمان ثبت‌نام

- فقدان سابقه محکومیت کیفری مؤثر

- عدم محکومیت قطعی کیفری به جرایم اقتصادی از جمله کلاهبرداری، رشاء و ارتشاء، اختلاس، تبانی در معاملات دولتی، پولشویی، اخلال در نظام اقتصادی کشور و عدم محکومیت به اقدام علیه نظام جمهوری اسلامی ایران

- وابسته نبودن به گروه‌های غیرقانونی و فقدان سوابق سوء امنیتی از جمله در فتنه سال ۱۳۸۸، عدم وابستگی به رژیم گذشته و مؤثر نبودن در تحکیم آن

رییس جبهه مستقلین و اعتدالگرایان در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد

۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۵۰

«قدرت‌علی حشمتیان» رییس جبهه مستقلین و اعتدالگرایان با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور در سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

وزیر پیشین ورزش: نگران معیشت مردم و اشتغال جوانان هستم

۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۳۶

«محمد عباسی» پس از ثبت‌نام برای انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: دستاورد‌های انقلاب ارزش‌های مهمی دارد که ملت به آن وفادار بوده است. مفهوم راهپیمایی‌های چندین سال اخیر همین است.

وی افزود: اما باید پرسید آیا همه کسانی که در این کشور سر کار آمدند توانستند رضایت مردم را جلب کنند؟ این امر کاملا وابسته به کارآمدی کارنامه آنان است که در این زمینه خود مردم بهترین قضاوت را انجام می‌دهند.

وزیر پیشین ورزش و جوانان گفت: من نگران معیشت مردم و اشتغال جوانان هستم و تمام تلاشم را برای بهبود این اوضاع انجام می‌دهم.

قاضی‌زاده هاشمی: مذاکره برای مذاکره هیچ ارزشی ندارد

۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۲:۲۵

 سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در جمع خبرنگاران با اشاره به همراهی دخترش برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری گفت: خانواده مهمترین پشتیبان رشد و پیشرفت کشور است. ما همه تلاش هایمان برای نسل آینده است. علاوه بر این زنان و دختران پایه‌های اصلی رشد اجتماعی هستند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین رسمی وجود دارد که داوطلبان با هم طیفان سیاسی خود برای ثبت نام در انتخابات حضور پیدا می‌کنند، اما من با دخترم و آقای ابوترابی از نمایندگان محترم مجلس و از فرزندان شهدا آمدم تا بگویم با باندبازی‌های سیاسی مخالفم تا ان‌شاءالله ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

وی گفت: برجام باید توسط مذاکره‌کنندگان مورد اعتماد انجام می‌شد نه توسط کسانی که بی‌اعتقادی خود به مبانی نظام را اعلام کرده‌اند. مذاکره برای مذاکره هیچ ارزشی ندارد. آمریکایی‌ها فقط دنبال مذاکره هستند.

وزیر پیشین نفت در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد

۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۲:۰۹

رستم قاسمی با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

وی متولد ۱۳۴۳ با مدرک مهندسی عمران وارد عرصه ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شده است.

ثبت‌نام وزیر پیشین ورزش و جوانان در انتخابات ریاست جمهوری

۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۴۲

محمد عباسی با حضور در ستاد انتخابات در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

وزیر پیشین ورزش و جوانان پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری گفت: نظام اجرایی جای آزمون و خطا نیست.

 

ثبت‌نام سرپرست ادارات امور شعب مرکزی پیشین بانک ملی در انتخابات ریاست جمهوری

۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۲۹

نریمان عبدی گلباغی سرپرست ادارات امور شعب مرکزی پیشین بانک ملی برای ثبت‌نام وارد ستاد انتخابات کشور شد.

ثبت‌نام نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری

۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۱۶

سید امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی با حضور در ستاد انتخابات در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

وی متولد ۱۳۵۰، دانش‌آموخته دکتری پزشکی و جراح و متخصص گوش، حلق و بینی است.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در دورهٔ هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده حوزه انتخابیه مشهد و کلات، بر کرسی نمایندگی مردم تکیه زد و در ادوار نهم و دهم، دبیر عضو هیئت رئیسه مجلس بود و در مجلس یازدهم به عنوان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در خانه ملت فعالیت داشت.

قاضی‌زاده هاشمی قبل از ورود به خانه ملت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان، عضویت در شورای مرکزی جبهه پایداری را همراه سخنگویی این شورا در سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۳ در کارنامه دارد.

وی با بیان این جمله در یکی از مصاحبه‌های خود که «دولت آینده نباید شرکت سهامی احزاب و گروه‌های سیاسی باشد»، امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

ثبت‌نام احمدی‌نژاد در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۰:۰۸

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور دولت نهم و دهم، در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با حضور در ستاد انتخابات کشور برای ثبت‌نام اعلام آمادگی کرد و وارد کارزار انتخابات شد.

احمدی‌نژاد طی سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲ رئیس قوه مجریه بود و در انتخابات ۱۳۹۶ مجددا برای تصدی این پست اقدام کرد، اما صلاحیت او احراز نشد.

ثبت‌نام وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم در انتخابات ریاست جمهوری

۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۳۱

صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم با حضور در ستاد انتخابات در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

داوطلب تراشکار در وزارت کشور

۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۱۲

علی رنجبر متولد سال ۶۸ و با پیشه تراشکاری با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

وی تاکید دارد: باید برخی اقدامات در اقتصاد را تراشکاری کرد.

علی می‌گوید خودش را مدیون انقلاب می‌داند.

وی می‌گوید که هیچ وقت انقدر جدی وارد سیاست نشده بود.

ثبت‌نام ۵۷ نفر در انتخابات ریاست جمهوری در روز اول

پوشش ویژه انتخابات ۱۴۰۰| روز اول

۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۸:۱۴

ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری از ساعت ۸ روز سه‌شنبه آغاز شده و تا ساعت ۱۸ روز شنبه ۲۵ اردیبهشت به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.

در روز اول ثبت‌نام از نامزد‌های ریاست جمهوری، تعدادی از چهره‌های شناخته شده در فضای سیاسی کشور برای ثبت‌نام وارد وزارت کشور شدند.  

 در حاشیه اولین روز ثبت‌نام انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در کنار ثبت‌نام افراد مطرح، کسانی نیز با اهداف و ظواهر مختلف، برای ثبت‌نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد گود انتخابات شدند.

لزوم ارائه برنامه و پرهیز از اظهارات بدون پشتوانه از سوی داوطلبان انتخابات

۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۸:۰۱

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ در سخنرانی تلویزیونی خطاب به ملت ایران فرمودند: بعضی از کسانی که وارد میدان انتخابات می‌شوند اظهاراتی می‌کنند که این اظهارات، اظهارات خوبی نیست، حرف‌های فریبنده است، حرف‌هایی است که هیچ پشتوانه‌ فکری و پشتوانه‌ برنامه‌ای ندارد. همین طوری یک چیزی ادّعا می‌کنند، یک چیزی می‌گویند، بدون اینکه امکانات کشور را در نظر بگیرند یا حتّی بدانند. خیلی از برادران که در این میدان وارد می‌شوند، از بسیاری از ظرفیّت‌های کشور شاید خیلی مطّلع هم نباشند؛ بدون اینکه حالا محاسبه‌ درستی شده باشد، یک چیزی می‌گویند، یک حرفی می‌زنند، یک وعده‌ای می‌دهند. این‌ها خوب نیست، بایستی برنامه ارائه بشود به معنی واقعی کلمه؛ بایستی جوری باشد که کارشناسان وقتی نگاه می‌کنند به حرف زدن کسی که داوطلب است و حرف می‌زند با مردم، در دلشان تصدیق کنند که این حرف، حرف متقن و خوبی است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.