جمعه, 4 تير 1400 :: Friday, 25 June 2021
 
کد خبر: 95193

سرلشکر سلامی: حباب امنیت ملی رژیم صهیونیستی ترکید

سرلشکر سلامی: حباب امنیت ملی رژیم صهیونیستی ترکید
فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا مجبور به ترک منطقه است، بخش‌هایی از ارتش تروریستی آمریکا از افغانستان در حال خروج است، شکنندگی و آسیب پذیری را در سیستم امنیتی رژیم صهیونیستی می‌بینیم، آمریکایی‌ها نمی‌توانند کمکی به رژیم صهیونیستی کنند.
پایگاه خبری ریشه

سرلشکر حسین سلامی در برنامه تلویزیونی در آستانه روز قدس، گفت: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده‌ای بزرگ، رشید بود، که تصویر جاودانه او برهمه قلب‌ها نقش بسته است، بیرق دار آزادی قدس و مشعل دار روح مقاومت در همه سرزمین‌های اسلامی بود.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: ما بایک پدیده سیاسی جدید در سطح عالم و منطقه روبروهستیم، اتکای اصلی تحولات آینده است، زوال تدریجی سیاسی قدرت‌های بزرگ بیرون و درون منطقه است، آرایش سیاسی و امنیتی قدرت در مقابل انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت اسلامی در حال گسسته شدن است.

وی ادامه داد:پیوستگی که در جبهه شیاطین و مستکبران عالم می‌بینیم در حال شکسته شدن است، امروز قدزت‌هایی که روزی فشرده کنار هم بودن و دست به دست هم داده بودند تا سیمای سیاسی غرب آسیا و جهان اسلام را تغییر دهند، فاصله زیادی از هم گرفته اند و برای یکدیگر هزینه نمی‌کنند.

سلامی تصریح کرد: امروز عربستان در مقابل مجاهدان یمنی شکست خورده اند و آمریکا نمی‌تواند کمکی به این‌ها کند، نمی‌تواند برای نجات عربستان سعودی اقدامی انجام دهد، آمریکا توانایی اعمال مداخلات مستقیم و غیر مستقیم به شکل گذشته را نداردو در حاشیه تحولات منطقه قرار دارد.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: آمریکا مجبور به ترک منطقه است، بخش‌هایی از ارتش تروریستی آمریکا از افغانستان در حال خروج است، این اتفاق تحمیل اراده از سوی ملت‌هایی است که آمریکایی‌ها سرزمین‌های آن‌ها را اشغال کردند و در عراق هم این اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: آن‌ها تحت فشار سیاسی، افکار عمومی و جریان‌های مقاومت هستند که تمایلی به ماندن آمریکایی‌ها در صحنه جغرافیایی آمریکا ندارند، تلاش دارند آمریکایی‌ها را از منطقه خارج کنند.

سلامی با بیان اینکه شکنندگی و آسیب پذیری را در سیستم امنیتی رژیم صهیونیستی می‌بینیم، اضافه کرد:آمریکایی‌ها نمی‌توانند کمکی به رژیم صهیونیستی کنند، تا از این عوامل نا امن ساز جلوگیری کنند، آرایش سیاسی منطقه نشان دهنده فرسایش و کهولت در قدرت‌هایی است که در گذشته قوی عمل می‌کردند، شادابی سیاسی در سیاست‌های خارجی این‌ها نمی‌بینیم.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد:سیاست‌های امنیت ملی آن‌ها ناکارآمد است، منطقه تحت تأثیر چنین شرایطی قرار دارد، موازنه قوا به نفع یمنی‌ها در حال تغییر است و سعودی‌ها تحت ضربات جبران ناپذیری قرار دارند.

سلامی افزود:سامانه‌های پدافند هوایی سعودی‌ها قادر به جلوگیری از عملیات موشکی و پهپادی یمنی‌ها نیستند، اگر موتور یمنی‌ها علیه اماراتی‌ها روشن شود، اتفاق فعلی در عربستان در امارات هم رخ می‌دهد.

جبهه مقاومت در سوریه با افت مواجه نیست

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: جبهه مقاومت در سوریه با هیچ افتی مواجه نیست، در عراق هم یکپارچگی سیاسی و جغرافیایی برقرار است و در واقع جریانات مقاومت در عراق مستحکم ایستاده‌اند.

وی ادامه داد: بعد از شهادت شهید سلیمانی سقوط آزادی در امنیت منطقه برخلاف برخی تصورات رخ نداد و جبهه مقاومت با سستی مواجه نشد و در لبنان، سوریه، عراق و یمن ... شاهدیم شجره طیبه مقاومت اسلامی در حال جواب دادن است.

سلامی افزود: بیداری اسلامی، شعله‌های آگاهی در قلب و ذهن جوانان مسلمان شعله کشیده و به روح جهاد تبدیل شده است، سرزمین‌های اسلامی علیه متجاوزان به سرزمین جهاد تبدیل شده اند، براورد‌های فیزیکی قدرت قادر نیست، برشرایط این منطقه تسلط پیدا کند و در آینده وضعیت مناسب‌تر خواهد شد.

وی ادامه داد: در راهبرد دشمنان ماجغرافیای جهان اسلام، غرب آسیا و خاورمیانه یک راهبرد به هم پیوسته است، از دید آن‌ها سکوی پرش هر قدرتی در طراز قدرت جهانی است، هر کسی بخواهد به این قدرت برسد، باید بر خاورمیانه مسلط باشد.

سلامی تصریح کرد: دشمنان ما برای اینکه تحولات سیاسی را با منافع خودشان را در خاورمیانه هم راستا کنند، تک تک به کشور‌های منطقه حمله کنند و این‌ها را از هم منفک کنند، آن جزء را تسلیم کنند، دنبال شکست تک تک نظام‌های سیاسی منطقه هستند که تسلط بر سرزمین‌های اسلامی را در برنامه و جایگزینی سیاست‌های آمریکایی‌ها در منطقه را دارند و بعد از حمله به کشور‌های اسلامی نقطه اصلی آن جمهوری اسلامی ایران باشد.

فرمانده کل سپاه افزود: اگر می‌توانستند این سیاست را پیاده سازی کنند، این استراتژیک خطرناک می‌توانست آن‌ها را به موفقیت نزدیک کند، نیروی قدس جریانات منفصل در اقسا نقاط دنیای اسلام را به هم متصل کرد و در یک آرایه یکپارچه و پیوسته دفاعی قرار داد و یک پیشانی جنگی بسیار وسیعی درست کرد.

سلامی تصریح کرد: اجازه نداد قدرت دشمن متمرکز شود، بلکه دشمن هر جا می‌رفت ساختاری از قدرت مقابل او شکل گرفته بود، انرژی دشمن را تحلیل داد و نبرد فرسایشی را برای دشمن ایجاد کند.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: قدرت آمریکا را نمی‌شد یکباره به فرسایش کشاند، ایجاد نزول و زوال در قدرت کشوری مثل آمریکا، به لحاظ قدرت فیزیکی، سیاسی و نظامی در تمام جنبه‌های قدرت از حیث معادلات فیزیکی، آمریکایی‌ها بی نظیرترین امپراطوری تاریخ بشر هستند، کوچک سازی و فرسوده کردن آن یک هنر بزرگ است.

وی ادامه داد: این هنر به شکلی است که یک کسی بتواند در حالی که هیچ جلوه‌ای از قدرت کلاسیک و سازمان یافته وجود ندارد، همزمان با تهاجمات دشمن تولید قدرت کنند، هنر نیروی قدس همین است، شکست سیاست ها، استراتژیک و قدرت آمریکاست، برانگیختگی و بعثت از قدرت در مقابل دشمن را رقم زد.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: توانست فلسطینی‌ها را در تولید قدرت خودکفا کند، در هر نقطه‌ای منبع جوشان قدرت ساخت، ما که قدرت را از اینجا منتقل نمی‌کردیم، امکان انتقال سلاح بخاطر محدودیت‌های موجود به صرفه نیست، باید قدرت در همان سرزمین‌ها تولید شود، این نیروچشمه‌های قدرت در یمن، لبنان و... درست کرد.

وی ادامه داد: انگیزه‌ها را از اقسا نقاط جهان اسلام به هم پیوسته کرد و آمریکایی‌ها توان شناخت و مواجهه با این قدرت را نداشتند، چون. مختصات خاص خود را دارد و سیاست‌های دشمنان را نیروی قدس، قفل و ناکارآمدکرد و تمرکز را به هم زد، از فروپاشی ساختار‌ها جلوگیری کرد.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد:نیروی قدس یکپارچگی کشور‌ها راحفظ کرد، معادلات جدیدی ساخت، نیروی قدس، سطح قاعده قدرت را گسترش داد، اگر استراتژیک به عملیات تبدیل نشود ناقص می‌ماند و ارزشی ندارد.

سلامی افزود: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و نیروی قدس، بین عملیات و استراتژیک برای دشمن فاصله انداختند، اجازه ندادند راهبرد‌های دشمن در میدان پیاده سازی شود، شکست دشمن در میدان به معنای شکست سیاست‌های دشمن با عمل نظامی است و ماهیت عمل سیاسی و اقتصادی است و در عرصه‌های سیاست، اقتصاد و امنیت دشمن را شکست داد.

وی تصریح کرد:علامت‌های بالینی قدرت را در دشمن نمی‌بینیم، قدرت دشمن کهنه، پوسیده فرسوده شده است، اجزاء قدرت دشمن دچار خزان شده است، ما و کسانی که با ما همراه اند و اعتلاف بسیار قدرتمند ساختند، همچنان شاداب و سرحال مهیای ادامه حرکت هستند.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد:آن‌ها در شرایطی می‌توانند نفوذ داشته باشند که خلاء قدرت وجود داشته باشد، وقتی ما هستیم آن‌ها نیستند، اگر ما نباشیم آن‌ها هستند، نفوذ ما فیزیکی نیست، نفوذ آرمانی و منطق و اعتقاد ماست، دشمن نمی‌تواند در جایی که نسبت به او با نگاه نفرت نگریسته می‌شود، بقا و ادامه حیات دهد و مجبور به ترک آنجا است.

سلامی تأکید کرد:اگر دشمن در باور و اعتقادات مردم یک سرزمین جایی نداشته باشد، نمی‌تواند ادامه حیات دهد و مجبور به ترک منطقه است، دستاورد ۲۰سال هزینه کرد نظامی، سیاسی و اقتصادی در این منطقه برای آمریکا چه بوده است.

وی ادامه داد: حباب امنیت ملی رژیم صهیونیستی ترکید، رژیم صهیونیستی دچار زوال است، در غروب سیاسی به سر می‌برد، فروپاشی رژیم صهیونیستی می‌تواند از درون باشد و پوسیدگی در تمام ارکان این رژیم موج می‌زند، افول اقتصادی فوق العاده بالا، از بین رفتن انسجام اجتماعی، ناکارآمدی واغتشاش سیاسی قرار دارند.

سلامی تصریح کرد:تا به حال چهار انتخابات برای تعیین نخست وزیر انجام داده اند، نتوانستند به سمت انتخابات پنجم بروند، صهیونیست‌ها برای کشیدن پرده بر این ضعف‌های درونی که سیستم آن‌ها را از درون دچار فروپاشی، تزلزل و ریرش می‌کند، سعی کردند ظرف یک سال و نیم گذشته از خودشان یک فیگور اقتدار نشان دهند.

سلامی تأکید کرد:رژیم صهیونیستی مثل بادکنک خودش را باد کرده است، تلاش دارند دامنه شرارت‌ها را توسعه دهند، تمام آسیب‌های رژیم صهیونیستی چند وقت قبل نشان داده شد، نشان داده شد دریانوردی و کشتیرانی تجاری رژیم صهیونیستی در هر نقطه‌ای از عالم آسیب پذیر است در حالی که ۹۰ درصد تحارت این رژیم از دریاست.

وی ادامه داد:هیچکس تصور نمی‌کرد که رژیم صهیونیستی چنین آسیب‌های بزرگی در عرصه تجارت دریایی داشته باشد، خیلی راحت می‌توان تجارت دریایی رژیم صهیونیستی را با اخلال مواجه کرد، آن‌ها می‌خواستند نشان دهند که سیستم امنیت ملی این رژیم شکننده نیست.

سلامی تأکید کرد:انفجار مهیب در کارخانه ساخت موتور‌های پدافند هوایی و سازنده ماهواره‌های رژیم صهیونیستی، مثل این بود که با یک سوزن باد این بادکنک خارج شد.

سلامی با اشاره به انفجار پالایشگاه بزرگ حیفا و نشت مخازن آمونیاک، تصریح کرد:اعلام کردند ۸۰ شرکت آن‌ها تحت تأثیر حملات سایبری قرار گرفته است و ... نشان داد این همه لایه‌های متنوع که از پدافند ضد موشک در این رژیم شکل گرفته است تا گنبد آهنی.

سلامی ادامه داد: آن موشک در امتداد محور طولی رژیم صهیونیستی حرکت می‌کرد، فاصله زیادی داشت تا تحت تأثیر پدافند هوایی این رژیم قرار بگیرد، رژیم صهیونیستی یک نوار باریک است و در بعضی جا‌ها عرض آن ۱۴کیلومتراست و اولین ضربه می‌تواند آخرین ضربه باشد.

وی تصریح کرد: بزرگترین ضعف رژیم صهیونیستی این است که هر اقدام تاکتیکی می‌تواند یک شکست استراتژیک باشد، یعنی با یک عملیات می‌توانید این رژیم را منهدم کنید، اگر اخبار این اتفاقات توسط دوربین‌ها ضبط و منتشر نمی‌شد، مقامات این رژیم هر گز این اخبار را منتشر نمی‌کردند.

سلامی اضافه کرد: مضحک بود وقتی آن کارخانه تولید موشک منهدم شد گفتند اینجا تست انجام می‌شد، خیلی خنده دار است کدام کشوری در کارخانه تست انفجار آن هم با آن عظمت انفجار انجام می‌دهد، حجمی که بر اثر عملیات روانی ساخته بودنداز بین رفت، امروز چهره رژیم صهیونیستی را در اندازه واقعی می‌بینید و خیلی کوچکتر از این‌ها هستند و این می‌تواند تازه آغاز راه باشد.

وی تأکید کرد: یک رژیم نمی‌تواند تنها مولد شرارت باشد، نشان داده شد چقدر ضعیف هستند، آمریکایی‌ها هم فرمولی برای حل مسایل اینهاندارند، این ناکامی و شکست‌های افسرده کننده در کنار اغتشاشات درونی این رژیم، ناکارآمدی دولت در اساس نظام سیاسی رژیم صهیونیستی، تضاد‌های اجتماعی درونی، فضای ناخوشایند و شکننده‌ای را ایجاد کرده است.

سلامی تأکید کرد: باید از این به بعد مراقب رفتارهایشان باشند و براساس واقعیت رفتارهایشان را تنظیم کنند، بزرگترین شکست رهبران بی خرد نظام‌های سیاسی شیطانی مثل آمریکاو رژیم صهیونیستی در این است که آن‌ها قدرت برآورد واقع بینانه و دقیق از محیط و صحنه را ندارند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه برآورد فرمانده آمریکایی از قدرت پهپادی ایران درست و دقیق است، شاید اگر یک حرف راست گفته باشند همین است و قدرت پهپادی ایران را درست درک می‌کنند.

سلامی تصریح کرد: قدرت ما توسط دشمن بهتر درک می‌شود و یک واقعیت است، نه فقط در عرصه پهپاد‌ها، بلکه در تمام عرصه‌ها پیشرفت‌های مدرن و شگفت انگیز اتفاق افتاده است، به جرأت عرض می‌کنم به ملت ایران که صادقانه با مردم صحبت می‌کنیم، فضیلت چیزی است که دشمن به آن شهادت می‌دهد.

وی اضافه کرد:قدرت پهپادی ما مدرن است، کاملا پیشرفته است و با همه قدرت‌های پهپادی پیشرفته جهان رقابت می‌کند، در عرصه اوج گیری و ارتفاع امروز جایگزین پرنده‌های با سر نشین شده است و هم در برد و قدرت تهاجمی این‌ها بمب افکن، انتحاری و انفجاری اند و مثل موشک عمل می‌کنند.

فرمانده سپاه ادامه داد:مهمترین خصوصیت پهپاد‌های ما دقت و برد است، دقت این‌ها به گونه ایست که نقطه زن هستند، دقت‌ها در پهپاد‌ها بالاست و نقاط بسیار ریز هم قابل هدف گذاری است.

سلامی در بیان خط مشی سپاه در انتخابات، تصریح کرد: نظامی‌ها مثل بقیه افراد این مملکت براساس قانون اساسی و قوانین جمهوری اسلامی ایران، می‌توانند در انتخابات شرکت کنند و این صرفا انتخاب شخصی و تمایل شخصی آنهاست و هیچ ارتباطی به سازمان ندارد.

وی ادامه داد:یعنی اگر یک. پاسدار یا نظامی در لنتخابات شرکت کند تمایل شخصی اپست و هیچگونه تشویقی و حمایتی از سازمان وجود ندارد، ما صادق و متعهدو مکلفیم که عملا در انتخابات به نفع و علیه هیچ کاندیدی عمل نکنیم.

سلامی اظهارداشت: سپاه در انتخابات متشکل از مجموعه‌ای از پاسدارانی است که هر کدام به کاندید مورد نظر خود رأی می‌دهند و جریانی در سپاه وجود ندارد که به کسی رأی داده شود و بالعکس تصمیم بگیرد.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.