جمعه, 4 تير 1400 :: Friday, 25 June 2021
 
کد خبر: 95295

جزئیات پرداخت وام ۷۰ میلیون تومانی ازدواج

مدیر اعتبارات بانک مرکزی گفت: تا این لحظه ۲۷ هزار و ۵۱ نفر تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را دریافت کرده اند و بقیه افراد هم در صف بررسی مدارک قرار دارند.
پایگاه خبری ریشه

 شهرزاد دانشمندی در برنامه تلویزیونی در توضیح زمان پرداخت وام ازدواج ۷۰ میلیون تومانی گفت: بلافاصله پس از ابلاغ قانون بودجه از سوی دولت به بانک مرکزی، ابلاغ پرداخت تسهیلات ۷۰ میلیون تومانی ازدواج به بانک‌ها اعلام شد.

وی افزود: تا این لحظه ۲۷ هزار و ۵۱ نفر تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را دریافت کرده اند و بقیه افراد هم در صف بررسی مدارک قرار دارند.

به گفته مدیر اعتبارات بانک مرکزی به موجب قانون تسهیلات قرض الحسنه ازدواج افرادی که از سال ۹۷ به بعد ازدواج کرده اند و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده اند، با مراجعه به سامانه تسهیلات ازدواج و ثبت مشخصات خود می‌توانند بانک عامل و شعبه مورد نظر را انتخاب کنند.

دانشمندی تاکید کرد: بانک‌ها پس از تامین اعتبارات و ارسال پیامک به متقاضی، فرد را مطلع می‌کنند و متقاضیان با ارائه وثایق می‌توانند تسهیلات ازدواج را دریافت کنند.

وی افزود: براساس قانون تسهیلات ازدواج ۷۰ میلیون تومان تعیین شده، اما برای زوج زیر ۲۵ سال و زوجه زیر ۲۳ سال سقف وام ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است و برای ایثارگران در هر دو گروه این مبلغ دو برابر است.

مدیر اعتبارات بانک مرکزی گفت: در خصوص وثایق تسهیلات ازدواج در متن قانون وثایق، اعتبار سنجی، حساب یارانه‌ای افراد و یا سفته است و بانک‌ها طبق اعتبار سنجی نسبت به دریافت وثایق کافی اقدام خواهند کرد.

دانشمندی تصریح کرد: بازپرداخت تسهیلات ازدواج ۱۰ ساله بوده و اقساط ماهانه آن حدود یک میلیون تومان برای تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: تعداد ضامن‌ها در متن قانون پیش‌بینی نشده و مبنا اعتبارسنجی اعلام شده است و براین اساس به تشخیص بانک‌ها تعداد ضامنین کم یا زیاد می‌شود.

مدیر اعتبارات بانک مرکزی با اشاره به اعطای سهمیه به بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات ازدواج بگفت: سهمیه دادن به معنای داشتن منابع نیست، بانک‌ها از محل وصولی قبلی خود و براساس جذب منابع جدید می‌توانند نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام کنند.

دانشمندی گفت: دریافت تسهیلات ازدواج برای زوجینی که تاریخ عقد آنان قبل از سال ۹۷ است، وجود ندارد، اما اگر در سامانه ازدواج ثبت نام کرده باشند و تا به حال وام ازدواج دریافت نکرده باشند و مشمول دریافت تسهیلات باشند براساس سقف تعیین شده همان سال تسهیلات دریافت می کنند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.