سه شنبه, 21 ارديبهشت 1400 :: Tuesday, 11 May 2021
 
کد خبر: 95128

برنامه ترافیکی عید فطر اوایل هفته اعلام می شود

برنامه ترافیکی عید فطر اوایل هفته اعلام می شود
جانشین معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: در مورد برنامه ترافیکی تعطیلات عید فطر هنوز آن طرحی که باید نوشته شود تدوین نشده است. اما به احتمال زیاد اوایل هفته آینده یعنی روز شنبه یا یکشنبه تصمیم گیری درباره وضع ترافیکی تعطیلات عید فطر را به رسانه‌ها اعلام خواهیم کرد.
پایگاه خبری ریشه

علی‌اصغر شریفی جانشین معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درخصوص چرایی لغو طرح محدودیت ترافیکی در شب‌های قدر با وجود ضرورت اعمال محدودیت‌های مرتبط با پیک کروناگفت: در مورد محدودیت‌های کرونایی و مواردی از این دست اداره راهنمایی و رانندگی تصمیم گیرنده نیست. چنین مساله‌ای به ستاد ملی مقابله با کرونا مربوط می‌شود. ما فعلا روی این مساله تحلیلی ارائه نمی‌کنیم.

وی در خصوص تمهیدات در نظر گرفته شده برای مقررات ترافیکی در روز‌های تعطیلات عید فطر اظهار داشت: در مورد برنامه ترافیکی تعطیلات عید فطر هنوز آن طرحی که باید نوشته شود تدوین نشده است. اما به احتمال زیاد اوایل هفته آینده یعنی روز شنبه یا یکشنبه تصمیم گیری درباره وضع ترافیکی تعطیلات عید فطر را به رسانه‌ها اعلام خواهیم کرد. البته تصمیم گیری درباره لغو محدودیت‌های ترافیکی در عید فطر هم باز به نظر و جمع بندی ستاد ملی مقابله با کرونا بستگی دارد. مسوولان ستاد ملی مقابله با کرونا تا این لحظه چیزی به ما ابلاغ نکرده اند. اما اگر آن‌ها در این مورد ملاحظه‌ای نداشته باشند در روز‌های آتی محدودیتی نخواهیم داشت.

شریفی در واکنش به اینکه آیا لغو طرح محدودیت ترافیکی باعث افزایش حجم ترافیک و قفل شدن معابر شهری نمی‌شود گفت: در مورد اینکه این لغو محدودیت‌ها چه پیامد‌هایی خواهد داشت و اینکه باعث افزایش حجم ترافیک یا کاهش آن می‌شود فعلا ما امکان تحلیل نداریم. اما طبیعتا این مساله تاثیر گذار خواهد بود. چون چنین تمهیداتی باعث می‌شود تا مترو خلوت‌تر از روز‌های قبل باشد و مردم در این شرایط بیشتر از خودرو‌های شخصی استفاده می‌کنند.

 

وی افزود: البته درباره پیامد لغو محدودیت‌ها دیدگاه‌های گوناگونی ابراز می‌شود. از یک طرف عده‌ای می‌گویند مترو خلوت‌تر شده عده‌ای دیگر هم مدعی هستند که نه مترو خلوت‌تر نشده است. قرار شده راهنمایی و رانندگی روی این موضوعات فعلا اظهار نظری نداشته باشد و صرفا خود ستاد ملی مقابله با کرونا می‌تواند درخصوص این مسائل اطلاعات لازم را در اختیار رسانه‌ها بگذارد. طبق هماهنگی‌هایی هم که صورت گرفته مسوولان ستاد ملی مقابله با کرونا تحلیل‌های مربوط به مسائل ترافیکی را از پلیس راهنمایی و راهنمایی دریافت می‌کنند و بعد خودشان آن را اعلام می‌کنند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.