• هدف قرار گرفتن ۳۰۳ مسجد در صعده یمن

    هدف قرار گرفتن ۳۰۳ مسجد در صعده یمن

    هدف قرار گرفتن ۳۰۳ مسجد در صعده از سوی ائتلاف سعودی، کارشکنی سعودی در پرونده اسیران، برگزای تجمعات ضد جنگ و محاصره یمن و نیز مخالفت مراکز دینی یمنی با تصمیم ریاض درباره حج از مهمترین اخبار این کشور است.
سه شنبه, 25 خرداد 1400 :: Tuesday, 15 June 2021
 
کد خبر: 95004

قیمت‌گذاری دستوری؛ آفت جهش تولید محصولات کشاورزی

قیمت‌گذاری دستوری؛ آفت جهش تولید محصولات کشاورزی
رئیس کمیسیون «کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست» در مجلس گفت: تولیدکنندگان بنگاه خیریه نیستند لذا وقتی برای تولیدات یک کشاورز و یا یک مرغ دار قیمت غیر واقعی تعیین کنیم این امر باعث می‌شود که تولید کننده دست از تولید بکشد.
پایگاه خبری ریشه

سید «جواد ساداتی‌نژاد»  با اشاره به اشکالات قیمت‌گذاری دستوری محصولات کشاورزی گفت: یکی از موانع اصلی در عدم جهش تولید داخل قیمت‌گذاری دستوری است.

وی تاکید کرد: تولیدکنندگان بنگاه خیریه نیست لذا وقتی برای تولیدات یک کشاورز و یا یک مرغ دار قیمت غیر واقعی تعیین کنیم این امر باعث می‌شود که تولید کننده دست از تولید بکشد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مبحث قیمت‌گذاری دستوری موضوع مهمی است و باید به آن پرداخته شود و اظهار داشت: اعتقاد ما بر این است که دولت باید از بازار خارج شود لذا اگر از بخش خصوصی به درستی حمایت و تضامین لازم را برای این بخش در نظر بگیریم قطعاً این بخش می‌تواند بازار را تنظیم کند.

وی با بیان اینکه دولت نمی‌تواند به بازار کمک کند، بیان داشت: به عنوان مثال ما مسئله قیمت‌گذاری دستوری در موضوع مرغ را مشاهده کردیم که به چه میزان مخرب بود بنابراین نیاز است در این زمینه تجدیدنظری صورت بگیرد و واقعیات مدنظر باشد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.