سه شنبه, 1 تير 1400 :: Tuesday, 22 June 2021
 
کد خبر: 95340

درآمیختگی سنگ و موشک برای انتفاضه سوم

درآمیختگی سنگ و موشک برای انتفاضه سوم
رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای:«صهیونیست‌ها فلسطین غصب‌شده را از روز اوّل به یک پایگاه تروریسم تبدیل کرده‌اند. اسرائیل نه یک کشور، که یک پادگان تروریستی علیه ملّت فلسطین و دیگر ملّتهای مسلمان است. مبارزه با این رژیم سفّاک، مبارزه با ظلم و مبارزه با تروریسم است؛ و این وظیفه‌ای همگانی است».
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ریشه

مردم فلسطین که بیش از ۷۰ سال است مقاومت می‌کنند تا بتوانند سرزمین خود را پس بگیرند، اکنون امیدوارتر از گذشته به وعده الهی ایمان دارند که فلسطین آزاد خواهد شد و رژیمی به نام اسرائیل در صفحه روزگار نخواهد بود.

نظامیان رژیم صهیونیستی همزمان با ماه رمضان، موج جدیدی از خشونت‌ها را در قدس اشغالی و به ویژه در محله «شیخ جراح» و مسجدالاقصی، آغاز کردند.

از روز جمعه گذشته و همزمان با روز جهانی قدس این خشونت‌ها به شدت افزایش یافت و قدس اشغالی شاهد حملات شدید نظامیان صهیونیست به فلسطینیان بوده است.

این اقدامات خشونت بار با محکومیت گسترده بین المللی مواجه شده و حتی متحدان نزدیک رژیم صهیونیستی این اقدامات را محکوم و یا درباره آن ابراز نگرانی کرده‎اند.

دیده بان حقوق بشر اخیرا در گزارشی به اقدامات خشونت بار رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان پرداخته و آن را «آپارتاید» توصیف کرده است.

پایگاه شبکه الجزیره در گزارشی به این موضوع پرداخته و می‌نویسد «انکار این موضوع که اسرائیل، آپارتاید است همچنان دشوارتر می‌شود.»

این گزارش می‎گوید «اکنون زمان آن فرا رسیده که جامعه بین المللی اقدامی انجام دهد و این خشونت‌های چند ده ساله را متوقف کند.»

عنوان گزارش دیده بان حقوق بشر «عبور از آستانه؛ مقام‎های اسرائیل و جنایات آپارتاید و آزار و اذیت» بوده و «الجزیره» در این باره می‌نویسد «این گزارش بدون شک عبور از یک آستانه برای این نهاد حقوق بشری است که مدت‌ها از چنین انتقاد آشکار و جامع از اسرائیل به دور بوده و باعث ناامیدی فلسطینیان و گروه‌های حقوق بشری شده است.»

این گزارش در ادامه می‌افزاید «اما آستانه‌ای که دیده بان حقوق بشر در گزارش خود به آن اشاره می‌کند یک حد قانونی است که اسرائیل از آن عبور کرده است.»

محله شیخ جراح قدس، خاستگاه انتفاضه سوم 
شیخ جراح، محله‌ای کوچک در بخش شرقی بیت المقدس است که از زمان جنگ ۱۹۶۷ میان اعراب و رژیم صهیونیستی در اشغال غیر قانونی اسرائیل قرار دارد.

در سالهای اخیر و علی رغم اینکه حتی سرسخت ترین حامیان غربی اسرائیل نیز از ادامه پیشروی اشغالگران در زمین‌های شهروندان فلسطینی و شهرک‌سازی های غیر قانونی ابراز نگرانی می‌کردند، یهودیان افراطی به کمک رای دادگاه‌های فرمایشی و از پیش طراحی شده اقدام به غصب املاک مردم مسلمان نشین این محله کرده و آنها را وادار به ترک خانه و کاشانه خود می‌کردند.

حوادث ۱ هفته اخیر در محله شیخ جراح و در ادامه کشیده شدن آن به تمامی کرانه باختری در واقع از رای یک دادگاه محلی در خصوص سلب مالکیت چند خانوار فلسطینی از خانه‌های خود شروع شد.

وعده بزرگ مقاومت در نوار غزه به همرزمان کرانه باختری

فرماندهان و رزمندگان گروه‌های مقاومت در غزه نظیر حماس و جهاد اسلامی با تاکید بر دفاع از حقوق مردم فلسطین در تمامی مناطق این کشور، اعلام کردند که غزه و مقاومت هرگز برادران خود را در راه مبارزه با رژیم اشغالگر قدس تنها نخواهند گذاشت و صهیونیست‌ها آماده حملات بزرگ موشکی در پاسخ به جنایات خود در کرانه باختری باشند.

نوار غزه و کرانه باختری تقریبا به شکل همزمان از سال ۱۹۶۷ تحت اشغال ارتش اسرائیل قرار گرفتند اما مردم نوار غزه پس از پیش از ۳ دهه مبارزه با اشغالگران و پرهیز از نا امیدی و خستگی، سرانجام در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی اشغالگران را از این منطقه بیرون کرده و طعم آزادی را علی رغم محاصره غیر انسانی صهیونیست‌ها در این منطقه چشیدند.

منطقه کرانه باختری بر خلاف نوار غزه تحت محاصره کامل قرار نداشته و امکان کمک رسانی به آن وجود دارد؛ وسعت آن ۱۰ برابر نوار غزه بوده و حداقل ۱ میلیون نفر نیز جمعیت بیشتری دارد و البته چسبیده به حساسترین مناطق جمعیتی، نظامی و اقتصادی اسرائیل به ویژه بخش غربی بیت المقدس که تحت کنترل این رژیم است قرار گرفته است و صهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند که اگر توان کنترل منطقه کوچک غزه با ۳۰۰ کیلومتر مربع را نداشتند و از این منطقه عقب نشینی کردند، در منطقه‌ای با وسعت ۱۰ برابر غزه نیز بایستی به زودی پا به فرار گذاشته و به فکر جلوگیری از سایر خاک اشغالی خود باشند.

عقب نشینی موقت دادگاه اسرائیلی از حکم صادر شده در خصوص شیخ جراح

در پی تشدید تنش ها در فلسطین اشغالی، اسرائیل اعلام کرد جلسه دادرسی فلسطینیان را به تعویق می اندازد. وزارت دادگستری رژیم صهیونیستی روز یکشنبه گفت که جلسه دادرسی درباره پرونده اخراج چندین خانواده فلسطینی در منطقه شیخ جراح را به تعویق می اندازد.

وزارت دادگستری اسرائیل در بیانیه ای گفت: با توجه به درخواست دادستان کل، جلسه دادرسی منظم برای فردا، ۱۰ می ۲۰۲۱، لغو می شود.

عمیق تر شدن بحران های رژیم صهیونیستی

مقاومت فلسطین تا پیش از این دست خالی، با سنگ به نبرد نیرو‌های رژیم صهیونیستی می‌رفت که در مقابل آن‌ها ارتش تا دندان مسلح اسرائیل قرار داشت.

سال‌ها طول کشید تا مردم فلسطین و جبهه مقاومت از دوران قلاب سنگ به موشک برسد.

روند پیشرفت مقاومت فلسطین در طول بیش از ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی اتفاق افتاد و ایران توانست برای کمک به مقاومت فلسطین و گروه‌هایی که با رژیم صهیونیستی در حال نبرد بودند، زمینه ارتقاء جنگ افزار‌های آن‌ها را فراهم کند و اکنون توانمندی موشکی مقاومت فلسطین باعث شده تا رژیم صهیونیستی را نگران کند.

موشک‌های حماس و مقومت فلسطین اکنون به «تل آویو» هم می‌رسد و زمانی که این موشک‌ها شلیک می‌شود، سپر دفاع موشکی ارتش صهیونیستی توان مقابله با آن‌ها را ندارد و تنها راه باقی مانده به صدا در آوردن آژیر خطر است.

رژیم صهیونیستی از درون نیز دچار ضعف‌ها و مشکلات عمیقی است که هر بار مانند زخم کهنه عفونت کرده نمایان می‌شود و ماهیت درونی این رژیم را نمایانتر می‌کند.

فساد و تبعیضی که در اراضی اشغالی وجود دارد مرگ تدریجی رژیم اسرائیل را سرعت بخشیده و در کنار مقاومت مردم فلسطین می‌رود تا روز‌های حیات صهیونیست‌ها را کوتاه‌تر کند.

شرایط برای صهیونیست‌ها به گونه‌ای رقم خورده است که مانند گذشته جرات حمله به مقاومت و مردم فلسطین در وجود آن‌ها دیده نمی‌شود چرا که می‌دانند حملات گسترد‌ه‌تر با پاسخ‌های قدرتمندتر جبهه مقاومت همراه خواهد بود.

از سوی دیگر حضور حزب الله لبنان در کنار مرز‌های سرزمین‌های اشغالی با موشک‌های سنگین و ویرانگری که در اختیار دارد، زنگ خطر جدی برای رژیم صهیونیستی است که اگر دست از پا خطا کند، بارانی از موشک بر سر این رژیم فرود خواهد آمد.

رژیم اسرائیل مانند گذشته دست برتر را ندارد، معادلات تغییر کرده و موازنه قدرت در منطقه به سمت جبهه مقاومت تغییر جهت داده است.

حتی عادی سازی روابط برخی از رژیم‌های سازشکار عربی منطقه با رژیم صهیونیستی، باعث ایجاد امنیت برای اسرائیل نمی‌شود بلکه برای این رژیم امنیت زدا نیز هست چرا که مردم مسلمان کشور‌هایی که رژیم آن‌ها با اسرائیل سازش کرده‌اند، نه تنها تمایلی به این اقدام نداشته و ندارند بلکه با این تصمیم سران خود هر چه بیشتر پی به توطئه‌های رژیم صهیونیستی علیه آرمان فلسطین و جهان اسلام برده‌اند.

رژیم صهیونیستی هم اکنون پس از پنج دهه با خطر بنیادین و بالقوه روبرو است، قدرت مقاومت افزایش یافته و با تولید قدرت که از سوی ایران به وجود آمده از جهات گوناگون در خطر جدی قرار دارد.

حتی رژیم صهیونیستی از سوی یمن نیز می‌تواند هدف موشک‌های دوربرد نیرو‌های ارتش و انصارالله این کشور قرار بگیرد.

در طول مدتی که مقاومت مشغول تشکیل جبهه‌ای مستحکم برای نابودی رژیم اسرائیل بود، این رژیم به خاطر وجود بحران‌های داخلی توانایی ارتقاء قدرت خود را نداشت تا جایی که موشک به منطقه حساس «دیمونا» برخورد می‌کند، اما سران صهیونیست جرات پاسخ دادن به این حمله موشکی را ندارند.

همه آنچه که اکنون در محیط پیرامونی رژیم صهیونیستی ایجاد شده است، دستاورد بزرگ روز جهانی قدس است که باعث شد تا علاوه بر بیداری هر چه بیشتر مردم مسلمان دنیا و حتی آزادی خواهان جهان، شکل تازه‌ای از نبرد با رژیم اسرائیل به وجود بیاید و انتفاضه فلسطین تبدیل به نابوی رژیم صهیونیستی شود.

رژیم صهیونیستی که با وجود پلید خود سعی داشت امنیت منطقه و امنیت ملی کشور‌های اسلامی را به خطر بیندازد و باعث تجزیه بسیاری از کشورهای مسلمان شود، اکنون خود با بحران امنیت روبرو است.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.