سه شنبه, 1 تير 1400 :: Tuesday, 22 June 2021
 
کد خبر: 95212

فواید و فضایل اعمال روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان/بخشندگی و رحمانیت

فواید و فضایل اعمال روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان/بخشندگی و رحمانیت
یک کارشناس علوم قرآنی گفت: در دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان بندگان از خداوند می‌خواهند که آن‌ها را در مسیری هدایت کند که مورد نظر و عنایت خودش باشد.
پایگاه خبری ریشه

حسن عالمیبه دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: دعا‌ها همواره سبک زندگی درست و رویکرد مناسب را پیش روی زندگی جامعه بشری قرار می‌دهند این مهم را می‌توان در دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان به خوبی دید.

وی پیرامون متن دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک ابراز کرد: در دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان بیان شده است: «اللهمّ إنّی أسْألُکَ فیه ما یُرْضیکَ وأعوذُ بِکَ ممّا یؤذیک وأسألُکَ التّوفیقَ فیهِ لأنْ أطیعَکَ ولا أعْصیکَ یا جَوادَ السّائلین، خدایا من از تو میخواهم در آن آنچه تو را خوشنود کند و پناه مى برم بتو از آنچه تو را بیازارد واز تو خواهم توفیق در آن براى اینکه فرمانت برم ونافرمانى تو ننمایم اى بخشنده سائلان».

عالمی به فراز ابتدایی دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان اشاره و اظهار کرد: در دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان بندگان از خداوند می‌خواهند که آن‌ها را در مسیری هدایت کند که مورد نظر و عنایت خودش باشد در حقیقت هر عملی که از انسان روی می‌دهد در جهت رضای خداوند شکل بگیرد این بهترین راه رسیدن به کمال برای هر بنده محسوب می‌شود.

وی در همین راستا بیان کرد: راضی بودن به رضای خداوند و حرکت در جهت رضای ایشان یک معرفت محسوب می‌شود که در پایان پاداش بزرگی را به همراه دارد، پاداشی همچون بهشت، لذا راضی بودن به رضای خداوند شیرینی در وجود انسان ایجاد می‌کند که توصیف ناپذیر بوده و آرامشی برای قلب انسان را به همراه دارد، لذا همواره باید به این مهم توجه داشت که ما باید راضی به رضای خداوند بوده باشیم و در این راستا توجهی ویژه کنیم.

این کارشناس علوم قرآنی به فراز دوم دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک اشاره و بیان کرد: در فراز بعدی دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان نیز بندگان از خداوند می‌خواهند که خدایا در روز بیست چهارم ماه مبارک رمضان از تو درخواست می‌کنم که چیزی را به من عطا کنی که رضای تو در آن باشد نه آنچه من می‌خواهم.

عالمی فراز بعدی دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان را مورد بررسی قرار داد و تصریح کرد: در این فراز بندگان به خداوند عرضه می‌کنند: «بار خدایا من به تو پناه میبرم از گناهانی که مرتکب شده ام اعمالی که مرتکب شده و سبب خشم و غضب خداوند شده است، زیرا هیچ پناهی بهتر از تو وجود ندارد»؛ این بخش از دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان نکته‌ای کلیدی در خود جای داده در این فراز بندگان از خشم خداوند به خود خداوند پناه می‌برند، زیرا خداوند بهترین پناهگاه برای همه مردم محسوب می‌شود.

وی به فراز بعدی دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک اشاره و تاکید کرد: در فراز بعدی نیز بندگان بیان می‌کنند خداوندا به من توفیق عنایت فرما که همواره مطیع فرمان‌های تو باشم و هر آنچه تو فرمودی به آن تسلیم باشم و به آن عمل کنم.

این کارشناس علوم قرآنی به آخرین بخش از دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک اشاره و تاکید کرد: در فراز آخر دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان بندگان از خداوند می‌خواهند تا به آنان توفیق دهد که ترک معصیت نمایند.

عالمی به بخشندگی خداوند اشاره و خاطرنشان کرد: خداوند همواره رحمان و رحیم و بخشنده بوده و بندگانی که خطا کرده و عملی اشتباه انجام داده‌اند به او پناه می‌بردند و از او می‌خواهند تا صفت بخشندگی و رحمانیت را شامل حال این بندگان خطاکار کند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.