جمعه, 4 تير 1400 :: Friday, 25 June 2021
 
کد خبر: 95210

لزوم برخورد با ساخت و ساز غیر مجاز در حوزه مدیریت شهری

لزوم برخورد با ساخت و ساز غیر مجاز در حوزه مدیریت شهری
شهردار اوشان، فشم و میگون در مورد برخورد با متخلفان ساخت و ساز در حوزه حریم شهری در این منطقه توضیحاتی داد.
پایگاه خبری ریشه

رضا ریاحی شهردار اوشان، فشم و میگون با اشاره به لایروبی رودخانه‌های اوشان، فشم و میگون اظهار کرد: سال گذشته لایروبی رودخانه‌های منطقه رودبار قصران پس از گذشت چندین سال انجام شد که این کار نه‌تن‌ها باعث زیبایی و پاکسازی رودخانه از زباله‌های موجود شد، بلکه در هنگام وقوع سیل و بارش سنگین باران نیز نقش بسزایی ایفا کرد و توانست از وقوع بحران تا حد زیادی جلوگیری کند.

وی افزود: سال گذشته لایروبی رودخانه‌های منطقه اوشان، فشم و میگون را در دستور کار خود قرار دادیم و این پروژه‌های عمرانی نتیجه بسیار خوبی داشت.

شهردار اوشان، فشم و میگون گفت: لایروبی رودخانه‌های منطقه علاوه بر کنترل سیل، با هدف حفاظت از رودخانه در مقابل تعرض به حریم و بستر آنها، کاهش خسارات احتمالی سیلاب، بهبود وضع زندگی ساکنان حاشیه رودخانه انجام شد و سال‌ها بود که این کار در منطقه انجام نشده بود.

ریاحی ادامه داد: به غیر از رودخانه‌ها، ما تمامی کانال‌ها، نهر‌ها و رودخانه‌های کوچک متصل به جاجرود را نیز سال گذشته لایروبی و پاکسازی کردیم و نزدیک به ۱۲۰ هزار مترمکعب آبرفت جابجا شد.

وی بیان کرد: در برخی مناطق رودخانه جاجرود مانند خربزه دره ۱۶ سال و در برخی مناطق نیز ۵ سال بود که هیچ گونه لایروبی صورت نگرفته بود.

ریاحی گفت: سنگ و زباله‌های موجود در کف رودخانه‌ها که طی چند سال گذشته جمع آوری شده بودند، باعث بالا آمدن کف رودخانه شده بود و گاهی اوقات بالا آمدن کف رودخانه باعث تغییر مسیر آب رودخانه نیز می‌شود.

شهردار اوشان، فشم و میگون افزود: در حال حاضر وضعیت رودخانه‌ها بسیار مناسب است و این اتفاق باعث کسب رضایت شهروندان و اهالی منطقه نیز شده و امسال شاهد تخریب و وقوع سیل در منطقه باتوجه به خروشان بودن رودخانه‌ها در فصل زمستان نبودیم.

ریاحی بیان کرد: شهرداری اوشان، فشم و میگون همچنان برنامه‌های زیادی را در راستای زیباسازی منطقه و همچنین کسب رضایت شهروندان در دستور کار خود دارد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر برخورد شهرداری اوشان، فشم و میگون با ساخت و ساز‌های غیر مجاز گفت: یکی از مشکلات منطقه رودبار قصران موضوع ساخت و ساز‌های غیر مجاز و حریم ۱۵۰ متری بستر رودخانه است.

شهردار اوشان، فشم و میگون با بیان اینکه ما باید مشکلات شهروندان را دنبال کنیم و بتوانیم آن‌ها را در سطح ملی مطرح و حل کنیم ادامه داد: موضوع حریم ۱۵۰ متری رودخانه در دست پیگیری است و به زودی حل می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اقلیم شهر اوشان، فشم و میگون، برای پیشگیری از ساخت و ساز‌های غیر مجاز، موضوع را به صورت جدی دنبال می‌کنیم.

شهردار اوشان، فشم و میگون بیان کرد: کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری فعال است و آماده خدمت رسانی به شهروندان منطقه خواهد بود و ما در شهرداری اجازه هیچ گونه ساخت و ساز غیر مجاز را نخواهیم داد.

ریاحی با بیان اینکه تخلفات موجود در ساخت و ساز‌های غیر مجاز مربوط به گذشته بوده و در حال حاضر ساخت و ساز‌های غیر مجاز به حداقل ممکن رسیده است گفت: سامانه ۱۳۷ شهرداری آماده شنیدن سوالات، انتقادات و پیشنهادات شهروندان است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.