جمعه, 4 تير 1400 :: Friday, 25 June 2021
 
کد خبر: 95366

نقل و انتقال معلمان در شهر تهران چه شرایطی دارد؟

نحوه نقل و انتقال نیرو‌های رسمی، پیمانی و قرارداد کار معین شاغل در واحد‌های آموزشی متقاضی انتقال دائم و موقت برون و درون استانی شهر تهران در سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۰ اعلام شد.
پایگاه خبری ریشه

 در بخشنامه ابلاغی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران تاکید شده است که فرایند نقل و انتقالات در راستای عدم تمرکز و ایجاد توازن، رفع کمبود نیروی انسانی شاغل در واحد‌های آموزشی و استفاده بهینه از سرمایه نیروی انسانی، افزایش بهره وری کارکنان، افزایش رضایت شغلی، کمک به تأمین رفاه و آسایش نسبی فرهنگیان و تسریع و تسهیل امور مربوط به انتقال کارکنان صورت می‌گیرد.

شرایط نقل و انتقال بین استانی

- فرایند نقل و انتقال بین استانی بر اساس شیوه نامه وزارت آموزش و پرورش در ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰، مطابق جدول زمانبندی پیوست و از طریق سامانه profile.medu.ir انجام خواهد شد.

- مبنای انتقال در سامانه جامع منابع انسانی، عدم نیاز مبداء و نیاز مقصد است.

- امور اداری مناطق مکلف اند به تمامی منتقلین موقت (ورودی و خروجی سال تحصیلی ۴۰۰-۹۹) اطلاع رسانی کنند که جهت تعیین وضعیت اشتغال و یا انتقال (تمدید انتقال) حداکثر تا ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ به اداره مبدا خدمتی خود مراجعه کنند. بدیهی است به کار گیری و ساماندهی نیرو‌های موقت ورودی سال قبل بدون انجام روند قانونی و تأیید نهایی در سامانه hrm در سال تحصیلی جدید تخلف محسوب می‌شود.

- به استناد ماده ۹ مصوبه ۲ آذر ۱۳۹۹ هیئت وزیران انتقال دائم به کلان شهر‌های اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شیراز، قم، کرج و مشهد ممنوع بوده و صرفا درخواست مأموریت (انتقال موقت) متقاضیان قابل بررسی است؛ لذا متقاضیان انتقال به این شهر‌ها فقط مجاز به ارائه درخواست انتقال موقت هستند.

- هر گونه ثبت درخواست خارج از سامانه و یا پس از مهلت تعیین شده قابل پذیرش و اقدام نخواهد بود.

- در شرایط خاص، پذیرش تقاضای انصراف از انتقال پس از اعلام نتایج، در صورت موافقت ادارات کل مبدأ و مقصد و حداکثر تا ۳۱ شهریور جاری قابل انجام خواهد بود. در صورت موافقت با انصراف، این افراد تا دو سال مجوز شرکت در فرآیند نقل و انتقالات را نخواهند داشت.

شایان ذکر است با توجه به عدم نیاز به نیروی دبیر خانم (دوره متوسطه اول و دوم)، انتقال به مناطق شمالی بسیار محدود و خاص بعضی از رشته‌های مورد نیاز براساس نیاز سنجی مناطق صورت می‌گیرد.

نقل و انتقال درون استانی

در این بخشنامه آمده است که نقل و انتقال فرهنگیان در مناطق ۱۹ گانه شهر تهران به صورت رایانه‌ای و از طریق سامانه و صرفا به صورت دائم انجام خواهد شد.

- انتقال (خروجی) از مناطق مبدأ به تناسب تعداد نیروی انسانی ورودی (اعم از انتقالات، فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، شهید رجایی و استخدام ماده ۲۸) و استمرار خدمت بازنشستگان، با لحاظ شاخص امتیاز کسب شده از فرم امتیاز بندی بخشنامه نقل و انتقالات و بر اساس رعایت عدم نیاز در مبدا و نیاز در مقصد و اولویت نیاز بیشتر و تأیید این اداره کل صورت می‌گیرد.

- بدیهی است ملاک انتقال همکاران بر اساس جداول تکمیل شده و حسب شدت نیاز به نیروی انسانی و لحاظ نسبت کارکنان به دانش آموزان انجام خواهد شد.

- مناطق مبداء بعد از اعلام نتیجه قطعی رایانه‌ای نسبت به صدور حکم انتقال قطعی با پرداخت حقوق توسط مقصد از تاریخ اول مهر۱۴۰۰ و ارسال مدارک مربوطه اقدام کنند. ارسال پرونده کامل منتقلین حداکثر ۴۵ روز بعد از صدور حکم انتقال و برگ شماری آن توسط مبدا به مقصد الزامی است.

- عدم مراجعه افراد پس از اعلام نتیجه انتقالات به منطقه مقصد غیبت تلقی و با آنان برابر مقررات رفتار خواهد شد؛ بنابراین منطقه مبدا مجوز به کارگیری مجدد این نیرو‌ها را نداشته و مناطق مقصد مکلف اند موضوع را سریعا به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری و اداره امور اداری و تشکیلات این اداره کل منعکس کنند.
(در شرایط اجتناب ناپذیر و ضروری، قبل از شروع سال تحصیلی، موضوع انصراف از انتقال، پس از موافقت مقصد و طرح در کمیته نقل و انتقالات این اداره کل قابل بررسی و اقدام خواهد بود.)

- در صورت عدم امکان ساماندهی مرتبط با رشته تدریس متقاضیان انتقال از مناطق ۱۵ تا ۱۹ تهران، نسبت به تسهیل امر انتقال و جابجایی بین منطقه‌ای آن‌ها مساعدت شود.

جداول زمان بندی نقل و انتقال رایانه‌ای در سال تحصیلی ۴۰۱-۱۴۰۰ برون استانی و بین مناطق شهر تهران به این شرح است:

نقل و انتقال معلمان در شهر تهران چه شرایط دارد؟

نقل و انتقال معلمان در شهر تهران چه شرایط دارد؟

انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.