سه شنبه, 1 تير 1400 :: Tuesday, 22 June 2021
 
کد خبر: 95211

باید ازدواج برای جوانان تسهیل شود

نماینده مجلس شورای اسلامی در مورد بررسی تسهیل ازدواج جوانان در مجلس توضیحاتی داد.
پایگاه خبری ریشه

عباس مقتدایی نماینده مجلس شورای اسلامی در با اشاره به لزوم توجه به ازدواج جوانان اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوع جمعیت و توجه به آینده جمعیت خود از همان روز‌های نخست آغاز فعالیت خود حساسیت و اقداماتی داشته است.

وی افزود: تشکیل کمیسیون جمعیت و تعالی خانواده به عنوان یکی از تخصصی‌ترین کمیسیون‌های موجود فعالیت خود را در راستای توجه به جوانان آغاز کرده است و این موضوع گام بزرگی جهت توجه به ازدواج جوانان بود.

 

نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین قانون تسهیل ازدواج مصوب ۱۳۸۴ که از گذشته تا الان بر زمین مانده بود در این دوره مجلس شورای اسلامی مورد بازنگری قرار گرفت و از وزارت خانه‌های مربوط نیز در این زمینه سوال شد؛ همچنین در آخرین روز‌های سال ۱۳۹۹ موفق شدیم برخی از اقدامات صندوق پشتوانه را در وزارت اقتصاد تصویب کنیم که به دولت ارجا شده است تا در زمینه تسهیل ازدواج جوانان اقدامات لازم را انجام دهند.

وی گفت: همچنین یکی دیگر از اقداماتی که در مجلس شورای اسلامی انجام شد این است که پس از پیگیری‌های متداول از سوی مجلس، وزیر کشور به استانداران ابلاغ کرده است تا ستاد تسهیل ازدواج را تشکیل داده و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی به دنبال کارآمد کردن قوانین مربوط به ازدواج جوانان است و از سوی دیگر به دنبال حل نقایص مربوط به قوانین تسهیل ازدواج جوانان است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.