سه شنبه, 1 تير 1400 :: Tuesday, 22 June 2021
 
کد خبر: 95353

حبس هزاران فرد با نوعی از معلولیت در زندان‌های آمریکا

حبس هزاران فرد با نوعی از معلولیت در زندان‌های آمریکا
یک گزارش جدید نشان می‎دهد که هزاران نفر در زندان‎های آمریکا با نوعی از معلولیت در حبس قرار دارد.
پایگاه خبری ریشه

وقتی شخصی دچار ناتوانی ذهنی، رشدی یا شناختی باشد و مانند صد‌ها هزار آمریکایی که در پشت میله‌های زندان قرار دارد، در این مکان قرار بگیرد، آسیب پذیر می‎شود.

به گزارش «مگزین»، در ماه مارس، اداره آمار دادگستری آمریکا و آژانس فدرال، درباره داده‌های جمع آوری شده در مورد جرم و جنایت و سیستم عدالت کیفری، گزارشی منتشر کرد که نشان می‌دهد تقریبا از هر ۵ نفر ۲ نفر، یعنی حدود ۳۸ درصد زندانیانی که در ۳۶۴ زندان مورد بررسی قرار گرفتند، دارای نوعی ناتوانی هستند.

این به معنای حبس حدود ۷۶۰ هزار نفر از معلولان در آمریکاست که در پشت میله‌های زندان، زندگی می‌کنند.

حدود یک چهارم افرادی که بررسی شده‎اند گزارش کردند که از نظر شناختی دارای ناتوانی هستند، مانند مشکل در یادآوری یا تصمیم گیری.

یک دانشمند و محقق در این زمینه، می‎گوید «من به عنوان دانشمندی که در مورد معلولیت در زندان تحقیق کرده و مصاحبه‌های عمیقی با چندین بزرگسال با معلولیت ذهنی و رشد در سیستم عدالت کیفری انجام داده است، کاملا از مشکلاتی که زندانیان معلول با آن روبرو هستند آگاهی دارم.»

به گفته وی، «زندانیان با این معلولیت‌ها بیشتر در معرض خطر محکومیت‌های طولانی تر، سخت‌تر و سوء استفاده و سوء رفتار توسط کارکنان زندان یا سایر زندانیان هستند.»

میزان ناتوانی جسمی و ذهنی در بین زندانیان آمریکا به طور نامتناسبی زیاد است.

طبق آمار مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، ۲۶ درصد آمریکایی‌ها دارای یکی از انواع ناتوانی هستند؛ از این تعداد حدود ۱۱ درصد ناتوانی شناختی را گزارش کرده‎اند.

در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲، ۳۲ درصد از افراد زندانی در زندان‌های آمریکا نوعی ناتوانی، از جمله ۱۹ درصد آن‌ها ناتوانی شناختی را گزارش کردند.

احتمالا آمار واقعی بیش از این باشد؛ این آمار‌ها بر اساس افرادی است که خود ناتوانی خود را گزارش کرده‎اند؛ بسیاری از افراد زندانی دارای مشکل و معلولیت، توانایی گزارش مشکلاتشان را ندارند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.