شنبه, 3 مهر 1400 :: Saturday, 25 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 94990

قالیباف: فراهم‌سازی دوگانه‌ قدرت میدانی و دیپلماسی هیچ منطقی جز فرصت‌طلبی ندارد

قالیباف: فراهم‌سازی دوگانه‌ قدرت میدانی و دیپلماسی هیچ منطقی جز فرصت‌طلبی ندارد
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر کسانی به هر دلیلی دوگانه و یا دوگانه‌سازی فرصت‌طلبانه‌ای از قدرت میدانی و قدرت دیپلماسی را فراهم و این مسئله را اعلام می‌کنند، باید بدانند که این مسئله ضد امنیت ملی و ضد تجربه بشر است و هیچ منطقی درونش نیست الی فرصت‌طلبی.
پایگاه خبری ریشه
«محمدباقر قالیباف» با حضور در همایش «خلیج فارس خانه ما» که صبح امروز در دانشگاه دفاع ملی برگزار شد گفت: جمهوری اسلامی ایران دست آمریکا را از شمال خلیج فارس قطع کرد. امید است بتوانیم با همه کشورهای منطقه پای او را هم از منطقه قطع کنیم تا در این چنین روزی شادتر از اخراج نظامیان خارجی باشیم که باعث تهدید و ناامنی در منطقه شده‌اند.
 
رئیس مجلس اظهار کرد: همه کشور‌های منطقه باید به سه مؤلفه توجه کنیم. اول خودباوری، ایمان به توان و ظرفیت‌های خودمان داشته باشیم. یکی دیگر همگرایی است که باید مورد توجه باشد. کنار هم باشیم و از هر گونه اختلاف پرهیز کنیم.
 
 
وی در بخش دیگر از سخنان خود اظهار کرد: تولید قدرت چه قدرت هوشمند، نرم و سخت ضامن امنیت ملی ما و ضامن قدرت دیپلماسی ماست.
 
قالیباف گفت: اگر کسانی به هر دلیلی، دوگانه فرصت‌طلبانه از قدرت میدانی و دیپلماسی را فراهم می‌کند این الا فرصت‌طلبی نیست.
 
رئیس مجلس اظهار کرد: هنر حاج قاسم عزیز ما این بود که برای کشور تولید قدرت می‌کرد. ما روی حاج قاسم حساس هستیم؛ زیرا او نماد مکتب حضرت امام رضوان الله تعالی علیه بود. او سیدالشهدای مدافعین حرم بود. او نماد مقاومت کشور‌های اسلامی بود. او الگوی جوانان امروز جهان اسلام و آزادی خواهان بود او قهرمان ملی ماست.
 
وی تاکید کرد: ما حتی حاضر نیستیم یک خط کوچک برسیمای درخشان این عزیز وارد شود. این برای ما سخت و سنگین و غیرقابل تحمل است البته که ما میدانیم خداوند متعال مدافع و حافظ خون شهداست.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.