جمعه, 4 تير 1400 :: Friday, 25 June 2021
 
کد خبر: 95202

اخطار پلیس: رانندگان خود را به رعایت مقررات ملزم بدانند

اخطار پلیس: رانندگان خود را به رعایت مقررات ملزم بدانند
رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: اگر رانندگان ما با قوانین و مقررات آشنا باشند و در هنگام رانندگی خود را به رعایت قوانین و مقررات ملزم بدانند و مهارت کافی هم برای رانندگی داشته باشند ما شاهد کاهش حوادث خواهیم بود.
پایگاه خبری ریشه

احسان مومنی رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ درباره دلایل ناکام ماندن طرح توسعه دوچرخه سواری در سطح شهر تهران  گفت: در مورد مساله توسعه دوچرخه سواری در چند سال اخیر شاهد اقدام‌های مفیدی از سوی شهرداری تهران بوده ایم. از جمله اینکه شمار قابل توجهی دوچرخه در اختیار شهروندان قرار داده شده یا کانکس‌هایی که در ایستگاه‌ها برای نگهداری از این دوچرخه‌ها ایجاد شده است. اقدام دیگر این است که با همکاری پلیس در برخی از معابر مسیر ویژه دوچرخه ایجاد شده و پلیس هم از توسعه این مسیر‌های دوچرخه سواری حمایت می‌کند.

 

وی ادامه داد: اما با وجود همه این تلاش‌ها متاسفانه مردم آن طور که انتظار می‌رفت از طرح دوچرخه سواری استقبال نمی‌کنند و این کار در بین شهروندان جا نیفتاده است. من تصور می‌کنم برای تشویق شدن مردم برای استفاده بیشتر از دوچرخه نیاز به فرهنگ سازی داریم. البته باید این را هم اشاره کنم که فرهنگ دوچرخه سواری نسبت به سال‌های قبل روند بهتری پیدا کرده و استفاده مردم از دوچرخه برای آمد و شد افزایش داشته است. اما با توجه به سطح معابر و مسیر‌های قابل توجهی که برای بحث دوچرخه سواری تدارک دیده شده و هزینه‌هایی که صرف شده تا مسیر‌های دوچرخه سواری در سطح شهر تهران احداث شود آن طوری که انتظار داشتیم مردم از این موضوع استقبال نکرده اند؛ بنابراین تصور می‌کنم این نیاز وجود دارد که سازمان‌های مربوطه در این زمینه فرهنگ سازی کنند و شهروندان تهرانی را به سمت استفاده بیشتر از دوچرخه سوق بدهند.

مومنی درباره چرایی حجم بالای تصادفات رانندگی در پایتخت اظهار داشت: مسلما اگر رانندگان ما با قوانین و مقررات آشنا باشند و در هنگام رانندگی خود را به رعایت قوانین و مقررات ملزم بدانند و مهارت کافی هم برای رانندگی داشته باشند ما شاهد کاهش حوادث خواهیم بود. امیدواریم با رعایت قوانین و مقررات از جانب همه کاربران ترافیک، عابران پیاده، رانندگان موتورسیکلت‌ها و رانندگان خودرو‌ها شاهد کاهش حوادث در سطح معابر شهر تهران در سال ۱۴۰۰ باشیم.

 

وی ابراز داشت: از عابران پیاده تقاضا داریم در هنگام عبور از عرض معابر حتما از گذرگاه‌های مخصوص عابر پیاده و پل‌های هوایی استفاده کنند. از رانندگان موتورسیکلت‌ها درخواست داریم خودشان را بیشتر از قبل به رعایت قوانین و مقررات ملزم بدانند و در حین رانندگی حتما از کلاه ایمنی استفاده کنند و از خطوط ویژه یا پیاده رو‌ها به هیچ عنوان استفاده نکنند. موتورسیکلت سواران ضرورت دارد که با سرعتی در سطح معابر تردد کنند تا در هنگام مشاهده خطر بتوانند به راحتی موتورسیکلت خودشان را کنترل کنند. از همه رانندگان خودرو‌ها درخواست داریم هنگام رانندگی حتما به جلو توجه داشته باشند و از اقداماتی که باعث حواس پرتی می‌شود مانند استفاده از تلفن همراه، صحبت و شوخی با سرنشینان و توجه به محیط اطراف و مناظر پیرامونی خودداری کنند. لازم است رانندگان در هنگام تردد در سطح معابر بزرگراهی با سرعت مجاز و حتی کمتر از مجاز اعلامی بزرگراه‌ها حرکت کنند که در صورت هر گونه خطری بتوانند به راحتی وسیله نقلیه خودشان را کنترل کنند تا شاهد کاهش حوادث رانندگی در سطح معابر شهر تهران باشیم.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.